Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BLEDAR TANDILI All 3,255,741.00 27 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra pritese e Viktimave Linze (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 49,000 2021-12-30 2022-01-07 14510131402021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1013140-Qendra Pritese e Viktimave te Trafikimit riparim mirembajtje sistemi foni kerkese per sherbim 06.12.2021 fat nr 460 date 28.12.2021
  Qendra pritese e Viktimave Linze (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 49,800 2021-12-30 2022-01-06 14110131402021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013140-Qendra Pritese e Viktimave te Trafikimit Sherbim larje foto fat nr 450 date 24.12.2021 fh nr 124 date 24.12.2021
  Qendra pritese e Viktimave Linze (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 69,960 2021-12-30 2022-01-06 14210131402021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013140-Qendra Pritese e Viktimave te Trafikimit Publikim ne buletin printim postera kerkese date 20.12.2021 fat nr 452 date 24.12.2021 fh nr 123 date 24.12.2021
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) BLEDAR TANDILI Kruje 87,497 2021-12-13 2021-12-14 17910051122021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1005112- Q.T.T.B.Fushe Kruje Mirmbajtje kompjuterike kekrese nr 712/1 prot dt 10.11.2021 pv nr 729 dt 18.11.2021 fat nr 335/2021 dt 17.11.2021
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) BLEDAR TANDILI Kruje 599,000 2021-11-23 2021-11-24 16410051122021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1005112- Q.T.T.B.Fushe Kruje ekspert per punime up nr 22 f ofert nr 324 dt 02.06.2021 pv dt 09.06.2021 pv nr 732;733;734;735;736 marje ne dorezim dt 22.11.2021 lik i fat nr 334/2021 dt 17.11.2021
  Drejtoria Rajonale AKU Diber (0606) BLEDAR TANDILI Diber 99,500 2021-11-09 2021-11-10 9610051202021 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1005120 AKU Blerje tonera,up.nr.09 dt.20.10.2021,fat.nr.243/2021 dt.26.10.2021,PV.i prokurimeve me vlere nen 100000 mije,procesverbal marje ne dorzim dt.27.10.2021,flet hyrje nr.06 dt.227.10.2021
  Zyra Punesimit Diber (0606) BLEDAR TANDILI Diber 98,000 2021-10-18 2021-10-19 35110101832021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1010183 AKPA Diber Shpenzime per mirmbajtjen e aparateve,paisjeve teknike e informatike,up.nr.09 dt.11.10.2021,proces verbal i ofertave,fat.nr.174/2021 dt.14.10.02021,fl.hyrje nr.07 dt.14.10.2021,procesverbal marje ne dorezim i materialeve
  Qendra pritese e Viktimave Linze (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 97,000 2021-10-12 2021-10-14 8310131402021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1013140-Qendra Pritese e Viktimave te Trafikimit 602- sherb miremb rpajisje informatike sipas kerk dt 7.10.2021.pv 4/1 dt 11.10.21. .fat nr 156/2021 dt 11.10.2021 .pv marrjes dorezim dt 11.10.21
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) BLEDAR TANDILI Kruje 97,000 2021-09-29 2021-09-30 13010051122021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1005112- Q.T.T.B.Fushe Kruje Blerje program kompjuterik per percaktimin e nevojave te bimeve per lende ushqyese kerkese nr 631 prot dt 23.09.2021 pv dt 24.09.2021 lik i fat 107/2021 dt 24.09.2021
  Drejtoria Rajonale AKU Diber (0606) BLEDAR TANDILI Diber 96,300 2021-09-09 2021-09-10 7710051202021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1005120 AKU Shpenzime per mirm.e veglave te punes,up.nr.7 dt.28.07.2021,PV iprokurimeve me vlere nen 100000leke ,fat .nr.27/2021 dt.20.08.2021,procesverbal marje ne dorezim nr.691/1 dt.20.08.2021
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) BLEDAR TANDILI Kruje 420,000 2020-12-16 2020-12-21 17210051122020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1005112 Qendra e Transferimit te Teknollogjise Bujqesore Fushe Kruje ekspert per lidhje dixhitalizimit,perditesimit te prog te ullirit dhe vreshtat up nr 27 fofert nr 402/1 rend perf dt 13.07.2020 lik i fat 256 nr ser 89841256
  Shtëp.Moshuarve Tiranë (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 71,640 2020-12-09 2020-12-14 19910131382020 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1013138-Shtepia e te Moshuarve 602- miremb elektronike sipas up nr 27 dt 17.11.20.pv dt 12.11.20.fat nr255 seri 89841255 dt30.11.20.pv marr dorez dt 30.11.20
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) BLEDAR TANDILI Kruje 98,000 2020-11-25 2020-11-26 15610051122020 Sherbime te tjera 1005112 Qendra e Transferimit te Teknollogjise Bujqesore Fushe Kruje program kompjuterik per perllogaritjen e nevojave te bimes per lende ushqyese kerkese dt 02.11.2020 p-v marrje ne dorezim dt 06.11.2020 lik i fat n 248 nr ser 89841248
  Drejtoria e Përgjithshme e Arsimit Parauniversitar (DPAP), Tiranë (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 96,764 2020-11-17 2020-11-18 12610112652020 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1011265 Drejtor.Pergj.Arsim.Paraunivers. Tirane shp miremb paisje zyre ft 245 dt 29.10.2020 ser 89841245 up 7 dt 23.10.2020 pv 26.10.2020
  Qendra pritese e Viktimave Linze (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 118,560 2020-10-21 2020-10-23 8010131402020 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 1013140 .Qendra Kombetare Pritse Vikt te Trafikimit 602-sherb printimi sipas up nr 20 dt 16.9.20.pv 4/1 dt 20.10.20.fat nr 241 seri 89841241 dt 20.10.20.fh nr 51 dt 20.10.20
  Drejtoria Rajonale AKU Diber (0606) BLEDAR TANDILI Diber 118,440 2020-09-25 2020-09-28 7210051202020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes AKU 1005120 Mirmbajtje vegla pune, PV fond limit nr 383 dt 27.08.2020, UP 4 dt 27.08.2020, Formulari 5 dt 28.08.2020, fat 225 dt 31.08.2020, Akt marrje dorezim dt 31.08.2020
  Presidenca (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 55,200 2020-08-28 2020-08-31 50110010012020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1001001 presidenca - 602 shp miremb. paj. up nr 185/1, dt 22.07.2020, pv nr 3,4 dt 22.07.2020, ft nr 217, seri 89841217, dt 24.07.2020, pvmd dt 24.07.2020, vkm nr 358, dt 24.04.2013
  Qendra pritese e Viktimave Linze (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 119,400 2020-08-27 2020-08-28 5710131402020 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1013140 .Qendra Kombetare Pritse Vikt te Trafikimit 602-rip miremb pajisje inf up nr 12, dt 07.08.2020, pv 4/1, dt 24.08.2020, ft nr 223, dt 24.08.2020, seri 89841223, pv 07.08.2020
  Agjensia e Administrimit te Pasurive te Sekuestruara dhe te Konfiskuara (3535) BLEDAR TANDILI Tirane 98,040 2020-07-24 2020-07-27 10410100992020 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Agjen Adm Pron te Konf dhe Sek ,sherbim up 14.7.20 pv 14.7.2020 ft 20.7.20 seri 89841214
  Burgu Kruje (0716) BLEDAR TANDILI Kruje 26,040 2020-07-08 2020-07-09 8610140042020 Materiale per funksionimin e pajisjeve te zyres 1014004- I.E.V.P.Kruje mat per funk e paisjeve te zyrave p-verbal dt 30.06.2020 lik i fat me nr 204 dt 30.06.2020 lik i fat 204 nr ser 89841204 dt 30.06.2020 p-v dorezim malli fhyrje nr 18 dt 30.06.2020