Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FARMA NET ALBANIA All 744,224,482.00 506 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Lezhe (2020) FARMA NET ALBANIA Lezhe 16,834 2021-11-23 2021-11-24 48910130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 2237 DT 02.09.2021,F HYRJE NR 155 DT 02.09.2021,PROCESVERBAL KOLAUDIMI DT 02.09.2021,KONTRATE NR 69/49 DT 31.08.2021 MEDIKAMENTE
  Spitali Lezhe (2020) FARMA NET ALBANIA Lezhe 139,449 2021-11-23 2021-11-24 49010130212021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 2933 DT 16.09.2021,FAT NR 4949 DT 02.11.2021,F HYRJE NR 159 DT 17.09.2021,F HYRJE NR 205 DT 03.11.2021,PV KOLAUDIMI DT 17.09.2021,DT 03.11.2021,KONTRATE NR 98/12 DT 10.09.2021,MEDIKAMENTE
  Spitali Diber (0606) FARMA NET ALBANIA Diber 217,580 2021-11-16 2021-11-17 31110130152021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali 1013015 ilace, UP 41,42 dt 27.01.2020. Kontrate 457/96 dt 15.11.2020, fat 7198 dt 16.11.2020, FH 103 dt 20.11.2020, akt kolaudimi dt 20.11.2020. Fat 14431 dt 22.12.2020, FH 115 dt 25.12.2020, akt kolaudimi dt 25.12.2020
  Maternitet Nr.2T. (3535) FARMA NET ALBANIA Tirane 120,960 2021-11-15 2021-11-17 53210130882021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni'' medikamente kontr nr 33/4 dt 09.11.2021 ft 5199/2021, dt 09.11.2021 fh nr 46 dt 09.11.2021
  Sp. Mat (0625) FARMA NET ALBANIA Mat 41,220 2021-11-10 2021-11-12 39010130782021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat(1013078)Lik.ilace dhe Mat.Mjekimi,AMSH Nr.457/72 Dt.08.06.20 Marrv.Kuad.Nr.457/68 Dt.04.06.20 Urdh.Prok.Nr.41 Dt.27.01.20,Kontr.Nr.61/1 Dt.24.09.2021 Fat.Tat.Nr.3337/2021 Dt.25.09.2021,Fl-Hyrje dhe Proc-Verb Nr.77Dt.25.09.2021
  Sp. Puke (3330) FARMA NET ALBANIA Puke 91,600 2021-11-10 2021-11-11 24010130832021 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje ilace e mat .mjeksore Up.nr 41 dt 27.01.2020 autoriz 457/72 dt 08.06.2020,nj fit 457/55 dt 19.05.2020,nj fit 457/57 dt 19.05.2020 ,fat.tat 4914 dt 2.11.2021,FH nr 49 dt 2.11.2021 Kont 241 dt 08.09.2020
  Sp. Berati (0202) FARMA NET ALBANIA Berat 11,663,340 2021-10-27 2021-11-01 65210130642021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1013064 Spitali Rajonal Berat pajisje mjekesore per maternitetin, shkresa nr 142/3 dt 02.02.2021 miratim procedure, ft nr 3847 dt 08.10.2021 prverbal mrd 3644 dt 24.09.2021 flh 147, 148 dt 15.10.2021 kont. 3268 dt 27.08.2021
  Spitali Korce (1515) FARMA NET ALBANIA Korçe 8,860 2021-10-28 2021-10-29 57810130192021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013019 SPITALI KORCE MEDIKAMENTE B2 UR.P.42 DT.27.01.20,MAR.KUAD.458/47 DT.17.06.20,AUT.LIDH.KONT NR 458/43 DT 17.06.20,KONTRATE NR.938 DT.09.07.2021,FAT NR.465/2021 DT 16.07.2021,F.HYRJE NR.276 DT.16.07.2021,UB 41888
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FARMA NET ALBANIA Tirane 78,200 2021-10-28 2021-10-29 245810130492021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT-602-barna sipas MK 458/47 dt 17.6.2020.AMSH458/48 dt 17.6.2020.kont nr 2146/4 dt 23.8.2021.fat nr 4287/2021 dt 20.10.2021 fh 19582 dt 20.10.2021
  Spitali Kukes (1818) FARMA NET ALBANIA Kukes 98,900 2021-10-27 2021-10-28 48510130202021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali Kukes Barna Kont n.896 dt.07.10.2021 fat nr.3987 dt.12.10.2021 fh nr.136 dt.12.10.2021
  Spitali Kukes (1818) FARMA NET ALBANIA Kukes 68,700 2021-10-27 2021-10-28 48610130202021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali Kukes Barna Kont n.847 dt.24.09.2021 fat nr.3989 dt.12.10.2021 fh nr.135 dt.12.10.2021
  Spitali Fier (0909) FARMA NET ALBANIA Fier 18,739 2021-10-26 2021-10-27 76510130172021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Fier 1013017,barna antinifektive, up 458 dt 27.01.20, mk 458/47 dt 17.06.2020, fo 4251 dt 15.09.21, kont 4289 dt 17.09.21, fat 3146/2021, pcv 22.09.21, fh 262 dt 22.09.2021
  Spitali Kukes (1818) FARMA NET ALBANIA Kukes 640,000 2021-10-26 2021-10-27 48410130202021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali Kukes Ditar nr.33752 Barna Kont n.713dt.10.08.2021 fat nr.1318/2021 dt.10.08.2021 fh nr.109 dt.10.08.2021
  Materniteti Tirane (3535) FARMA NET ALBANIA Tirane 8,860 2021-10-19 2021-10-20 46610130502021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie barna up nr 458 dt 27.01.2020 njof fit nr 458/44 dt 08.06.2020 kontr 529/4 dt 31.08.2021 ft 2179/2021 dt 31.08.2021 fh 93 dt 31.08.2021
  Sp. Berati (0202) FARMA NET ALBANIA Berat 16,473,228 2021-10-11 2021-10-18 60810130642021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1013064 Spitali Rajonal Berat pajisje mjekesore per maternitetin, shkresa nr 142/3 dt 02.02.2021 miratim procedure, ft nr 3253 dt 24.09.2021 prverbal mrd 3644 dt 24.09.2021 flh 137 dt 29.09.2021 garanci punimesh kont. 3268 dt 27.08.2021
  Spitali Kukes (1818) FARMA NET ALBANIA Kukes 17,720 2021-10-14 2021-10-15 44010130202021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 Spitali Kukes Ditar nr.28278 Barna Kont n.503 dt.03.06.2021 fat nr.866/2021 dt.07.07.2021 fh nr.85 dt.07.07.2021
  Spitali Diber (0606) FARMA NET ALBANIA Diber 77,100 2021-09-23 2021-09-24 19810130152021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali 1013015 ilace dhe materiale mjekesore,up nr 41,42 dt 27.01.2020,kontrate 2572/6 dt 01.07.2020,417/90 dt 05.09.2020
  Sp. Pogradec (1529) FARMA NET ALBANIA Pogradec 2,968 2021-09-22 2021-09-23 38910130822021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 Spitali Pgradec likujdon medikamente, Kontr.nr.53 dt.22.06.2021,Fatura nrs.1042 +FH nr.107+PVMD dt.04.08.2021
  Spitali Elbasan (0808) FARMA NET ALBANIA Elbasan 59,540 2021-09-21 2021-09-22 62010130162021 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013016 Spitali Rrethit medikamente tender marreveshje kuader kont nr 13 dt 05.01.2021 akt kolaudimi dt 13.01.2021 fat korigjuese nr 2817/2021 dt 15.09.2021 fh nr 171 dt 15.09.2021
  Sp. Tropoje (1836) FARMA NET ALBANIA Tropoje 8,860 2021-09-21 2021-09-22 16810130872021 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sherbimi Spitalor Tropoje, ilaçe dhe materiale mjeksore, fatura nr.2140, date 31.08.2021, flete-hyrje nr.55, date 02.09.2021.