Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All HEKURAN XHINA All 2,176,263.00 42 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) HEKURAN XHINA Durres 116,498 2021-12-29 2021-12-30 8410060952021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1006095 HEKURUDHA SHQIPTARE MBIKQYRJE PUNIMESH RIK I MAGAZINAVE NJSHML KONT 38/12 DT 15.07.2021 FAT NR 21 DT 18.12.2021
  Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) HEKURAN XHINA Durres 212,397 2021-12-29 2021-12-30 8310060952021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1006095 HEKURUDHA SHQIPTARE MBIKQYRJE PUNIMESH RIK I LINJES HEKURUDHORE BUDULL GJORME KONT 52/10 15.07.2021 FAT NR 18 DT 12.12.2021
  Bashkia Elbasan (0808) HEKURAN XHINA Elbasan 170,000 2021-12-20 2021-12-21 97321090012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2109001 Bashkia Elbasan Kolaudatore per Rik.i shkolles"9-Vjecare Jorgji Dilo" Urdh.3389/15 dt.24.2.2020 kont.3389/11 dt.24.2.2020 fat.22/2021 dt.18.12.2021
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) HEKURAN XHINA Elbasan 46,000 2021-12-07 2021-12-09 62321090082021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Qendra Ekonomike e Arsimit kolaudim konvikti Ymer Tola urdher nr, 3786/2021 dt.05.07.2021 akt kolaudimi nr, 3786dt.05.07.2021akt marrje ne dorezim fature nr, 12/2021 dt. 20.11.2021
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) HEKURAN XHINA Elbasan 6,700 2021-11-23 2021-11-24 66921090142021 Shpenzime per mirembajtjen e tokave dhe aktiveve natyrore Agjensia e Sherbimeve Publike Kolaudim per mirmbajtje dhe riparime te kanaleve kulluese dhe vaditese Urdher nr.4568/8 dt 21.12.2020 kontrate 4565/9 dt 21.12.2020 fat nr.4/2021 dt 07.06.2021
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) HEKURAN XHINA Elbasan 16,000 2021-11-23 2021-11-24 67021090142021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Agjensia e Sherbimeve Publike 2109014 Sherbime Kolaudimi per objektin "Shpenzime per rruge rurale dhe komunale ne NJAD Elb" Urdher nr.3420/10 dt 28.08.2019 kontrate kolaudimi dt 28.08.2019 fat nr.031 dt 14.01.2020
  Bashkia Elbasan (0808) HEKURAN XHINA Elbasan 9,950 2021-11-17 2021-11-18 85921090012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2109001 Bashkia Elbasan Kolaudim objekti "Rik.i pjesshem i tregut te bulmetit"
  Prokuroria e rrethit Elbasan (0808) HEKURAN XHINA Elbasan 24,000 2021-10-12 2021-10-13 25410280072021 Shpenzime per honorare 1028007 Prokuroria Elbasan Shp.Honorare U.pag.nr.73 dt.8.10.2021 fat.nr.07/2021 dt.09.10.2021
  Qendra e Grumbullimit dhe Trajtimit te Kimikateve te Rrezikshme (QGTK) (0808) HEKURAN XHINA Elbasan 15,963 2021-07-16 2021-07-19 6210061592021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT QGTKRR 1006159 Mbikqyrje punimesh UP nr 93/9 dt 17.12.2020 kontrate sherbimi 17.12.2020 fature nr.5 dt 28.06.2021
  Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) HEKURAN XHINA Elbasan 75,000 2021-06-28 2021-06-29 12221090172021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te urave Qendra Sociale Balashe 2109017 Mirembajtje Akt kolaudimi dt 25.10.2020 fat nr.009 seri 88679409 dt 27.10.2020
  Bashkia Librazhd (0821) HEKURAN XHINA Librazhd 9,000 2021-04-29 2021-04-30 46621280012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.1/2021 DATE 10.02.2021, Kontrate nr.5793 prot.date 17.12.2020 Kolaudim Rikonstruksion dhe shtrim prurje ne ujesjellesin Letem Njesia Lunik.
  Bashkia Elbasan (0808) HEKURAN XHINA Elbasan 1,200 2021-04-26 2021-04-27 26921090012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 2109001 Bashkia Elbasan Kolaudim objekti per "Restaurim te zyrave te Gj.civile"Urdh.7844/3 dt.26.12.2018 kont.7844/4 dt.26.12.2018 fat.536 dt.21.2.2020 seri 72772536
  Bashkia Cerrik (0808) HEKURAN XHINA Elbasan 60,000 2021-04-14 2021-04-15 16521100012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2110001 Bashkia Cerrik kolaudim urdher dt, 16.09.2019 kontrat fature nr, 7 seri 89679407akt kolaudimi
  Bashkia Cerrik (0808) HEKURAN XHINA Elbasan 60,000 2021-04-14 2021-04-15 16621100012021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2110001 Bashkia Cerrik mbikqyres punimesh urdher 202/1 kontrat prverbal kolaudimi fature nr, 33 seri 72772532
  Drejtoria e Pergjithshme e Hekurudhave Durres (0707) HEKURAN XHINA Durres 24,000 2021-01-13 2021-01-19 6310060952020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 110060952020 HEKURUDHA SHQIPTARE LIK FAT 12 KONT 29/12 DT 15.12.2020 KOLAUDIM RIKONSTR LINJA HEK SHKODER HANI I HOTIT
  Gjykata e rrethit TIrane (3535) HEKURAN XHINA Tirane 90,000 2021-01-08 2021-01-19 64710290112020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1029011 Gjykata. Rrethit.Gjyqesor lik supervizim deme nga termeti,urdher procedure 6.10.2020,fat 10 dt 15.12.2020 seri 89679410
  Bashkia Belsh (0808) HEKURAN XHINA Elbasan 117,600 2020-12-29 2020-12-30 52121520012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2152001 Bashkia Belsh Kolaudim punimesh Rik.shkolles Sami Frasheri Urdher titullari 1504 dt 11.06.2020 kontrate kolaudatori 1504/1 dt 11.06.2020 fat 11 seri 89679411 dt 16.12.2020
  Bashkia Librazhd (0821) HEKURAN XHINA Librazhd 108,000 2020-09-25 2020-09-28 111521280012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore BASHKIA LIBRAZHD,LIK.FAT.NR.002 DATE 09.09.2020 Kontrate nr.3389 prot.date 11.08.2020 Kolaudim punimesh per objektin shtese anesore 3 kate dhe ndertim palestre per shkollen 9-vjecare Vilson Blloshmi.
  Bashkia Elbasan (0808) HEKURAN XHINA Elbasan 19,500 2020-09-09 2020-09-10 74721090012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2109001 Bashkia Elbasan Kolaudim Objekti "Rik.i shesheve te pallat.ne Rr.M.Demiri dhe M.Tabaku" Urdh.9927/15 dt.14.2.20.fat.nr.50 dt.1.9.2020 seri 72772550 Urdh.nr.11720/7 dt.24.2.2020 kont.kolaud.11720/8 dt.24.2.2020 fat.nr.49 dt.1.9.2020
  Bashkia Elbasan (0808) HEKURAN XHINA Elbasan 16,000 2020-09-09 2020-09-10 74621090012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2109001 Bashkia Elbasan Kolaudim Objekti "Punime emergj.per riparimin e argjinaturesse perroit Zaranike Urdh.nr.11720/7 dt.24.2.2020 kont.kolaud.11720/8 dt.24.2.2020 fat.nr.49 dt.1.9.2020