Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Gjergj Buça All 92,588,427.00 47 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) Gjergj Buça Durres 9,444,000 2021-12-24 2021-12-28 81221070082021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2107008 QENDRA EKONOMIKE E ARSIMIT BLERJE DRU ZJARRI FAT 4 DT 23.12.2021
  Bashkia Kruje (0716) Gjergj Buça Kruje 1,496,250 2021-12-20 2021-12-21 252621230012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2123001- Bashkia Kruje Blerje dru zjarri per ngruhje kontrat nr 8356 dt 07.12.2021 up nr 664 dt 12.11.2021 lik i fat nr 2/2021 fh nr 126 dt 14.12.2021
  Shk. Profes."Agrobiznes" Kavaje (3513) Gjergj Buça Kavaje 50,000 2021-12-17 2021-12-20 14110102722021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim SHKOLLA AGROBIZNES MATERIALE, UP NR 62 DT 09.12.2021 FATURE NR 388 DT 16.12.2021
  Bashkia Rogozhine (3513) Gjergj Buça Kavaje 3,585,600 2021-11-23 2021-11-24 105721190012021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIA RROGOZHINE BLERJE DRU ZJARRI FATURE NR 16 DT 22.12.2020 KONTRATE NR 61111/3 DT 17.12.2020
  Shk. Profes."Agrobiznes" Kavaje (3513) Gjergj Buça Kavaje 100,200 2021-09-24 2021-09-27 9610102722021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim SHKOLLA AGROBIZNES MATERIALE PASTRIMI, DEZINFEKTIMI, UP NR 33 DT 15.09.2021 FATURE NR 1 DT 21.09.2021
  Bashkia Peqin (0827) Gjergj Buça Peqin 2,030,400 2021-08-04 2021-08-05 38321340012021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2134001 Bashkia Peqin likuiduar Blerje dru zjarri kontrate nr 2277 dt 22.12.2020 UP nr 297 dt 24.11.2020 mir proc. nr 2263 dt 21.12.2020 fature nr 2 dt 07.04.2021 fh nr 7 dt 07.04.2021
  Drejtoria e Çerdheve dhe Kopshteve (3333) Gjergj Buça Shkoder 2,496,000 2021-05-14 2021-05-17 6021410312021 Sherbim per ngrohje 2141031 blerje dru zjari UP 3 dt 08.03.2021 njof fit 49 dt 06.04.2021 koin 293 dt 09.04.2021Ft 4/2021 dt 07.05.2021 fh 4 dt 07.05.2021 PV dorezim 07.05.2021
  Bashkia Rreshen (2026) Gjergj Buça Mirdite 492,960 2021-04-21 2021-04-22 34021330012021 Sherbim per ngrohje 2133001 BASHKIA MIRDITE DRU ZJARRI DIF FAT NR 8 DT 03.03.2020,SER 73560459SIPAS NJOFT TE SHKURTUAR TE KONTRATES NR 3666/3 DT 23.10.2020
  Bashkia Rreshen (2026) Gjergj Buça Mirdite 1,527,000 2021-03-29 2021-03-30 26121330012021 Sherbim per ngrohje 2133001 BASHKIA MIRDITE dru zjarri fat nr 8 dt 03.03.2020 ser 73560459sipas kontrates nr 3666/6 dt 16.12.2020
  Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) Gjergj Buça Durres 4,181,920 2021-03-19 2021-03-23 14021070082021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2107008 QENDRA EKONOMIKE E ARSIMIT BLERJE DRU ZJARRI DHE PELET KONT 9724/10 DT 07.10.2020 FAT NR 1/2021 DT 17.03.2021
  Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) Gjergj Buça Durres 2,000,000 2021-03-19 2021-03-23 13921070082021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 2107008 QENDRA EKONOMIKE E ARSIMIT BLERJE DRU ZJARRI DHE PELET KONT 9724/10 DT 07.10.2020 FAT NR 1/2021 DT 17.03.2021
  Bashkia Kruje (0716) Gjergj Buça Kruje 1,495,008 2021-02-18 2021-02-19 27121230012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2123001- Bashkia Kruje Blerje dru zjarri per ngroje kontrata nr 8795 dt 23.12.2020 lik i fat nr 17 nr ser 73560471 fh nr 110
  Bashkia Rogozhine (3513) Gjergj Buça Kavaje 2,519,697 2021-02-10 2021-02-11 14021190012021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM FATURE NR 18 DT 20.11.2018 NR SERIE 38292570 KONTRATE NR 5207 DT 12.11.2018 BLERJE DRU ZJARRI
  Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) Gjergj Buça Durres 2,100,000 2020-12-21 2020-12-22 51821070082020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BLERJE DRU ZJARRI FAT NR 15 DT 09.12.2020 / QENDRA EKONOMIKE E ARSIMIT/ 2107008/ 0707
  Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) Gjergj Buça Durres 2,600,000 2020-12-11 2020-12-14 48821070082020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BLERJE DRU ZJARRI DHE PELET FAT NR 15 DT 09.12.2020 / QENDRA EKONOMIKE E ARSIMIT/ 2107008/ 0707
  Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) Gjergj Buça Durres 1,000,000 2020-12-11 2020-12-14 48921070082020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BLERJE DRU ZJARRI DHE PELET FAT NR 15 DT 09.12.2020 / QENDRA EKONOMIKE E ARSIMIT/ 2107008/ 0707
  Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) Gjergj Buça Durres 1,500,000 2020-12-11 2020-12-14 48721070082020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BLERJE DRU ZJARRI DHE PELET NR 15 DT 09.12.2020 / QENDRA EKONOMIKE E ARSIMIT/ 2107008/ 0707
  Bashkia Rogozhine (3513) Gjergj Buça Kavaje 417,150 2020-12-02 2020-12-03 132521190012020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM DRU ZJARRI UP 256 DT 17.09.2019 KONTR 4855 DT 11.11.2019 OFERTA,FAT 03 DT 06.12.2019 SERI 73560453 FH 40 DT 06.12.2019 PROCV MARRJE NE DOREZ DT 06.12.2019 LIK DIFERENCA E MBETUR
  Bashkia Rogozhine (3513) Gjergj Buça Kavaje 536,103 2020-12-02 2020-12-03 132721190012020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM DRU ZJARRI UP 21 DT 27.09.2018 KONT 5207 DT 12.11.2018 BLERJE DRU ZJARRI LIK FAT NR 18 DT 20.11.2018 PROC VERBAL MARRJE DOREZI DT 29.10.2018 LIK PJESOR
  Bashkia Rogozhine (3513) Gjergj Buça Kavaje 1,000,000 2020-11-16 2020-11-17 130221190012020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim BASHKIA RROGOZHINE LIKUJDIM DRU ZJARRI UP 256 DT 17.09.2019 KONTR 4855 DT 11.11.2019 OFERTA,FAT 03 DT 06.12.2019 SERI 73560453 FH 40 DT 06.12.2019 PROCV MARRJE NE DOREZ DT 06.12.2019 LIK PJESOR