Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GJIKURIA / TIRANE All 221,889,363.00 10 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) GJIKURIA / TIRANE Tirane 11,101,201 2021-04-28 2021-04-30 122621010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Lik Situac 2, dt 10.3.21, Rindert banes individ Vaqarr, kontr 27473/6, dt 11.9.20, fat 299/2021, dt 25.3.21
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) GJIKURIA / TIRANE Tirane 9,810,044 2021-04-12 2021-04-14 931006047202111 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006047 Aut. Komb. Ujsj. Kan, lik ft impiant i trajt te ujrave te ndotura, kontr ne vazhd nr 2135 dt 17.08.2020, seri 95542751 dt 11.02.2020(pjesore), sit pjesot nr 2 dt 15.12.2020
  Bashkia Tirana (3535) GJIKURIA / TIRANE Tirane 29,323,795 2021-01-14 2021-01-21 418321010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001-Bashkia Tirane Lik Situac 1 Ndertim godin Tip ne RSU 3, UP 27394 dt 17.08.20, Rap permbl 27394/45, dt 16.10.20, kontr 27394/67, dt 27.10.20, situac 1 deri 30.12.20, fat serial 95542901, dt 30.12.20
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) GJIKURIA / TIRANE Tirane 14,760,315 2020-12-29 2020-12-31 46610060472020 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik Aut. Komb. Ujsj. Kan.furnizim me uje zones turistike Drimdhes kont nr 2163 prot date 20.08.2020 situacion punimesh(pjesor) nr 1 date 10.11.2020 fat nr 48 ser 79100298 date 13.11.2020akt norm 34 dt 16.12.2020
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) GJIKURIA / TIRANE Tirane 28,764,678 2020-12-29 2020-12-31 54310060472020 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 1006047 Aut. Komb. Ujsj. Kan. Impianti i trajtimit te ujrave te ndotura KUZ Drimadhe Dhermi kontr 2135 dt 17.8.2020 up 1278 dt 29.5.20 njf 27.7.2020 pv 3 dt 17.7.2020 sit 2 dt 15.12.2020 ft 1 dt 11.12.2020 ser 95542751kerk 3210dt 18.12.202
  Bashkia Tirana (3535) GJIKURIA / TIRANE Tirane 24,741,791 2020-12-22 2020-12-30 387521010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane Rindertim Zona te reja per zhvill VAqarr garanci kont 27473/6 dt.11.09.20 Sit 1 dt.01.12.20 fat 95542752 dt.11.12.20 shk.42519/1 dt.15.12.20
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) GJIKURIA / TIRANE Tirane 48,843,779 2020-12-21 2020-12-23 45810060472020 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 1006047 Aut. Komb. Ujsj. Kan. Impianti i trajtimit te ujrave te ndotura KUZ Drimadhe Dhermi kontr 2135 dt 17.8.2020 up 1278 dt 29.5.20 njf 27.7.2020 pv 3 dt 17.7.2020 sit 1 dt 21.10.2020 ft 38 dt 21.10.2020 ser 79100288 kerk 2661dt 21.10.2
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) GJIKURIA / TIRANE Tirane 53,446,669 2020-12-09 2020-12-10 4710060472020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Aut. Komb. Ujsj. Kan.furnizim me uje zones turistike Drimdhes kont nr 2163 prot date 20.08.2020 situacion punimesh(pjesor) nr 1 date 10.11.2020 fat nr 79100298 date 13.11.2020
  Bashkia Tirana (3535) GJIKURIA / TIRANE Tirane 92,166 2019-11-13 2019-11-19 415521010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Situacion perf rikualifikim urban blloku te dogana NJA 7 kont.8170/1 26.08.13 akt marr 3590/2 25.01.18 sit perf 12 dt.05.02.18 fat.52277177 03.05.18 PV kol 02.03.18 shk.24039 19.06.18
  Bashkia Tirana (3535) GJIKURIA / TIRANE Tirane 1,004,925 2019-10-22 2019-10-29 381221010012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane garanci punimesh rikost aparat BT,kont 6905/3, dt 07.03.2017, PV perf te garancise dt 30.08.19 PV kol 21.08.17
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >