Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ERALD-G All 217,107,362.00 190 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bulqize (0603) ERALD-G Bulqize 143,760 2022-03-15 2022-03-16 14821030012022 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Bulqize (2103001) Likujdim shpenzime mbikqyrje punimesh per objektin "Rikonstruksion dhe SA rruge te lagjeve", up nr.1443 dt.30.03.2021,kontrate dt.15.04.2021,fat nr.4/2022 dt.01.03.2022.
  Bashkia Bulqize (0603) ERALD-G Bulqize 1,162,500 2022-03-15 2022-03-16 14621030012022 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Bulqize (2103001) Likujdim shpenzime mbikqyrje punimesh per objektin "SA i rruges Ura e Serbinit Shtushaj", PO pl nr.5400,up nr.1385 dt.26.03.2021,kontrate dt.15.06.2021,fat nr.1/2022 dt.01.03.2022.
  Bashkia Bulqize (0603) ERALD-G Bulqize 381,662 2022-03-15 2022-03-16 14721030012022 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Bulqize (2103001) Likujdim shpenzime mbikqyrje punimesh per objektin "Kanali Tucep, Bulqize", PO pl nr.5371,up nr.4383 dt.23.09.2020,kontrate dt.28.10.2020,fat nr.3/2022 dt.01.03.2022.
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) ERALD-G Durres 667,583 2022-01-21 2022-01-24 131210701820211 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2107018 UJESJELLES KANALIZIME DURRES KONT NR 1668 DT 02.04.2021 FAT 64/2021 RIK RRJETI EKZISTUES DURRES ZONA 14
  Bashkia Finiq (3704) ERALD-G Delvine 300,000 2021-12-31 2022-01-05 51823260012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve lik faturen nr 82/2021 data 29.12.2021 bashkia Finiq