Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GJOKA 87 All 9,900,000,000.00 14 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GJOKA 87 Tirane 420,000,000 2022-03-16 2022-03-18 10210060012022 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MIE PAGESA NR 14 RRUGA E ARBRIT SHKRESA 911/2 DT 23.2.22 KONTRATA 553 REP NR 247 KOL 16.3.2019 SHKRESA NJZP 24/12 DATE 24/12/2019 SITUACIONI NR 14FAT 18(63302518)30.9.2019 SITUACIONI NR. 15FAT 15 FAT 19(63302519)DT 31.10.2019 PAGESE PJESORE
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GJOKA 87 Tirane 900,000,000 2021-12-16 2021-12-20 61810060012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MIE, pag rrug arbri kontrat vazhd553rep nr247shkres7128/3dt14/12/21,nr12/6dt.12.6.19sit9fat13dt30.4.19(63302510,sit14fat18dt30.9.19(63302518,sit8fat12dt29.3.19,tab pagesa,vkm180dt28.3.18
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GJOKA 87 Tirane 1,020,000,000 2021-09-21 2021-09-23 45710060012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MIE, pag rrug arbri kontrat vazhd553rep nr247shkres24/4dt24/4/19,nr12/6dt.12.6.19sit6fat10dt31.1.19(63302510,sit7fat11dt28.2.19(63302511,sit8fat12dt29(63302512,tab pagesa,vkm180dt28.3.18
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GJOKA 87 Tirane 630,000,000 2021-06-15 2021-06-17 26210060012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve mie pagesa e rruges se arbrit kontrat vazhd553rep nr247shkrese 24/4 dt 24/4/19 situacion nr 6 fat nr 10 dt 31.1(63302510) pagese pjesore tabela e pagesave vkm 28/3/2018
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GJOKA 87 Tirane 630,000,000 2021-03-12 2021-03-17 9810060012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MIE SHPENZIME PAGESE NR 10 RRUGA E ARBRIT SHKRESA 139/8 DT 10.3/2021 KONTRATE VAZHDIM 553 REP 247 KOL 16.3.19 SHKRESA 425 DT 11/1/2020 SITUACION PJESOR NR 5 VENDIM 180 DT 28/3/2018 PERMBLEDHSE PAGESAVE FATURA NR 9(63302509)B DT 30.11.18
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GJOKA 87 Tirane 144,600,000 2020-12-28 2020-12-29 79810060012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve mie pagese pjesore rruga e arbrit shkres 8184/3 dt 2/12/20 kontrat vazhdim 553 nr 247 kol dt 16.3.2019 shkres 425 dt 11/1/20 situacion nr 5fat nr 9 (63302509) dt 30.11.2018 tabela e pagesave
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GJOKA 87 Tirane 485,400,000 2020-12-10 2020-12-11 71610060012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MIE pagesa pjesore nr 8 rruga e arbrit shkresa 8184/3 dt 2/12/20 kontrata vazhdim 553repnr 247 kol 16.3.2019 shkresa 425 dt 11/1/2020 situacion nr 5 fat nr 9 dt 30.11.2018(63302509 tabela permbledhse vkm 180 dt 28/3/2018
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GJOKA 87 Tirane 370,000,000 2020-10-20 2020-10-22 59310060012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MIE shkresa nr 6080/2 dt 4/9/20 kontrata vazhdim553rep 247 dt16.3.2019 situacion nr 5 fat nr 9dt 30.11.2018(63302509) pagese pjesore nr 7 vendim 180 dt 28.3.2018
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GJOKA 87 Tirane 260,000,000 2020-09-24 2020-09-29 50710060012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve mie PAGESE PJESORE NR 6 RRUGA E ARBRIT SHKRESA 6080/2 DT 4/9/2020 KONTRAT VAZHDIM 553 REP 247 KOL DT 16.3.2019 MODELI FINANCIAR VKM 180 DT 28.3.2018 SITUACION NR 5 FAT NR 9 DT 30.11.18(63302509)
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GJOKA 87 Tirane 630,000,000 2020-06-22 2020-06-24 31110060012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MIE, pagesa nr 5, shkresa 4532/1 dt16.6.20, kontr nr 553 REPnr 247 kol dt16.3.20, sit nr 4 fat nr 8 dt 31.10.18, (63302508), pages pjesore tabela pagesave vendim nr 180 dt 28.3.2018
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GJOKA 87 Tirane 630,000,000 2020-03-17 2020-03-19 19110060012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MIE, pagesa nr 4 rruga e arbrit kontrata nr.533rep nr247kol dt 16.3.18, raporti nr 425 dt.11.1.19, sit 4 fat 8 dt31.10.18,sit5 fat 9 dt30.11.18,sit 6 fat 10dt31.1.19, sit 7 fat 11dt dt28.2.19, sit8fat12 dt29.3.19, sit 9 fat 13 dt27.5.19
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GJOKA 87 Tirane 630,000,000 2019-12-27 2020-01-17 117410060012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MIE, pagesa nr.3 rruga e arbrit, K nr.553 rep nr247 kol dt.16.3.18, modeli financiar ,vkm nr. 180 dt.28.3.18, situacion 6, fat 63302510, dt.31.1.19,sit 7 fat 63302511 dt.28.2.19,sit 8 fat 63302512 dt.29.3.19,sit nr.9 fat 63302513dt.27.5.19
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GJOKA 87 Tirane 630,000,000 2019-12-02 2019-12-04 106210060012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MIE, pagesa nr.2 rruga e arbrit, K nr.553 rep nr247 kol dt.16.3.18, modeli financiar ,vkm nr. 180 dt.28.3.18, situacion 6, fat 63302510, dt.31.1.19,sit 7 fat 63302511 dt.28.2.19,sit 8 fat 63302512 dt.29.3.19,sit nr.9 fat 63302513dt.27.5.19
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GJOKA 87 Tirane 2,520,000,000 2019-01-21 2019-01-22 1410060012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MIE pagesa e rruges se Arbrit ,urdher ministri nr 32 dt 16.1.2019 kontrata 553rep nr 247 kol dt 16.3.2018 raporti i njzp nr 425 dt 11.1.2019 ,modeli financiar ,vkm 180 dt 28.3.2018 situacioni nr 5 fat nr 9 dt 30.11.2018(63302509)
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >