Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BLEDI LOÇI All 17,494,388.00 114 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BLEDI LOÇI Tirane 120,000 2021-12-23 2021-12-30 629100600120211 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre MIe, blerje dollapi urdh nr8359dt18.11.21, fatur nr 90/2021dt.17.12.21, pv marrje dorz 17.12.21, fh nr.22dt.17.12.21
  Qendra e Formimit Policor Tirane (3535)/Akademia e Sigurise Tirane (3535) BLEDI LOÇI Tirane 296,400 2021-12-25 2021-12-29 27310160032021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1016003 AST, blerje mat te tjera speciale, U P 58 dt 23.11.21, ft of 58/1 dt 23.11.21, nj ft dt 01.12.21, ft 89/2021 dt 14.12.21, fh 17 dt 15.12.2021, pv md 15.12.21
  Drejtoria e informacionit te Klasifikuar (3535) BLEDI LOÇI Tirane 30,000 2021-12-21 2021-12-23 24010870042021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1087004,DSIK,lik materiale pastrimi , memo nr 252 dt 4.11.2021 pv 17.11.2021 u prok nr 30 dt 17.11.2021 u prok nr 30 dt 17.11.2021 ft of 1.12.2021 ft nr 87 dt 6.12.2021,fh nr 6.12.2021 22 ,pv3.12.2021
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BLEDI LOÇI Tirane 118,000 2021-12-16 2021-12-20 62210060012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale mie blerje aksesore dhe instalim sinjali kerrkes 24/11 dt 24/11/21 urdher 8495 dt 24.11.21 fat 84/2021 dt 25.11.21 fh 20 dt 25.11.21
  Galeria Kombetare e arteve (3535) BLEDI LOÇI Tirane 32,160 2021-12-14 2021-12-17 24610120212021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1012021 Galeria Komb. e Arteve - likujd materiale pastrimi fat nr 56/2021 dt 20.09.2021 fhyrje nr 13 dt 20.09.2021 njoft fitues nr 192/6 dt 20.09.2021 up nr 103 dt 09.09.2021
  Aparati i Ministrise për Evropën dhe Punët e Jashtme (3535)/ish Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) BLEDI LOÇI Tirane 200,400 2021-12-15 2021-12-17 77010150012021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje kompjuteri 1015001 Min Jashtme, blerje paisje zyre up nr 10 dt 08.10.2021 fat nr 69/2021 fh nr 13 dt 19.10.2021
  Qendra e Formimit Policor Tirane (3535)/Akademia e Sigurise Tirane (3535) BLEDI LOÇI Tirane 231,600 2021-12-15 2021-12-16 25810160032021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 1016003 AST, blerje mat ndertimi & elektrike, U P 53 dt 12.11.21, ft of 53/1 dt 12.11.21, nj ft dt 18.11.21, ft 85/2021 dt 25.11.21, fh 31 dt 25.11.2021, pv md 25.11.21
  Reparti Ushtarak Nr.5001 Tirane (3535) BLEDI LOÇI Tirane 126,720 2021-12-10 2021-12-15 53210170812021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1017081- KDS ,likujd bl mater,sherb speciale,urdher prok nr 40 dt 08.11.2021,ft of nr 3497/2 dt 08.11.2021,pv dt 12.11.2021, njof fit nr 3497/5 dt 16.11.2021,ft nr 80/2021 dt 16.11.2021,fh nr 17 dt 16.11.21
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) BLEDI LOÇI Tirane 895,200 2021-12-09 2021-12-13 46321018152021 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 2101815, APR lik ft mater specif nr 81 dt 22.11.21, fh 34 dt 22.11.21, pvmd 22.11.21 kontr 1844/4 dt 2.11.21, u prok 21.10.21, ftesa 21.10.21, fitu 25.10.21
  Bashkia Erseke (1514) BLEDI LOÇI Kolonje 48,000 2021-11-25 2021-11-26 99621200012021 Sherbime te tjera 2120001 bashkia kolonje shpenz per sherbime te tjera up nr 57 dt 19.11.2021,lik i fat nr 83/2021 dt 24.11.2021
  Gjykata e larte (3535) BLEDI LOÇI Tirane 31,320 2021-11-18 2021-11-23 33310290412021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1029041 GJL, lik shp mat pastrimi, kon ne vazhd nr 1106/1 dt 20.04.2021, ft nr 79/2021, dt 11.11.2021, fh nr 65 dt 11.11.2021, pvmd dt 11.11.2021
  Nd-ja Komunale Banesa (3737) BLEDI LOÇI Vlore 352,800 2021-11-17 2021-11-18 28921460172021 Uniforma dhe veshje te tjera speciale rroba pune komunalja 2146017 fat 76/2021 dt 28.10.2021 u.prok 73 dt 04.10.2021 ftes oferte
  Qendra Kombetare Kulturore e Femijeve (3535) BLEDI LOÇI Tirane 117,360 2021-11-15 2021-11-17 12210120092021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1012009 Q K F 2021 blerje mat. elektrike,kerkese 234 dt 5.11.21,up 9 dt5.11.21,fat 77/2021 dt 5.11.21,fh 11 dt 5.11.21,pvmd 234/3 dt 5.11.21
  Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) BLEDI LOÇI Durres 280,800 2021-10-28 2021-10-29 65921070082021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2107008 QENDRA EKONOMIKE E ARSIMIT BLERJE VESHJE MATERIALE ELEKTRIKE FAT 72 DT 25.10.2021
  Bashkia Erseke (1514) BLEDI LOÇI Kolonje 96,480 2021-10-27 2021-10-29 89121200012021 Sherbime te tjera 2120001 bashkia kolonje shpenz per sherbime te tjera up nr 19 dt 20.05.2021-sherbim psikologu per rastet e dhunes ne familje per 2021-PNUD ,lik i fat nr 75/2021 dt 25.10.2021
  Agjensia e Prokurimit Publik (3535) BLEDI LOÇI Tirane 41,520 2021-10-28 2021-10-29 11910870012021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1087001,APP, Lik blerje u prok nr 11 dt 19.10.2021 ft of 6426 /2 dt p-v 22.10.2021 pv 25.10.2021 ft 73 dt 25.10.2021 fh 21 dt 25.10.2021
  Shkoll. Prof."Tregtare" Vlore (3737) BLEDI LOÇI Vlore 126,840 2021-10-28 2021-10-29 6710102742021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 1010274 SHKOLLA TREGTARE BLERJE MATERIALE ZYRE U.PROK NR 11 DT 07.10.2021 FAT NR 71 DT 25.10.2021 F.H NR 24 DT 25.10.2021
  Universiteti Bujqesor - Fakulteti i Shkencave Pyjore (3535) BLEDI LOÇI Tirane 129,120 2021-10-20 2021-10-21 6210111642021 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 1011164 Fakulteti Shkenc Pyjore bl vegla pune up 2 dt 7.10.2021 ft of 7.10.2021 fh 40 dt 14.10.2021 ft 67/2021 dt 14.10.2021
  ASHR Tirane (3535) BLEDI LOÇI Tirane 117,360 2021-10-15 2021-10-19 27210130022021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1013002 NJVKSH blerje materjale ne kuader te Tetorit Roze urdher 2374/2 dt 30.09.2021 ftese oferte dt 01.10.2021 ft nr 60/2021 dt 04.10.2021 fh nr 305 dt 04.10.2021 mar dor dt 04.10.2021
  ASHR Tirane (3535) BLEDI LOÇI Tirane 72,000 2021-10-15 2021-10-19 27110130022021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1013002 NJVKSH transport frigoriferi ub 74 dt 06.10.2021 ft nr 59/2021 dt 01.10.2021