Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All EDMOND KUSHOVA All 5,389,460.00 56 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra e Administrimit dhe Koordinimit te Parqeve Arkeologjike Apoloni dhe Bylis (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 50,000 2021-12-16 2021-12-17 11810121042021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj ZAKPA Apollon dhe Bylis 1012104 materiale up.01.11.2021 fat.1198/2021 fh.22 pvmd
  Prefektura e qarkut Fier (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 17,000 2021-11-24 2021-11-25 26210160642021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SHERBIME PER PREFEKTUREN FIER FAT 735/2021
  Zyra e Administrimit dhe Koordinimit te Parqeve Arkeologjike Apoloni dhe Bylis (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 53,300 2021-10-26 2021-10-27 9610121042021 Uniforma dhe veshje te tjera speciale ZAKPA Apollon dhe Bylis 1012104 veshje pune up.14.10.2021 fat.879/2021 fh.15 pvmd
  Prefektura e qarkut Fier (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 1,900 2021-10-22 2021-10-25 23610160642021 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres PAISJE ZYRE PER PREFKTUREN FIER FAT 846/2021 DT 14/10/2021
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 840,000 2021-09-16 2021-10-06 1172110062021 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik PAISJE ELEKTRIKE PER ND. E SHERBIMEVE PUBLIKE FIER FAT 404/2021 DT 11/09/2021
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 17,800 2021-08-26 2021-08-27 10421110062021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes Nd, Sherb Publike Fier 2111006, mirembajtje matrapiku, up 25 dt 08.07.21, pcv konstatimi 07.07.21, pcv of 08.07.21, fat 71/2021
  Zyra e Administrimit dhe Koordinimit te Parqeve Arkeologjike Apoloni dhe Bylis (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 69,000 2021-07-16 2021-07-19 5610121042021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale ZAKPA Apollon dhe Bylis 1012104 riparim motorkorrese UP.5.05.2021fat.143/2021 fh.9 pvmd
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 24,600 2021-06-03 2021-06-04 7021110062021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes MMBAJTJE E PAISJEVE TEKNIKE ND,E SHERBIMEVE PUBLIKE FIER FAT 17 DT 19/05/2021 SERI 16668390
  Prefektura e qarkut Fier (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 16,350 2021-05-25 2021-05-26 10310160642021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SHERBIM PER PREFEKTUREN FIER FAT 9/2021 DT 17/05/2021
  Zyra e Administrimit dhe Koordinimit te Parqeve Arkeologjike Apoloni dhe Bylis (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 77,500 2021-03-16 2021-03-17 2310121042021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale ZAKPA Apollon dhe Bylis 1012104 vegla pune UP.5.01.2021fat.3/202110 fh.4 pvmd
  Zyra e Administrimit dhe Koordinimit te Parqeve Arkeologjike Apoloni dhe Bylis (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 60,000 2021-02-18 2021-02-19 1410121042021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale ZAKPA Apollon dhe Bylis 1012104 materiale UP.19.01.2021fat.9 fh.2 pvmd
  Zyra e Administrimit dhe Koordinimit te Parqeve Arkeologjike Apoloni dhe Bylis (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 33,050 2021-02-18 2021-02-19 1510121042021 Uniforma dhe veshje te tjera speciale ZAKPA Apollon dhe Bylis 1012104 veshje pune UP.8.02.2021fat.10 fh.3 pvmd
  Dega e Thesarit Fier (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 1,600 2021-02-17 2021-02-18 1110100092021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale MATERIALE PER THESARIN FIER FAT 301326174 DT 15/02/2021
  Qendra Ekonomike Arsimit (0217) EDMOND KUSHOVA Kuçove 59,400 2020-12-22 2020-12-23 57621240092020 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 2124009 pajisje teknike korrese bari fat nr 25/94330325 dt 15.12.2020
  Zyra e Administrimit dhe Koordinimit te Parqeve Arkeologjike Apoloni dhe Bylis (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 13,880 2020-12-21 2020-12-22 11710121042020 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme ZAKPA Apollon dhe Bylis 101210 materiale up.10.12.2020 fat.16 seri 94330016 fh.16 pvmd
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 49,500 2020-12-21 2020-12-22 15021110082020 Shpenzime te tjera transporti Nd e Pastrimit Fier 2111008 up nr 40 dt 16.12.2020,fd 27,seri 94330327,fh 64 dt 16.12.2020
  Prokuroria e rrethit Fier (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 44,800 2020-12-14 2020-12-15 33210280082020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore Prokuroria Fier 1028008 up nr 23 dt 27.11.2020,fd 749,seri 88306749,fh 28 dt 27.11.2020,pvmd
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 288,000 2020-12-09 2020-12-10 13921110082020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Nd e Pastrimit Fier 2111008 up nr 37 dt 12.11.2020,fo 13.11.2020,fd 736,seri 88306736,amd 18.11.2020,fh 68 dt 18.11.2020
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 15,000 2020-11-10 2020-11-12 26521110062020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes MMBAJTJE PER ND. E SHERBIMEVE PUBLIKE FIER FAT 989 DT 05/10/2020 SERI 88306989
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) EDMOND KUSHOVA Fier 68,760 2020-09-09 2020-09-10 10521110082020 Shpenzime te tjera transporti Nd e Pastrimit Fier 2111008 up nr 29 dt 29.7.2020,fd 912,seri 88306912,amd 29.7.2020,fh 44 dt 29.7.2020