Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GJEOKONSULT & CO All 430,421,789.00 203 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,131,196 2022-03-18 2022-03-23 1110560012022 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 F ZH SH 2022, lik ft sup kontr ne vazhd GOA 2020/sh-181 dt 16.11.2020 ft nr 118/2021 dt 23.12.2021, sup nr 3
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,564,200 2022-03-08 2022-03-16 9910060542022 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH shkresa nr.997/1 dt22.02.2022 sit nr.5 janar 2022 fat nr.3/2022 dt 27.01.2022, kontrate nr.96/25 dt 27.08.2021
  Bashkia Tirana (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 322,260 2022-01-14 2022-01-20 519721010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane mbikqyrje ndertim Godina Tip RDU 2 (Nr.4) kont vazh 27622/63 dt.26.10.20 sit2 dt.01.12.21 fat 116/2021 dt.17.12.21
  Bashkia Durres (0707) GJEOKONSULT & CO Durres 765,720 2022-01-13 2022-01-14 218221070012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MBIKQYRJE MBIKQ. RIV. I SHESHIT PUBLIK, KONTR. 18480 DT 12.12.2016, LIK FAT 106/2021 DT 26.11.21 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Puke (3330) GJEOKONSULT & CO Puke 437,371 2022-01-11 2022-01-13 92021370012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2137001 Bashkia Puke kodi 2137001 SHP.KONSTR.VEP.UJORE UP 112 DT 6.5 2021,KONT 970/10 DT 8.6.2021,SITUAC SHERB NR 2 DT 4.8-30.9.2021,FAT ELEKTRONIKE 97 DT 8.11.2021,KLS SIST 27.5.2021,LICENS MK 1735/20
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) GJEOKONSULT & CO Durres 52,806 2021-12-29 2022-01-11 10521070182021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2107018 UJESJELLES KANALIZIME DURRES ,FAT 52/2021 KONTR 1925 DT13.09.2019 MBIKQYRJE NDERTIM UJESJ FSHATI LALEZ BIZE DRAC SHETAJ NJ ADM ISHEMRRJETIRIK RRJETI EKZISTUES DURRES ZONA 13/2 DHE NDERTIMI I DEPOS 2./2 LOTI 1 BASHKIJA DURRES
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 1,597,200 2022-01-10 2022-01-11 170210060542021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006054 ARRSH Lot 1: Supervizion Mirembajtje me performance te Rrugeve Rajoni Verior Shkresa Nr. 11790/1 dt 29.12.2021 Sit Nr.4 Fat Nr.119//2021 dt. 28.12.2021, Kontrate Nr.96/25 dt 27.08.2021
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) GJEOKONSULT & CO Durres 10,699 2021-12-29 2022-01-10 11521070182021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2107018 UJESJELLES KANALIZIME DURRES ,MKQYRJE PUNIMI PER KONT 1521 DT 10.08.2020 PERMIRS I FURNIZ ME UJE VARDARDHE SUKTH BASHK DURRES FAT NR 31 DT 30.11.2021
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) GJEOKONSULT & CO Durres 889,334 2021-12-29 2022-01-10 10721070182021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2107018 UJESJELLES KANALIZIME DURRES ,FAT 56/2021 KONTR 1925 DT13.09.2019 MBIKQYRJE NDERTIM UJESJ FSHATI LALEZ BIZE DRAC SHETAJ NJ ADM ISHEMRRJETIRIK RRJETI EKZISTUES DURRES ZONA 13/2 DHE NDERTIMI I DEPOS 2./2 LOTI 1 BASHKIJA DURRES
  Bashkia Kavaja (3513) GJEOKONSULT & CO Kavaje 370,440 2021-12-31 2022-01-06 261921180012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA KAVAJE FATURE NR 90/2021 DT 25.10.2021
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) GJEOKONSULT & CO Tirane 6,342,666 2021-12-30 2022-01-06 69410060012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MIE shpenzime sherbime inxhinier porti i jahteve orikum dukat pag 7 shkres 21/12dt 21/12/21 memo kontrat 1285/6 dt 10/5/21 fat 113/2021 dt 9/12/21 certifikate pag 7 dt 10/11-9/12/21 raporti mujor
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 379,817 2021-12-30 2022-01-05 160810060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Punimesh Rikualifikim I akseve rrugore Unaza Lindore Loti 3,Shkresa nr 10029/2 dt 29.12.2021, Dif Sit Nr.15 Fat Nr.101/2021 dt. 15.11.2021 Kontrata ne vazhdim Nr. 7096/8 dt. 26.11.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) GJEOKONSULT & CO Tirane 2,051,363 2021-12-30 2022-01-05 160910060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion Punimesh Rikualifikim i akseve rrugore Unaza Lindore Loti 3,Shk 11326/1 dt 29.12.2021 Sit 16 ft 114/2021 dt 14.12.2021 Kont ne vazhd 7096/8 dt 26.11.2018
  Bashkia Kavaja (3513) GJEOKONSULT & CO Kavaje 2,365,880 2021-12-30 2021-12-31 258921180012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BASHKIA KAVAJE FATURE NR 3 DT 28.12.2020
  Bashkia Puke (3330) GJEOKONSULT & CO Puke 445,209 2021-12-29 2021-12-31 88821370012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2137001 Bashkia Puke kodi 2137001 SHP.KONSTR.VEP.UJORE UP 112 DT 6.5 2021,KONT 970/10 DT 8.6.2021,SITUAC SHERB NR 3 DT 1.10-30.11.2021,FAT ELEKTRONIKE 112 DT 7.12.2021,KLS SIST 27.5.2021,LICENS MK 1735/20
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) GJEOKONSULT & CO Durres 1,637,366 2021-12-29 2021-12-30 11321070182021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2107018 UJESJELLES KANALIZIME DURRES ,MKQYRJE PUNIMI PER KONT 1521 DT 10.08.2020 PERMIRS I FURNIZ ME UJE VARDARDHE SUKTH BASHK DURRES DIFFAR NR 20 DT 07.05.2021
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Elbasan Qytet (Elber) (0808) GJEOKONSULT & CO Elbasan 15,000,000 2021-12-29 2021-12-30 1521090152021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2109015 Ujesjelles Elbasan studim projektim rikonst rrjeti kanaliz te zonave Harmes krast e vogel katund i ri pjeserisht kont nr 433/11 dt 22.07.2021 up nr 433 dt 23.03.2021 pv vleresimi 16.06.2021 vend tit 433/9 dt 24.06.2021 fat nr 88/21
  Bashkia Gramsh (0810) GJEOKONSULT & CO Gramsh 5,142,818 2021-12-29 2021-12-30 250021140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2114001 U.P nr.23 da.09.02.2021 , Vend shpallje fitus nr.64 date 18.05.2021 Kont nr.2015 date 03.06.2021 fatura nr.120 date 29.12.2021 flet hyrje nr.85 date 28.12.2021
  Bashkia Gramsh (0810) GJEOKONSULT & CO Gramsh 10,010,400 2021-12-29 2021-12-30 249921140012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2114001 U.P nr.23 da.09.02.2021 , Vend shpallje fitus nr.64 date 18.05.2021 Kont nr.2015 date 03.06.2021 fatura nr.105 date 25.11.2021 flet hyrje nr.84 date 28.12.2021
  Bashkia Kukes (1818) GJEOKONSULT & CO Kukes 1,390,553 2021-12-29 2021-12-30 88121250012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Bashkia 2125001dety prap nr 41307 studim proj i rrjetitte kanalizimeve te qytetit fat nr 76/2021 dt 01.10.2021 te Kontr nr 125 dt 28.09.2021 PVMD dt 16.12.2021 upr nr 192 dt 19.04.2021