Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All CIVIL CONS All 37,779,827.00 28 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Polican (0232) CIVIL CONS Skrapar 1,284,692 2021-10-27 2021-10-28 52321400012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2140001 U-blerje planif.7997 L1Fature 10/2021 dt.15.09.2021 Kontrate nr.357 prot.dt.12.02.2021U-Prok.nr.01 dt.11.01.2021Mbikqyrje pun."Furnizim me uje te fshatrave Vertop-Vodice-Bregas-Fushe-Peshtan B.Polican
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) CIVIL CONS Tirane 300,000 2021-10-13 2021-10-15 55310560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft superv kontr GOA 2020/sh-279 dt 29.12.2020, ft nr 12/2021 dt 01.10.2021, sup nr 2 (15.09.2021-30.09.2021)
  Bashkia Kamez (3535) CIVIL CONS Tirane 687,148 2021-10-05 2021-10-06 102921660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2166001 Bashkia Kamez, Mbikqyres, KUZ uji i zones Valias i ri, Kont. ne vazhdim 2039 dt 26.02.2021 sit. nr.2 dt 29.05.2021, fat 8 dt 15.09.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) CIVIL CONS Tirane 660,000 2021-09-17 2021-09-21 44810560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH,lik ft supervizion ndert godines parkimit gjirokas, kontr goa 2020/sh 279 IVR dt 29.12.2020, ft nr 9/2021 dt 15.09.2021, superv 1 dt 15.09.21
  Bashkia Vore (3535) CIVIL CONS Tirane 213,016 2021-07-16 2021-07-19 37221650012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk Vore,lik mbikqyrje objekte sist asf rr Papatesh Preze,urdh titull 84 dt 7.07.2021,urdh prok nr 522 dt 29.1.2019,njof fit 1857/1 dt 29.3.2019.kontr mbikqyrje 21.05.2019,fat 3 dt 28.06.2019 seri 60075603
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) CIVIL CONS Tirane 760,645 2021-07-14 2021-07-16 87910060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH "Supervizion Punimesh, Ndertim Rruga Porto Romano Durres,Lot 3" Shkresa Nr.3710/2 Dt 08.07.2021 Diference Sit Nr. 1,Fat Nr. 3/2021 Dt 14.04.2021 Kontrata ne vazhdim nr. 7747/8 dt 31.12.2020
  Bashkia Kamez (3535) CIVIL CONS Tirane 534,448 2021-06-22 2021-06-23 61021660012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2166001 Bashkia Kamez, Mbikqyres, KUZ uji i zones Valias i ri, up. 450 dt 18.01.21,rap. perf. 22.02.2021 pv. 22.02.21, Njof. fit. 1707 dt 22.02.21,Kont. 2039 dt 26.02.2021 Situacion 1 dt 06.04.2021 fat.1 dt 14.04.2021
  Bashkia Durres (0707) CIVIL CONS Durres 756,301 2021-05-31 2021-06-01 96521070012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBIKQYRJE LOTI 4 RIK DHE RIP I MJEDISEVE TE PERBASHKETA, KONTR. 10664/29 DT 22.10.20 LIK FAT 5 DT 4.5.21 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) CIVIL CONS Tirane 200,000 2021-05-17 2021-05-19 13710060472021 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 1006047 Aut. Komb. Ujsj. Kan, lik ft supervizion punimesh, kontr ne vazhd nr 1756 dt 14.07.2020, ft nr 2/2021 dt 14.04.2021, shkrese nr 961 dt 11.05.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) CIVIL CONS Tirane 109,505 2021-04-23 2021-04-26 13210560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021, lik ft superv kontr GOA 2020/sh-36 dt 10.06.2020, nr ft 4/2021 dt 14.04.2021, superv
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) CIVIL CONS Tirane 900,000 2021-04-21 2021-04-23 50310060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH "Supervizion Punimesh, Ndertim Rruga Porto Romano Durres,Lot 3" Pag Pjes Sit Nr. 1,Fat Nr. 3/2021 Dt 14.04.2021 UP nr.209 dt 14.10.20 Kont nr. 7747/8 dt 31.12.2020 NjF nr.131 dt 31.12.20 NjLK nr.8 dt 18.01.21
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) CIVIL CONS Tirane 4,075,506 2021-03-11 2021-03-17 4410560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft sherbim kolaudim, kontr GOA 2020/sh-45 dt 31.10.2020, seri 60075629 dt 23.12.2020, superv nr 2
  Bashkia Durres (0707) CIVIL CONS Durres 425,419 2021-01-20 2021-01-22 230521070012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBIKQYRJE RIK DHE RIP I AMBJENTEVE TE PERBASHKETA KONTR.10664/29 DT 22.10.20 LIK FAT 31 DT 24.12.20 / BASHKIA DURRES 2107001/DEGA E THESARIT DURRES 0707/
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) CIVIL CONS Tirane 94,265 2020-12-31 2021-01-19 675110260012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Pages mbikq. punim.rikon MTM u-p 133 dt 26.04.2019,pv dt 26.04.2019,kont 4064.1 dt 26.04.2019, fat 10 dt 03.12.2019 S60075610, certi marrj dorez 12.12.2019, akt normativ nr 34 dt 16.12.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) CIVIL CONS Tirane 2,171,153 2021-01-11 2021-01-19 56810560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft rikualifikim shehsi, kontr GOA 2019/sh-31 dt 27.08.2020, seri 60075630 dt 24.12.2020, sit nr 3
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) CIVIL CONS Tirane 506,412 2021-01-14 2021-01-19 55710060472020 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 1006047 Aut. Komb. Ujsj. Kan. superviz obj imp i trajtim te ujrave te zeza drimadhe kontr 1756 dt 14.7.2020 up 12020 dt 18.5.2020 f i fituesit 3.7.2020 ft 24 dt 18.12.2020 ser 60075626 kerk 3236 dt 21.12.2020 urdh 3434 dt 31.12.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) CIVIL CONS Tirane 438,020 2021-01-12 2021-01-19 59810560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft sherb mbikqyrje, kontr GOA 2020/sh-36 dt 10.06.2020, seri 60075632 dt 24.12.2020
  Spitali Universitar i Traumes (3535) CIVIL CONS Tirane 14,743,800 2020-12-28 2020-12-31 81010171382020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1017138 SUT 2020, projekt preventiv rikonstr.godine, up 54/2 dt 18.9.20, nj.fitues 14.12.20, kont. 54/16 dt 14.12.20, ft 60075631 dt 24.12.20, pvmd 54/18 dt 22.12.20
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) CIVIL CONS Tirane 560,587 2020-12-29 2020-12-31 49610060472020 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 1006047 Aut. Komb. Ujsj. Kan. superviz obj imp i trajtim te ujrave te zeza drimadhe kontr 1756 dt 14.7.2020 up 12020 dt 18.5.2020 f i fituesit 3.7.2020 ft 23 dt 23.11.2020 ser 60075625 marev 9.6.2020 amendim kontr 3149/1 dt 14.12.2020
  Bashkia Vlore (3737) CIVIL CONS Vlore 1,118,518 2020-12-24 2020-12-28 137021460012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve SUPERVIZIM UJESJELLESI UJI I FTOHTE MARINA BASHKIA 2146001 KONT 9835 DT 29.10.2020 U.PROK 202 DT 16.09.2020 fat 25 dt 22.12.2020