Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All HE&SK 11 All 119,511,793.00 132 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) HE&SK 11 Tirane 236,508 2022-03-18 2022-03-23 1310560012022 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 F ZH SH 2022, lik ft kol kontr GOA 2021/sh-114 dt 19.11.2021, ft 67/2021 dt 28.12.2021
  Bordi Rajonal i Kullimit Durres (0707) HE&SK 11 Durres 2,328,600 2022-03-17 2022-03-18 5410050682022 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1005068/DR UJITJES DHE KULLIMIT /FAT 5/2022 dt 11.3.22 SHERBIM KONSULENCE STUDIM PROJEKTIM OBJEKTESH DHE MBROJTJE LUMORE KONTR 98
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) HE&SK 11 Tirane 755,152 2022-01-11 2022-01-13 83510560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FSHZH 2021,lik ft superv, kontr ne vazhd GOA 2020/sh-92 dt 29.07.2020, ft nr 7/2021 dt 20.04.2021, sup 27.11.2020-25.01.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) HE&SK 11 Tirane 1,128,622 2022-01-06 2022-01-11 77210560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft kolaudim ndert, kontr GOA 2020/sh-249 dt 21.12.2020, ft nr 63/2021 dt 23.12.2021, kolaud dt 28.12.2021
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Vlore (3737) HE&SK 11 Vlore 839,826 2022-01-06 2022-01-07 621460292021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve mbikqyrje kuz rrjeti tercial ujesjellesi vlore 2146029 kont 1662 dt 30.06.2021 u.prok 1015 dt 19.04.2021 fat 75/2021 dt 30.12.2021
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Delvine (3704) HE&SK 11 Delvine 800,000 2021-12-30 2021-12-31 821040042021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve lik faturn nr 73 data 29.12.2021 kontrat nr 1 data 27.02.2021 Ujesjellesi Delvine
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Rrogozhine (3513) HE&SK 11 Kavaje 1,000,000 2021-12-30 2021-12-31 921190042021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve UJESJELLESI RROGOZHINE FATURE NR 74/2021 DT 30.12.2021 SUPERVIZION
  Bashkia Lezhe (2020) HE&SK 11 Lezhe 493,000 2021-12-29 2021-12-31 195921270012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore BASHKIA LEZHE LIK FAT.71 DT.29.12.2021,URDH PROK NR.5 DT.09.02.2021,NJOF FIT DT.16.03.2021,SIPAS KONTR.1901/22 DT.16.03.2021 MBIKQYR RIKONSTRUKSION I MJEDISEVE NE BASHKPRONESI
  Bashkia Kamez (3535) HE&SK 11 Tirane 500,000 2021-12-30 2021-12-31 150721660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2166001 Bashkia Kamez 2021-Mbikqyres rrjeti ujesjelles, up. 10375 dt 22.12.20,pv.18.01.201,rap. perf.18.01.21,njof. fit.449 dt 18.01.21,kont.2363 dt 08.03.2021ne vazhd sit.29.12.21,fat 70 dt 29.12.2021
  Drejtoria Rajonale Arsimore, Lezhe (2020) HE&SK 11 Lezhe 300,357 2021-12-29 2021-12-30 7510112612021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore DREJT RAJON E ARSIM PARAUNIVERSITAR PAG FAT NR 66 DT 28.12.2021,URDHER PROK NR 2 DT 18.06.2021,KLASIFIKIM PERFUNDIMTAR I FITUESIT DT 22.06.2021,SUPERVIZIM PUNIMESH
  Bashkia Himare (3737) HE&SK 11 Vlore 200,000 2021-12-29 2021-12-30 72021600012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2160001 BASHKIA HIMARE SUPERVIZIM I SIOSTEMIT TE FURNIZIMIT ME UJE DHERMI, KONTR NR 323, DT. 29.12.2020, UP NR 51, DT. 26.10.2020, FAT NR 61/2021, DT. 21.12.2021
  Bashkia Himare (3737) HE&SK 11 Vlore 429,866 2021-12-29 2021-12-30 71921600012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2160001 BASHKIA HIMARE SUPERVIZIM I SIOSTEMIT TE FURNIZIMIT ME UJE DHERMI, KONTR NR 323, DT. 29.12.2020, UP NR 51, DT. 26.10.2020, FAT NR 51, DT. 30.12.2020, SERIA 69880207
  Bashkia Finiq (3704) HE&SK 11 Delvine 1,000,000 2021-12-28 2021-12-29 50923260012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve lik faturen nr 64 data 23.12.2021 bashkia Finiq
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) HE&SK 11 Berat 889,630 2021-12-22 2021-12-28 85621670012021 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive 2167001 Bashkia Ure supervizim objektit shkolla andrea mbrice fa t 17 dt 09.05.2018 seri 54540518 akt kolaudimi 96/6 dt 25.042017 p verbal m dorezim 96/8 dt 02.05.2017
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) HE&SK 11 Berat 78,000 2021-12-22 2021-12-28 85221670012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2167001 Bashkia Ure ,kolaudimi objektit sistemim ruges tregjeve drenovice kontrate 57/9 dt 05.10.2017 fat 24 dt 30.11.2017 akt kolaudimi 1856 dt 12.10.2017 p verbal 1856 dt 16.10.2017
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) HE&SK 11 Berat 550,370 2021-12-22 2021-12-28 85521670012021 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive 2167001 Bashkia Ure ,kolaudimi objektit ndertimi kompleksit sportiv l 18 tetori kontrate 1523/12 dt 29.08.2016 fat 18 dt 09.05.2018 seri 54540519 akt kolaudimi 96/6 dt 25.04.2017 p verbal mdorezim 96/8 dt 02.05.2017
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) HE&SK 11 Berat 47,160 2021-12-22 2021-12-28 85121670012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2167001 Bashkia Ure ,kolaudimi objektit kanali ushqimit gorican kontrate 58/6 dt 20.10.2017 fat 22 dt 30.11.2017 akt kolaudimi 754/4 dt 31.10.2018 p verbal m dorezim 754/6 dt 31.10.2017
  Bashkia Prenjas (0821) HE&SK 11 Librazhd 469,560 2021-12-23 2021-12-28 86221530012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA PRRENJAS,LIKUJDIM FATURE NR 55 DATE 06.12.2021,KONTRATE NR 3383,DATE 15.10.2021,SITUACION PJESOR NR 2,URDHER BLERJE NR 4293.
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Sarande (3731) HE&SK 11 Sarande 394,129 2021-12-21 2021-12-23 721380082021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve LIKUJDIM SUPERVIZIM NDERTIM SISTEMI KUZ RJETI SEKONDAR DHE TERCIAR FAT NR.53/2021 DT.03.12.2021 NGA UJESJELLSI SR
  Bashkia Corovode (0232) HE&SK 11 Skrapar 520,547 2021-12-22 2021-12-23 81321390012021 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet 2139001 U-blerje 7935 Fature nr.59/2021 dt.20.12.2021Kont.nr.3477 prot dt.03.11.2020 Mbikqyres punimesh"Rikualifikimi urban i hapesirave ne lagjen 5 Shtatori" Bashkia SKRAPAR