Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All COMMUNICATION PROGRESS All 743,078,066.00 358 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Reparti Ushtarak Nr.6640 Tirane (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 312,000 2022-03-29 2022-03-30 7310170882022 Sherbime telefonike 1017088, reparti 6640 shpenz viedo audio konference kont vazhdim nr 174 date 14.02.2022 fat nr 157/2022 date 28.02.2022
  Reparti Ushtarak Nr.6640 Tirane (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 2,942,100 2022-03-29 2022-03-30 7510170882022 Shpenzime per qiramarrje per aparate dhe pajisjet teknike, makineri 1017088, reparti 6640 shpenz qiramarrje kont vazhdim nr 51/11 date 26.10.2018 fat nr 174/2022 date 28.02.2022
  Bashkia Tirana (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 1,236,000 2022-03-09 2022-03-18 64421010012022 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 2101001 Bashkia Tirane Sherbim asistence teknike menaxh trafik kont vazh 12578//7 dt.19.07.21 uk 12578/12 DT.19.07.21 FAT 13282022 DT.21.02.22 pv 19.11.22-18.02.22
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 240,000 2022-02-28 2022-03-07 24310870062022 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Akshi- Sherbim Mirembajtje Krijimi i Sistemit QBZ sipas Kontrates Nr.Prot.2781 Date 14.06.2018 Amendament Kont 2359 dt 14.05.2020 Fature Nr.208/2021 Date 02.08.2021
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 240,000 2022-02-28 2022-03-07 24410870062022 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Akshi- Sherbim Mirembajtje Krijimi i Sistemit QBZ sipas Kontrates Nr.Prot.2781 Date 14.06.2018 Amendament Kont 2359 dt 14.05.2020 Fature Nr.263/2021 Date 31.08.2021
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 240,000 2022-02-28 2022-03-07 24510870062022 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Akshi- Sherbim Mirembajtje Krijimi i Sistemit QBZ sipas Kontrates Nr.Prot.2781 Date 14.06.2018 Amendament Kont 2359 dt 14.05.2020 Fature Nr.378/2021 Date 30.09.2021
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 240,000 2022-02-28 2022-03-07 24210870062022 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Akshi- Sherbim Mirembajtje Krijimi i Sistemit QBZ sipas Kontrates Nr.Prot.2781 Date 14.06.2018 Amendament Kont 2359 dt 14.05.2020 Fature Nr.112/2021 Date 30.06.2021
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 240,000 2022-02-28 2022-03-07 24710870062022 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Akshi- Sherbim Mirembajtje Krijimi i Sistemit QBZ sipas Kontrates Nr.Prot.2781 Date 14.06.2018 Amendament Kont 2359 dt 14.05.2020 Fature Nr.639/2021 Date 01.12.2021
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 240,000 2022-02-28 2022-03-07 24810870062022 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Akshi- Sherbim Mirembajtje Krijimi i Sistemit QBZ sipas Kontrates Nr.Prot.2781 Date 14.06.2018 Amendament Kont 2359 dt 14.05.2020 Fature Nr.745/2021 Date 31.12.2021
  Agjencia Kombetare e Shoqerise se Informacionit (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 240,000 2022-02-28 2022-03-07 24610870062022 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Akshi- Sherbim Mirembajtje Krijimi i Sistemit QBZ sipas Kontrates Nr.Prot.2781 Date 14.06.2018 Amendament Kont 2359 dt 14.05.2020 Fature Nr.519/2021 Date 01.11.2021
  Dogana Tirane (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 39,622 2022-03-01 2022-03-02 2810100802022 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala 1010080-Dega Doganes Tirane,2022- Urdher per mjete ruajtje nr 1170/1 dt 21.02.2022 kerkese nr 1170 dt 09.02.2022
  QFM Teknike Tirane (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 1,311,600 2022-02-25 2022-02-28 4810160562022 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Qendra Furniz.Mater.Teknik sherbim satelitor kont va nr 1079/7 dt 30.05.2021 fat nr 95/2022 dt 31.01.2022
  Aparati i Ministrise se Mbrojtjes (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 57,600 2022-02-23 2022-02-28 4910170012022 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1017001, Ministria e Mbrojtjes sherbimi material up, 127,20.10.2021,kont.sherb, 5159,29.10.2021, fat,523/2021 02.11.2021, pv marsherb,2, 08.11.2021
  Reparti Ushtarak Nr.6640 Tirane (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 3,222,300 2022-02-21 2022-02-23 4610170882022 Shpenzime per qiramarrje per aparate dhe pajisjet teknike, makineri 1017088, reparti 6640 shpenz. qeramarje aparate dhe paisje teknike, kontrate ne vazhdim 51/11 dt 26.10.2018, ft 94/2022 dt 31.1.22
  Reparti Ushtarak Nr.6640 Tirane (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 312,000 2022-02-21 2022-02-23 4710170882022 Sherbime telefonike 1017088, reparti 6640 shpenz. video ,audio kontrata 159/1 dt 8.2.21, ft 91/2022 dt 31.1.22
  Aparati Qendror INSTAT (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 58,000 2022-02-14 2022-02-15 7710500012022 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT INSTAT,lik TVSH,mareveshja SALSTAT-INSTAT dt 20.12.2017,urdher 40 dt 13.01.2022,fat 758/2021 dt 31.12.2021
  Aparati Qendror INSTAT (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 58,000 2022-02-14 2022-02-15 7910500012022 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT INSTAT,lik TVSH,mareveshja SALSTAT-INSTAT dt 20.12.2017,urdher 40 dt 13.01.2022,fat 87/2021 dt 31.1.2022
  QFM Teknike Tirane (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 1,311,300 2022-02-10 2022-02-11 3110160562022 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Qendra Furniz.Mater.Teknik sherb satelitor kont va nr 1079/7 dt 30.05.2021 fat nr 761/2021 dt 31.12.2021
  Agjencia Kombetare e Planifikimit te Territorit (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 39,600 2022-01-28 2022-01-31 1010870342022 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1087034, AKPT, lik pagese licence , kerkese nr 20 dt 5.01.2022 urdher nr 5.01.2022 pv 20/03 dt 20.01.2022 ft nr 41 dt 20.01.2022
  Reparti Ushtarak Nr.6640 Tirane (3535) COMMUNICATION PROGRESS Tirane 47,640 2022-01-25 2022-01-27 1910170882022 Shpenzime per qiramarrje per aparate dhe pajisjet teknike, makineri 1017088, reparti 6640 shpenz. qeramarje , kontrate ne vazhdim 12/2 dt 1.2.21 , ft 750/2021 dt 31.12.21