Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ERLIS MARKU All 1,513,382.00 62 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria Rajonale Mjedisit Lezhe(2020) ERLIS MARKU Lezhe 10,000 2022-03-28 2022-03-29 3810260732022 Sherbime telefonike AGJENCIA RAJONALE E MJEDISIT LEZHE PAG FAT NR 13/2022 DT 24.03.2022, FAT NR 14/2022 DT 24.03.2022 SIPAS KONTRATES NR 119 DT 19.01.2022, SHERBIM INTERNETI
  Drejtoria Rajonale AKU Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 4,020 2022-03-25 2022-03-28 2610051272022 Sherbime telefonike DREJTORIA RAJONALE AKU LEZHE PAG FAT NR 15 DT 24.03.2022,URDHER PROK NR 1 DT 02.02.2022,KONTRATE NR 201/3 DT 07.02.2022,SHERBIME INTERNETI
  Prefektura e qarkut Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 10,000 2022-03-24 2022-03-25 6910160702022 Sherbime telefonike PREFEKTURA LEZHE PAG FAT NR 12 DT 23.03.2022,KONTRATE NR 70 DT 01.02.2022,SHERBIME INTERNETI
  Dega e Kujdesit Paresor Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 14,170 2022-01-12 2022-01-13 18310130112021 Sherbime telefonike NJESIA VEND E KUJD SHENDETS LEZHE PAG FAT NR 49&50 DT 14.12.2021 SHERBIME INTERNETI
  Drejtoria Rajonale Arsimore, Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 108,000 2021-12-29 2021-12-30 7410112612021 Sherbime te tjera DREJT RAJON E ARSIM PARAUNIVERSITAR PAG FAT NR 71 DT 20.12.2021,URDHER PROK NR 1 DT 05.01.2021,PV DT 06.01.2021,SHERBIME INTERNETI
  Drejtoria Rajonale AKU Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 13,000 2021-12-28 2021-12-29 15010051272021 Sherbime te tjera AKU LEZHE PAG FAT 80 DT 24.12.2021,URDHER PROK NR 2 DT 29.01.2021,KONTRATE NR 167/3 DT 01.12.2021,SHERBIME INTERNETI
  Drejtoria Rajonale Mjedisit Lezhe(2020) ERLIS MARKU Lezhe 15,000 2021-12-28 2021-12-29 14010260732021 Sherbime telefonike AGJENCIA RAJONALE E MJEDISIT LEZHE PAG FAT NR 73/2021 DT 23.12.2021, SIPAS KONTRATES NR 91 DT 29.01.2021, SHERBIM INTERNETI
  Drejtoria Rajonale Mjedisit Lezhe(2020) ERLIS MARKU Lezhe 5,000 2021-12-21 2021-12-22 13710260732021 Sherbime telefonike AGJENCIA RAJONALE E MJEDISIT LEZHE PAG FAT NR 52/2021 DT 14.12.2021, SIPAS KONTRATES NR 91 DT 29.01.2021, SHERBIM INTERNETI
  Bashkia Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 90,000 2021-12-17 2021-12-21 191421270012021 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK FAT.42,43 DT.14.12.2021,URDH PROK NR.1 DT.11.01.2021,NJOF FIT DT.13.01.2021,SIPAS KONTR.291 DT.14.01.2021 SHERBIM INTERNETI
  Drejtoria Arsimore Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 19,500 2021-12-17 2021-12-21 27010110202021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave ZYRA VENDORE ARSIMORE LEZHE PAG FAT NR 57 DT 15.12.2021,URDHER BLERJE NR 77 DT 25.06.2021,SHERBIME INTERNETI
  ISHSH Rajonal Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 5,000 2021-12-17 2021-12-21 9210131162021 Sherbime telefonike INSPEKTORIATI SHTET SHENDETESOR LEZHE LIK FAT.50 DT.14.12.2021,KONTR E SHERB INTERN NR.281 DT.09.11.2020
  ISHSH Rajonal Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 5,000 2021-12-17 2021-12-21 9310131162021 Sherbime telefonike INSPEKTORIATI SHTET SHENDETESOR LEZHE LIK FAT.51 DT.14.12.2021,KONTR E SHERB INTERN NR.281 DT.09.11.2020
  Drejtoria Rajonale Mjedisit Lezhe(2020) ERLIS MARKU Lezhe 5,000 2021-11-23 2021-11-24 12810260732021 Sherbime telefonike AGJENCIA RAJONALE E MJEDISIT LEZHE PAG FAT NR 35/2021 DT 09.11.2021, SIPAS KONTRATES NR 91 DT 29.01.2021, SHERBIM INTERNETI
  Bashkia Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 45,000 2021-11-17 2021-11-19 172621270012021 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK FAT.31 DT.09.11.2021,URDH PROK NR.1 DT.11.01.2021,NJOF FIT DT.13.01.2021,SIPAS KONTR.291 DT.14.01.2021 SHERBIM INTERNETI
  Drejtoria Rajonale AKU Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 6,500 2021-11-12 2021-11-15 13210051272021 Sherbime te tjera AKU LEZHE PAG FAT 32 DT 09.11.2021,URDHER PROK NR 2 DT 29.01.2021,KONTRATE NR 167/3 DT 01.02.2021,SHERBIME INTERNETI
  ISHSH Rajonal Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 5,000 2021-11-11 2021-11-12 7910131162021 Sherbime telefonike INSPEKTORIATI SHTET SHENDETESOR LEZHE PAG FAT NR 34/2021 DT 09.11.2021 SIPAS KONTRATES NR 281 DT 09.11.2020, SHERBIM INTERNETI
  Bashkia Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 45,000 2021-10-28 2021-10-29 158621270012021 Sherbime te tjera BASHKIA LEZHE LIK FAT.15 DT.20.10.2021,URDH PROK NR.1 DT.11.01.2021,NJOF FITUES DT.13.01.2021,SIPAS KONTR.291/2 DT.14.01.2021 SHERBIM INTERNETI
  ISHSH Rajonal Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 5,000 2021-10-27 2021-10-28 7010131162021 Sherbime telefonike INSPEKTORIATI SHTET SHENDETESOR LEZHE PAG FAT NR 18/2021 DT 20.10.2021 SIPAS KONTRATES NR 281 DT 09.11.2020, SHERBIM INTERNETI
  Drejtoria Rajonale Mjedisit Lezhe(2020) ERLIS MARKU Lezhe 5,000 2021-10-26 2021-10-27 11110260732021 Sherbime telefonike AGJENCIA RAJONALE E MJEDISIT LEZHE PAG FAT NR 21/2021 DT 25.10.2021, SIPAS KONTRATES NR 91 DT 29.01.2021, SHERBIM INTERNETI
  Drejtoria Rajonale AKU Lezhe (2020) ERLIS MARKU Lezhe 6,500 2021-10-22 2021-10-25 12110051272021 Sherbime te tjera AKU LEZHE PAG FAT NR 16 DT 20.10.2021,URDHER PROK NR 2 DT 29.01.2021,KONTRATE NR 167/3 DT 01.02.2021,SHERBIME INTERNETI