Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All GENTIAN SADIKU All 86,651,657.00 132 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Mat (0625) GENTIAN SADIKU Mat 578,400 2021-11-23 2021-11-24 142021320012021 Uniforma dhe veshje te tjera speciale Bashk.Mat (2132001) Lik. Blerje Uniforma dhe Materiale te tjera per Sekt.e P.M.N.Z.Sh-es.Urdh.Prok.Nr.455 Dt.02.09.2021.Vlers.perf.nga sist.app.Fat.Fisk.Nr.52/2021 Dt.20.09.2021.Fl.Hyrje Nr.34 Dt.27.09.2021.Proc.verb.dorez.Dt.27.09.2021.
  Bashkia Koplik (3323) GENTIAN SADIKU M.Madhe 292,800 2021-11-18 2021-11-19 61921300012021 Uniforma dhe veshje te tjera speciale Bashkia m.madhe Iik. fature nr.73 date 02.11.2021 kontrat date 02.11.2021 fl.hyrje nr.31 date 02.11.2021
  ASHR Tirane (3535) GENTIAN SADIKU Tirane 697,200 2021-11-17 2021-11-19 31910130022021 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1013002 NJVKSH shp blerje mat te buta sipas up nr 79 dt 3.11.21.ftese oferte nr 2712/1 dt 3.11.21.fat nr 79 dt 15.11.21.fh nr 340 dt 15.11.2021.akt marrje dorezim dt 15.11.21
  Bashkia Vlore (3737) GENTIAN SADIKU Vlore 481,200 2021-11-16 2021-11-17 125421460012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale blerje futa bashkia 2146001 fat 78/2021 dt 12.11.2021 u.prok 103 dt 01.10.2021 ftes oferte
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) GENTIAN SADIKU Gjirokaster 170,400 2021-11-15 2021-11-16 66424520012021 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 2452001,Bashkia Dropull GJ uniforma dhe veshje per MZSH fat nr 71/2021 dt 29.10.2021fh nr 40/1 dt 29.10.2021 up nr 44 dt 19.10.2021 ftese per oferte njoftim fituesi
  Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) GENTIAN SADIKU Durres 568,800 2021-10-28 2021-10-29 660210700820211 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2107008 QENDRA EKONOMIKE E ARSIMIT BLERJE VESHJE PER FEMIJET E PLM FAT 70 DT 23.10.2021
  Nd-ja Komunale Banesa (3737) GENTIAN SADIKU Vlore 687,600 2021-10-28 2021-10-29 26321460172021 Uniforma dhe veshje te tjera speciale rroba pune komunalja 2146017 fat 58/2021 dt 04.10.2021 u.prok 64 dt 13.09.2021 ftes oferte
  Bashkia Tirana (3535) GENTIAN SADIKU Tirane 772,800 2021-10-25 2021-10-28 338921010012021 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 2101001 Bashkia Tirane Uniforma dhe veshje speciale per MZSH UP 13 dt.16.08.21 Konr vazh 18648/5 dt 07.09.2021 FH 106 dt 09.09.21 fat 44/2021 dt 09.09.2021 PV marrje dorezim 09.09.21
  Bashkia Tirana (3535) GENTIAN SADIKU Tirane 427,200 2021-10-19 2021-10-26 338721010012021 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 2101001 Bashkia Tirane blerje unif Drejtoria e Kom me Qyt Up 12 dt.06.08.21 pv tip kontr dt18.08.21 pv proc prok 19.08.21 ftes of 29669/1 dt.19.08.21 kontr vazhd nr29669/4 dt.07.09.21 fh 105dt09.09.21 fat nr45/21 dt09.09.21pv md dt.09.09.21
  Klubi shumesportesh "Partizani" (3535) GENTIAN SADIKU Tirane 954,000 2021-10-19 2021-10-21 9121018202021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2101820, Klubi Shumsport Partizani, lik Blerje topa basketbolli , up. 03.dt.09.09.21,ft. of.09.09.2021 klasif.perf.13.09.21 pv.29.09.21 kont.157 dt 05.10.2021, fat 68 dt 14.10.2021, fh.04 dt 14.10.2021,urdh.169 dt 18.10.2021
  Bashkia Pogradec (1529) GENTIAN SADIKU Pogradec 577,200 2021-10-14 2021-10-15 80621360012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2136001 Bashkia Pogradec,Uniforma per policine,UP nr.55+FO dt.03.09.2021,NjF nga APP dt.10.09.2021,Fature nr.54/2021+FH nr.41+AMD dt.27.09.2021
  Gjykata e rrethit Mat (0625) GENTIAN SADIKU Mat 40,800 2021-10-12 2021-10-14 17010290302021 Uniforma dhe veshje te tjera speciale Gjykata Mat (1029030) Lik. Shpenz. per Blerje Uniforma dhe Veshje te tjera speciale.Urdh.Tit.Nr.739 Prot.Dt.04.10.2021.Fat.e Fisk.Nr.62/2021 Dt.07.10.2021.Fl.Hyrje Nr.62 Dt.07.10.2021.Proc.verb.marre dorez.Dt.07.10.2021.
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (1515) GENTIAN SADIKU Korçe 460,800 2021-10-11 2021-10-12 40121220062021 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 2122006-NDERMARRJA E SHERBIMEVE PUBLIKE KORCE,VESHJE PUNE,U.P NR.36 FT.OF DHE P.V F.LIM. DT 30.08.2021,P.V.OF. DT 01.09.2021,P.V KAL.OP.RADH. DT 02.09.2021,NJOF.FIT DT 02.09.2021,FAT. NR.47/2021 DT 10.09.2021,F.H NR.86 DT 13.09.2021,UB41675
  QFM Teknike Tirane (3535) GENTIAN SADIKU Tirane 952,800 2021-10-07 2021-10-12 21510160562021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1016056 QFMT 2021 materiale per dhomat e sigurise up nr 30 dt 04.08.2021 ftese per oferte dt 04.08.2021 nj fit nr CH57373 dt 10.08.2021 fat nr 34/2021 dt 16.08.2021 fh nr 2 dt 26.08.2021
  Sp. Kucove (0217) GENTIAN SADIKU Kuçove 415,200 2021-10-05 2021-10-06 20110130742021 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1013074 blerje uniforma fat46/2021 dt.09.09.2021spitali
  Shkolla Luigj Gurakuqi (3535) GENTIAN SADIKU Tirane 410,400 2021-09-22 2021-09-27 7721018142021 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 2101814, Shkolla L .Gurakuqi lik blerje veshmbathje, up.135 dt 03.09.2021 ft. of. 307 dt 07.09.2021 fit. dt.15.09.2021, pv. marrje dorez. 21.09.2021 fat 53 dt 21.09.2021 fh. nr. 15 dt 21.09.2021
  Qendra Ekonomike Arsimit (0909) GENTIAN SADIKU Fier 698,400 2021-09-07 2021-09-08 19121110182021 Uniforma dhe veshje te tjera speciale QEA 2111018, bl veshje pune, up 14 dt 13.07.21, fo 263/1 dt 13.07.21, nj fit 14.07.21, kont 263/5 dt 29.07.21, fat 29/2021, fh 32 dt 06.08.21, pcv marr dorez 06.08.21
  Sp. Pogradec (1529) GENTIAN SADIKU Pogradec 868,800 2021-09-07 2021-09-08 36910130822021 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1013082 Spitali Pg likujdon uniforma dhe veshje speciale per personelin,UP n.14 dt.08.06.2021,NJF nga APP dt.16.06.2021,Kontr.nr.52 dt.21.06.2021,FH n.24+Fat n.22/2021+PVMD dt.02.07.2021
  Shkolla "Beqir Çela" Durres (0707) GENTIAN SADIKU Durres 1,070,400 2021-09-03 2021-09-07 9010102442021 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1010244 SHKOLLA "BEQIR CELA" BLERJE UNIFORMA FAT 41 DT 01.09.2021
  Dega e Kujdesit Paresor Kukes (1818) GENTIAN SADIKU Kukes 120,000 2021-08-30 2021-08-31 12610130102021 Uniforma dhe veshje te tjera speciale NJ.V.Kujd.Shend 1013010 Uniforma dhe veshje speciale up nr.12 dt.10.08.2021 fat nr.37/2021 dt.25.08.2021 fh nr.85 dt.26.08.2021