Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Baftjar Murati All 2,381,434.00 13 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Cerrik (0808) Baftjar Murati Elbasan 200,000 2020-08-28 2020-08-31 43721100012020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2110001 Bashkia Cerrik Hidroizolim UP 73 dt 28.02.18 ftese per ofert urdh 74 dt 28.02.18 kont dt 06.03.18 fat nr 2 dt 04.04.18 seri 26170773 situacion perfundimtar
  Shk. Elektrike. "Gjergj Canco", Tirane (3535) Baftjar Murati Tirane 152,160 2020-01-21 2020-01-23 16310102692019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1010269 Shkolla Teknike Elektrike, lik shp mirembajtje sipas urdh prok nr 16 dt 3.12.2019.ftese oferte nr 674 dt 3.12.19.njoft fit dt 5.12.2019fat nr 45 seri 85373312 dt 13.12.2019.sit dt 13.12.2019
  Shk. Elektrike. "Gjergj Canco", Tirane (3535) Baftjar Murati Tirane 178,080 2020-01-13 2020-01-14 15410102692019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1010269 Shkolla Teknike Elektrike, lik riparim rrjeti hidraulik sipas up nr 3 dt 15.3.19.ftese oferte 17 dt 18.3.2019.njof fit dt 20.3.2019.fat nr 12 seri 26177163 dt13.12.2019.situac dt 13.12.2019
  Shk. Elektrike. "Gjergj Canco", Tirane (3535) Baftjar Murati Tirane 382,197 2019-06-19 2019-06-21 6610102692019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1010269 Shkolla Teknike Elektrike, 602-shp. mirembajtje e shkollave, nr. up 4, dt 29.03.2019, ft of nr 22, dt 01.04.2019, nj fituesi dt 03.04.2019, fat nr 8, dt 05.06.2019, seri 26177158, situacion punimesh 05.06.2019
  Dega e Kujdesit Paresor Lezhe (2020) Baftjar Murati Lezhe 202,817 2019-05-29 2019-05-31 8310130112019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore NJ.VENDORE E KUJDESIT SHENDETS LIK FAT.7 DT.28.05.2019,URDH PROK NR.8 DT.04.03.2019,PREV DT01.03.2019,SITUAC DT.28.05.2019,NJOFT FITUESI DT.04.05.2019 MIRMBAJTJE OBJEKTI
  Burgu 325 Tirane (3535) Baftjar Murati Tirane 226,080 2019-05-22 2019-05-23 8710140112019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1014011 IEVP Ali Demi shpenzime per mirembajtje ndertese up nr 39 date 12.03.2019 app date 21.03.2019 fat nr 4 date 30.04.2019 sr 26177154
  Bashkia Kamez (3535) Baftjar Murati Tirane 442,080 2019-05-08 2019-05-09 41621660012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Kamez -blerje tuba Up.74 dt 01.03.2019 pv.06.03.2019 fit.08.03.2019 situacion 15.03.2019 fat 2 dt 15.03.2019 ser 26177152 urdh mdorezim 92 dt 15.03.19 pv.md.15.03.19
  ALUIZNI - Tirana Veri (ish - Tirana 1) (3535) Baftjar Murati Tirane 82,410 2019-04-26 2019-04-30 3110141082019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Aluizmi Tr Veri, lik lyerje,urdher nr 2 dt 20.03.2019,kerkese 2370 dt 20.03.2019,fat nr 3 dt 03.04.2019 seri 26177153,situac 03.4.2019
  ALUIZNI - Tirana Veri (ish - Tirana 1) (3535) Baftjar Murati Tirane 82,410 2019-04-26 2019-04-30 3110141082019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike Aluizmi Tr Veri, lik lyerje,urdher nr 2 dt 20.03.2019,kerkese 2370 dt 20.03.2019,fat nr 3 dt 03.04.2019 seri 26177153,situac 03.4.2019
  Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Baftjar Murati Tirane 76,800 2019-03-21 2019-04-01 24210150012019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1015001 Min Evrop Pune Jasht,lik lyerje zyrash ,urdh prok nr 44 dt 7.12.2018,ftese oferte 7.12.2018,proc verb dt 13.12.2018,fat 1 dt 01.2.2019 seri 26177151,situac dt 010.2.2019
  Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Baftjar Murati Tirane 76,800 2019-03-21 2019-04-01 24210150012019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1015001 Min Evrop Pune Jasht,lik lyerje zyrash ,urdh prok nr 44 dt 7.12.2018,ftese oferte 7.12.2018,proc verb dt 13.12.2018,fat 1 dt 01.2.2019 seri 26177151,situac dt 010.2.2019
  Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) Baftjar Murati Tirane 54,000 2019-03-13 2019-03-15 20610150012019 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1015001 Min Evrop Pune Jasht,lik ripar rrjeti ujesjellesi,proc verb form 4 dt 9.1.2019,fat nr 1 dt 8.1.2019 seri 26170797
  Burgu 325 Tirane (3535) Baftjar Murati Tirane 225,600 2018-12-28 2019-01-08 21010140112018 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1014011 IEVP "Ali Demi", shpenz mirembajtje up nr 200 date 04.12.2018 app date 12.06.2018 fat nr 24 date 17.12.2018 sr 26170796
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >