Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Flamur Asllani All 38,721,143.00 212 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) Flamur Asllani Elbasan 17,410 2021-11-23 2021-11-24 22021090172021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Sociale Balashe 2109017 Ushqime (buke) UP nr.33571 dt 28.07.2021 vendim nr.33571/11 dt 17.08.2021 kont nr.3571/26 dt 13.09.2021 me permbledhese faturash
  Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) Flamur Asllani Elbasan 3,764 2021-11-18 2021-11-19 21921090172021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Sociale Balashe 2109017 Ushqime (fruta-perime) Up nr.3571 dt 28.07.2021vendim dt 17.08.2021 kont nr.3571/22 dt 13.09.2021 fat nr.1248, 1315 dt 18,25.10.2021 fh nr.282, 289 dt 18, 25.10.2021
  Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) Flamur Asllani Elbasan 11,448 2021-11-18 2021-11-19 21821090172021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Sociale Balashe 2109017 Ushqime (bulmet) Up nr.3571 dt 28.07.2021 vendim dt 17.08.2021 kont nr.3571/24 dt 13.09.2021 fat nr.1195 dt 30.09.21 fat nr.1219, 1259, 1282, 1320 dt 04,12,18,26.10.2021 fh nr.363,367,275,281,291
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) Flamur Asllani Elbasan 1,588,605 2021-11-17 2021-11-18 58221090082021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ekonomike e Arsimit ushqime up nr.4343 procesverbal vleresimi vendim nr, 4343/4 dt.23.09.2021 kontrate dt.24.09.2021 fature nr, 1296 dt.24.09.2021.1302 dt.21.10.2021 fl hr nr.454/1 497
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) Flamur Asllani Elbasan 293,395 2021-11-16 2021-11-17 58121090082021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ekonomike e Arsimit buke kontrat dt.31.08.2021 vendim nr.3506/11 up nr. 3506 proces verbal fature nr, 1254 dt12.10.2021 fl hr nr, 482 permbledhse
  Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) Flamur Asllani Elbasan 11,232 2021-11-11 2021-11-12 20521090172021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Sociale Balashe 2109017 Ushqime (buke) Up nr 3748 dt 06.08.2020 vendim nr 3748/4 dt 26.08.2020 kont nr 3748/34 dt 08.01.2021 me permbledhese faturash
  Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) Flamur Asllani Elbasan 5,724 2021-11-11 2021-11-12 20621090172021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Sociale Balashe 2109017 Ushqime(bulmrt) up nr.3748 dt 06.08.2020 vendim dt 26.08.2020 kontrate nr.3748/32 dt.08.01.21 fat nr.1131,1166 fh nr.346,356 dt 15,24.09.2021
  Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) Flamur Asllani Elbasan 177,180 2021-11-10 2021-11-11 21021090172021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Sociale Balashe 2109017 Ushqime (mish) UP nr 217 dt 15.01.2021 vendim 05.02.2021 kont 217/14 dt 24.02.2021 me permbledhese faturash
  Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) Flamur Asllani Elbasan 29,250 2021-11-10 2021-11-11 20421090172021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Sociale Balashe 2109017 Ushqime (buke) Up nr 1541 dt 29.03.2021 vendim 20.04.2021 kont 1541/16 dt 07.06.2021 me permbledhese faturash
  Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) Flamur Asllani Elbasan 43,602 2021-11-10 2021-11-11 21121090172021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Sociale Balashe 2109017 Ushqime(fruta-perime) Up nr 1541 dt 29.03.2021 vendim 20.04.2021 kont 1541/14 dt 07.06.2021fat nr 1121,1152,1177,1185 fh nr.309,319,330,335 dt 13,20,27,28.09.2021
  Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) Flamur Asllani Elbasan 18,000 2021-11-10 2021-11-11 20921090172021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Sociale Balashe 2109017 Ushqime (buke) Up nr 1541 dt 29.03.2021 vendim 20.04.2021 kont 1541/16 dt 07.06.2021 me permbledhese faturash
  Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) Flamur Asllani Elbasan 49,500 2021-10-26 2021-10-27 18921090172021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Sociale Balashe 2109017 Ushqime (buke) Up nr 1541 dt 29.03.2021 vendim 20.04.2021 kont 1541/16 dt 07.06.2021fat nr 956,966, 970-1067,1072, 1077,1089 fh nr.253,256,258-284,287,289,294 dt 2-31.08.2021
  Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) Flamur Asllani Elbasan 249,534 2021-10-26 2021-10-27 19621090172021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Sociale Balashe 2109017 Ushqime (mish) UP nr 217 dt 15.01.2021 vendim 05.02.2021 kont 217/14 dt 24.02.2021 fat 1061, 1078, 1099 fh nr.285, 291, 340 dt 25,30,31.08.2021
  Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) Flamur Asllani Elbasan 39,660 2021-10-26 2021-10-27 19121090172021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Sociale Balashe 2109017 Ushqime (bulmet) Up nr 217 dt 15.01.2021 vendim 05.02.2021 kontate nr.217/13 dt 24.02.2021 fat 988,999,1046,1068,1097 fh nr.262,266,280,288,292 dt 9,10,23,26,30.08.2021
  Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) Flamur Asllani Elbasan 295,996 2021-10-26 2021-10-27 19221090172021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Sociale Balashe 2109017 Ushqime Up nr 1541 dt 29.03.2021 vendim 20.04.2021 kont 1541/15 dt 07.06.2021fat nr 968, 1062, 1101 fh nr.257, 268, 239 dt 3,25,31.08.2021
  Qendra Sociale Balashe Elbasan (0808) Flamur Asllani Elbasan 62,918 2021-10-15 2021-10-18 19021090172021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Sociale Balashe 2109017 Ushqime ( fruta-perime) UP nr 3748 dt 06.08.2020 vendim dt 26.08.2020 kont nr.3748/30 dt 08.01.21 fat nr 1048, 1080, 1097 dt 23,30,31.08.2021 fh nr281,293,338 dt 23,30,31.08.2021
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) Flamur Asllani Elbasan 262,526 2021-10-14 2021-10-15 52321090082021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ekonomike e Arsimit buke uprokurimi 3506 dt26.07.2021 kontrat dt31.08.2021 vendim nr, 3506/11procesverbal fature nr, 1244/2021 fl hr nr, 479
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) Flamur Asllani Elbasan 435,524 2021-10-14 2021-10-15 52521090082021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ekonomike e Arsimit ushqime uprokurimi nr, 4343 dt. 21.09.2021 kontrat dt.24.09.2021 vendim nr4343/4 fature nr, 1167 dt, 24.09.2021procesverbal fature 1217 hr nr, 469
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) Flamur Asllani Elbasan 1,007,476 2021-10-14 2021-10-15 52421090082021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ekonomike e Arsimit ushqime uprokurimi nr, 4343 dt. 21.09.2021 kontrat dt.24.09.2021 vendim nr4343/4 fature nr, 1167 dt, 24.09.2021procesverbal fl hr nr, 454
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) Flamur Asllani Elbasan 169,706 2021-10-05 2021-10-06 49421090082021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat Qendra Ekonomike e Arsimit fruta perime up nr, 2390 dt.28.05.2020 prverbal vendim nr, 2405/4 kontrat dt, 08.01.2021 fature nr, 1037.1095 dt. 31.08.2021 fl hr nr, 419.441