Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FEDOS shpk All 614,325,413.00 488 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FEDOS shpk Tirane 207,117 2021-11-18 2021-11-23 257110130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT-602- Lik miremb aparatura mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 173/34 dt 4.2.21.fat nr 107/2021 dt 9.11.2021.situac per periudh 1.10.-30.10.21.
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FEDOS shpk Tirane 207,117 2021-11-18 2021-11-23 257210130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT-602- Lik miremb aparatura mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 173/34dt 4.2.21.fat nr81/2021 dt 28.10.2021.situac per periudh 1.109.-30.9.21.
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) FEDOS shpk Tirane 9,120 2021-11-11 2021-11-16 30310130552021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKTGjakut -602-blerje serume dhe reagente te ndryshenm sipas MK51/13dt16.4.2021.kont 51/27 dt 4.10.2021.fat nr 103/2021 dt 05.11.21.fh nr 89 dt 0511.21.pv kolaudimi dt 05.11.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FEDOS shpk Tirane 18,989 2021-11-08 2021-11-10 250610130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT- 602-sherb mirembajtje aparatura mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 173/34 dt 4.2.21.sit per periudh 1.10-27.10.21.fat nr 78/2021 dt 28.10.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FEDOS shpk Tirane 63,912 2021-11-08 2021-11-10 250710130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT- 602-sherb mirembajtje aparatura mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 173/34 dt 4.2.21.sit per periudh 1.10-27.10.21.fat nr 89/2021 dt 28.10.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FEDOS shpk Tirane 17,090 2021-11-08 2021-11-10 250810130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT- 602-sherb mirembajtje aparatura mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 173/34 dt 4.2.21.sit per periudh 1.10-27.10.21.fat nr 84/2021 dt 28.10.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FEDOS shpk Tirane 71,014 2021-11-05 2021-11-09 249210130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT- 602-sherb miremb aparaturash mjeksore sipas kont vazhdim nr 173/34 date 04.02.2021 fat nr79/2021 date28.10.2021 .situac per periudh 1.9-30.9.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FEDOS shpk Tirane 214,816 2021-11-05 2021-11-09 249410130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT- 602-sherb miremb aparaturash mjeksore sipas kont vazhdim nr 173/34 date 04.02.2021 fat nr88/2021 date28.10.2021 .situac per periudh 1.10-27.10.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FEDOS shpk Tirane 165,045 2021-11-05 2021-11-09 249310130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT- 602-sherb miremb aparaturash mjeksore sipas kont vazhdim nr 173/34 date 04.02.2021 fat nr86/2021 date28.10.2021 .situac per periudh 1.10-27.10.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FEDOS shpk Tirane 238,685 2021-11-05 2021-11-09 249510130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT- 602-sherb miremb aparaturash mjeksore sipas kont vazhdim nr 173/34 date 04.02.2021 fat nr80/2021 date28.10.2021 .situac per periudh 1.9-30.9.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FEDOS shpk Tirane 19,725 2021-11-04 2021-11-08 248710130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT- 602-mirembajtje aparatura mjeksore sipas kont vazhdim nr 173/34date 04.02.2021 fat nr83/2021 date28.10.2021 .situac dper periudh 1.9-30.9.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FEDOS shpk Tirane 17,753 2021-11-04 2021-11-08 248510130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT- 602-mirembajtje aparatura mjeksore sipas kont vazhdim nr 173/34date 04.02.2021 fat nr85/2021 date28.10.2021 .situac per periudh 1.10-27.10.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FEDOS shpk Tirane 183,383 2021-11-04 2021-11-08 248610130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT- 602-mirembajtje aparatura mjeksore sipas kont vazhdim nr 173/34date 04.02.2021 fat nr82/2021 date28.10.2021 .situac per periudh 1.9-30.9.2021
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) FEDOS shpk Tirane 695,520 2021-11 2021-11-05 29110130552021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013055 QKTGjakut -602-blerje serume dhe reagente te ndryshenm sipas MK51/13dt16.4.2021.kont 51/27 dt 4.10.2021.fat nr63/2021 dt 18.10.21.fh nr 83 dt 20.10.21.pv kolaudimi dt 20.10.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FEDOS shpk Tirane 960,000 2021-10-06 2021-10-08 223610130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-Shp blerje mat mjeksore sipas MK 3047/10 dt10.12.20.kerk DSHF 115/28 dt 26.8.20. kont nr 115/33dt 22.9.2021.fat nr37/2021 dt24.9.2021.fh nr 19425 dt 24.9.2021
  Sp. Laç (2019) FEDOS shpk Laç 3,660,000 2021-09-21 2021-09-29 27810130752021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje mjekesore dhe spitalore Spitali Lac paguar kontrate nr 155 dt 16.09.2021 pv i marrjes dorezim nr 155/2 dt 17.09.2021 ft nr 25/2021 dt 17.09.2021 fh nr 63 dt 17.09.2021 urdher prokurimi nr 137 dt 18.08.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FEDOS shpk Tirane 4,863,120 2021-09-24 2021-09-28 218910130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-lik blerje mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr127/46dt16.7.21.fat 32/2021 dt 21.9.21.fh nr 19400dt21.9.2021
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FEDOS shpk Tirane 51,904 2021-09-20 2021-09-22 212510130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT-602-shp miremb apart mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 173/34 dt 4.2.21.fat nr 1987/2021 dt 1.9.21.sit per periudh 11.6-31.8.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FEDOS shpk Tirane 194,104 2021-09-20 2021-09-22 212310130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT-602-shp miremb apart mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 173/34 dt 4.2.21.fat nr 192/2021 dt 1.9.21.sit per periudh 11.6-31.8.21
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FEDOS shpk Tirane 53,916 2021-09-20 2021-09-22 212410130492021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT-602-shp miremb apart mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 173/34 dt 4.2.21.fat nr 197/2021 dt 1.9.21.sit per periudh 11.6-31.8.21