Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All G. P. G. COMPANY All 6,077,122,591.00 221 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bordi i Kullimit Fier (0909) G. P. G. COMPANY Fier 1,668,748 2022-03-11 2022-03-15 3510050702022 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) REHABILITIM I HIDROVORIT TE KARAVASTASE KNTR 277/4 DT 10/09/2021,FAT 15 DT 07/03/2022
  Bashkia Tirana (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 62,659,866 2022-03-07 2022-03-11 59221010012022 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Ndertim i godines Tip ne RSU nr.3 (Nr.8) garanci praktika 4183 dt.31.12.20 kont vazh 27394/70 dt.27.10.20 sit nr.3 dt.28.01.22 fat 8/2022 dt.04.02.22
  Bashkia Lac (2019) G. P. G. COMPANY Laç 30,174,156 2022-03-08 2022-03-10 29021260012022 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar kontrate nr 6879/27 dt 09.02..2021 ft nr 14/2022 dt 07.03.2022 situacioni n r2
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 14,806,914 2022-02-23 2022-02-25 7421290102022 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2129010 Nd.Pasurive Publike Lu,Sa lik.furnizim vendosje asfaltobeton,fat.nr.18 seri 86147618 dt.23.12.2020,fh.nr.73 dt.23.12.2020,situacion nr.635-639 dhe fl.dalje nr.640-646 dt.31.12.2020,kontr.nr.77 dt.15.04.2020
  Bashkia Lac (2019) G. P. G. COMPANY Laç 3,315,633 2022-01-26 2022-01-27 7921260012022 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Kurbin paguar kontrate nr 6989/26 dt 15.01.2021 ft nr 126/2021 dt 29.12.2021situacion nr 8 rikonstuksion i fasadave te pallateve te bashkise Kurbin te demtuara nga termeti i 26.11.2019
  Bashkia Lac (2019) G. P. G. COMPANY Laç 14,298,070 2022-01-26 2022-01-27 7821260012022 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar kontrate nr 6989/26 dt 15.01.2021 ft nr 96/2021 dt 30.11.2021situacion nr 8 rikonstuksion i fasadave te pallateve te bashkise Kurbin te demtuara nga termeti i 26.11.2019
  Bashkia Roskovec (0909) G. P. G. COMPANY Fier 8,407,500 2022-01-25 2022-01-26 44321130012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) SIT 4 PERMIRESIM I FRN ME UJ B. ROSK KNTR 1329 DT 06/03/2020,FAT 127/2021 DT 29/12/2021
  Bashkia Roskovec (0909) G. P. G. COMPANY Fier 1,187,594 2022-01-14 2022-01-17 4392113001202 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore PERMIRESIM I FURN ME UJ B.ROSK KNTR 1329 DT 06/03/2020,FAT 28/12/2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 34,765,692 2022-01-12 2022-01-17 80410560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert i ban ind, kontr GOA 2020/p-283 dt 28.12.2020, ft nr 121/2021 dt 29.12.2021, sit nr 4 pjesore (20.09.2021-30.09.2021)
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 1,958,964 2022-01-05 2022-01-07 164610060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH "Stab i qendr te trupit te rruges ne aksin rrugor Vlore-Orikum (zona Jonufer-Nimfa), Shkresa Nr.10759/2 Dt 29.12.2021 Sit Perf Fat Nr. 129/2021 dt 30.12.2021 Kon Nr. 5002/8 Dt 03.06.2021 PV Kolaudimi dt 29.12.21
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 42,767,036 2022-01-05 2022-01-07 164510060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH "Stabilizim i qendrueshmerise te trupit te rruges ne aksin rrugor Vlore-Orikum (zona Jonufer-Nimfa), Shkresa Nr.10759/2 Dt 29.12.2021 Dif Sit 1 Fat Nr. 93/2021dt 26.11.2021 Kon Nr. 5002/8 Dt 03.06.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 16,121,288 2021-12-30 2022-01-05 159210060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndertim By Pass Tepelen Lot 1 Shtes Punimesh, 5% Garanci Shk 11103/1 dt 29.12.21 Sit 4 ft 104/2021 dt 07.12.2021 Kon ne vazhd 8275/6 dt 16.11.2020
  Bashkia Kavaja (3513) G. P. G. COMPANY Kavaje 34,969,353 2021-12-30 2021-12-31 259021180012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KAVAJE, FATURE NR 15 DT 09.12.2020 KONTRATA NR 1534/2 DT 07.05.2020
  Bashkia Kavaja (3513) G. P. G. COMPANY Kavaje 107,530,647 2021-12-30 2021-12-31 259121180012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA KAVAJE, FATURE NR 142DT 31.07.2021 KONTRATA NR 1534/2 DT 07.05.2020
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Lushnje Qytet (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 66,500,000 2021-12-30 2021-12-31 1421290082021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2129008 Sh.a.Ujesjelles-Kanalizime Lu.Sa lik.kontr.nr.268/1 dt.29.06.2020 Rehab.linjes kryes,te furniz me uje nga rotond Grabian deri stac.pompav.Virove LU,fat.fisk.nr.78 dt.29.10.2021 lik.pjesor,Situac.nr.3 bashkelidh.
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Lushnje Qytet (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 35,644,437 2021-12-30 2021-12-31 1021290082021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2129008 Sh.a.Ujesjelles-Kanalizime Lu.Sa lik.kontr.nr.149/8 dt.03.06.2021 Rehb.tub.derg.nga stac.Virove-Depo 2500m3,Rrjet.shpernd.i furniz.uje te Lgj.18 Tetori Unz.Lu-autost,Lgj.Karbunare,ft.fisk.nr.11dt.22.12.2021,Situac.nr.1,dt.22.12.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 26,372,156 2021-12-28 2021-12-31 73610560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 202 0/p-283 dt 28.12.23020, ft nr 87/2021 dt 04.11.2021, sit nr 3 (29.09.2021-04.11.2021)
  Bashkia Polican (0232) G. P. G. COMPANY Skrapar 31,243,700 2021-12-29 2021-12-30 68421400012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2140001 U-bl.planif.nr.7745 L3 Fature nr.28/83820028 dt.28.12.2020(pjesore) Sit.02 U-Prok.nr.24 dt.03.03.2020 Kontrate nr.969 prot.dt.17.04.2020 "Linja e derg.Ujesj.Poliçan.Pronovik,Mbrakull"Det.prap.Ditari 3897 B.Poliçan
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 56,064,891 2021-12-28 2021-12-30 75910560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2020/p-33 dt 24.02.2021, ft nr 101/2021 dt 01.12.2021, paradhenie
  Bashkia Lezhe (2020) G. P. G. COMPANY Lezhe 17,900,763 2021-12-28 2021-12-29 192021270012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA LEZHE LIK FAT.74 DT.27.10.2021,FAT.92 DT.23.11.2021,SIT 5 DHE 6(PJESOR),URDH PROK NR.11 DT.16.04.2020,NJOF FITUES DT.08.06.2020,KONTR.4020/7 DT.18.06.2020,NDERTIM UJSJELL LOTI 1