Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BE - IS SH.P.K All 2,451,201,274.00 168 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) BE - IS SH.P.K Gjirokaster 4,214,870 2021-12-31 2022-01-10 76924520012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2452001,Bashkia Dropull ujesjelles nga burimi manxifes rikonstruksion ujesjelles fshat selo llovine krioner sotire faza II fat nr 55/2021 dt 30.12.2021 situac nr 6 dt 30.12.2021 kontr 962 dt 04.06.2020
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) BE - IS SH.P.K Gjirokaster 16,103,666 2021-12-31 2022-01-06 76524520012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2452001,Bashkia Dropull ujesjelles nga burimi manxifes rikonstruksion ujesjelles fshat selo llovine krioner sotire faza II fat nr 55/2021 dt 30.12.2021 situac nr 6 dt 30.12.2021 kontr 962 dt 04.06.2020
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) BE - IS SH.P.K Gjirokaster 12,396,334 2021-12-31 2022-01-06 75524520012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2452001,Bashkia Dropull ujesjelles nga burimi manxifes rikonstruksion ujesjelles fshat selo llovine krioner sotire faza II fat nr 55/2021 dt 30.11.2021 situac nr 5 dt 30.11.2021 kontr 962 dt 04.06.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 8,029,713 2021-12-29 2022-01-05 77310560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1056001 FSHZH 2021,lik garanci peer kontr GOA 2019/p-1 dt 29.01.2019, urdher lik dt 27.12.2021, cert e marrjes perf ne dorz dt 14.11.2021, aktkolaudim dt 14.11.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 58,108,965 2021-12-28 2021-12-31 73110560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2021/p-40 dt 10.03.2021, ft nr 41/2021 dt 31.10.2021, sit nr 3 (21.09.2021-11.10.2021)
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) BE - IS SH.P.K Durres 9,483,886 2021-12-29 2021-12-30 9921070182021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2107018 UJESJELLES KANALIZIME DURRES ,FAT 23/2021 KONTR 1927 DT13.09.2019 RSISTEMIM FURNIZIMIT ME UJE ZONA HAMALLAJ FAZA1 NJ AD SUKTH BASHKIJA DURRES
  Bashkia Kelcyre (1128) BE - IS SH.P.K Permet 21,844,934 2021-12-28 2021-12-29 53521540012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA KELCYRE NDE RRJETI JASHT UJESJELLE KOD PROJ 18BQ639 LIK FAT NR 88 NR SER 72883837 DT 31.12.2020 SIT NR 6 PERFUNDIMTAR, AKT KOLAUDIM DAT 29.10.2020 CERT MARJE PERK DORZ DT 30.10.2020 KONT NR 2296 DT 01.11.2019 U PROK DT 24.05.2019
  Bashkia Kelcyre (1128) BE - IS SH.P.K Permet 7,652,798 2021-12-28 2021-12-29 53321540012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA KELCYRE NDE RRJETI JASHT UJESJELLE KOD PROJ 18BQ639 LIK FAT NR 58 NR SER 72883804 DT 05.10.2020 SIT NR 5 KONT NR 2296 DT 01.11.2019 U PROK DT 24.05.2019
  Bashkia Tirana (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 19,043,597 2021-12-25 2021-12-29 486821010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Sit 1 Ndertim segment F.Shpone Kont ne vazhd 12227/5 dt 07.06.2021 Sit 1 dt 16.11.2021 fat 48/2021 dt 29.11.2021
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) BE - IS SH.P.K Gjirokaster 37,798,954 2021-12-24 2021-12-28 74624520012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2452001,Bashkia Dropull ujesjelles nga burimi manxifes,rikonstr i ujesjelles fshatrave selo,llovine,krioner,sotire faza II fat nr 49/2021 dt 30.11.2021 situac 5 kontr 962 dt 04.06.2020 up nr 359 dt 26.02.2020 njoftim fitues likujdim pjesor
  Bashkia Kelcyre (1128) BE - IS SH.P.K Permet 28,322,926 2021-12-13 2021-12-14 49621540012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KELCYRE NDERTIM UJESJELLESASH PER NJESITE ADMINISTRATIVE BALLABAN ,SUKE ,DESHNICE KOD PROJ 19AE107 KONT NR 615/5 DT 29.06.2021 U PROK NR 615 DT 25.03.2021 FAT NR 50/2021 DT 06.12.2021 SITUACION NR 1
  Bashkia Kelcyre (1128) BE - IS SH.P.K Permet 28,677,074 2021-12-13 2021-12-14 49421540012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA KELCYRE NDERTIM UJESJELLESASH PER NJESITE ADMINISTRATIVE BALLABAN ,SUKE ,DESHNICE KOD PROJ 19AE107 KONT NR 615/5 DT 29.06.2021 U PROK NR 615 DT 25.03.2021 FAT NR 47/2021 DT 22.11.2021 SITUACION NR 1
  Bashkia Vore (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 3,874,498 2021-11-18 2021-11-22 62921650012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk Vore,lik sist asf rruga Papatesh njesia Preze,vazhd kontr 1275/5 dt 06.08.2018,sit perfund 11.1.2019,fat 295 dt 11.01.2019 seri 32020109 proc verb kolaud 918/1 dt 4.3.2019
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) BE - IS SH.P.K Gjirokaster 47,500,000 2021-11-15 2021-11-16 64324520012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2452001,Bashkia Dropull GJ fat nr 40/2021 dt 16.10.2021 situac nr 2 dt 16.10.2021 kontr 1502 prot dt 14.08.2020 up nr 717 dt 30.04.2020 furniz me uje nga pus shpimet ujes rajonal drop poshtem dhe rrjeti shperndares goranxi,dervican
  Komuna Dropull I Poshtem (1111) / Bashkia Dropull (1111) BE - IS SH.P.K Gjirokaster 201,046 2021-11-12 2021-11-15 64424520012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2452001,Bashkia Dropull ujesjelles nga burimi manxifes,rikonstr i ujesjelles fshatrave selo,llovine,krioner,sotire faza II fat nr 21/2021 dt 6.7.2021 situac nr 4 kontr 962 dt 04.06.2020 up nr 359 dt 26.02.2020 njoftim fitues diferen fature
  Bashkia Tirana (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 14,951,881 2021-11-08 2021-11-11 391221010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane lik garnc sh.kont &kontr baze Rr.Migjeni& K.Roshi k.baz vzhd 4859/6dt23.03.18 s.perf 22.08.19 pv kol 04.10.19 pv m.d 18.10.21 k.shtes 17470/6 dt.13.05.19 sit perf 13.09.19 pv m.d shtes 18.10.21 pv kol shtes 04.10.19
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) BE - IS SH.P.K Durres 9,500,001 2021-11 2021-11-05 6921070182021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2107018 UJESJELLES KANALIZIME DURRES ND.UJESJELLESI KONT 1927 DT 13.09.2019 FAT 23 SIT PERF 675/2 DT 03.04.2020SIST FURNIZIMIT ME UJE ZONA HAMALLAJ FAZA I NJ ADM SUKTH
  Bashkia Vore (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 8,551,539 2021-10-22 2021-10-26 57921650012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk Vore,lik Rik rruga MuçajVeseleve,urdh lik 174 dt 21.10.2021,vazhd kontr 1298/5 dt 03.06.2019,sit nr 2 dt 30.03.2020, fat 19 dt 30.03.2020
  Bashkia Kelcyre (1128) BE - IS SH.P.K Permet 28,500,000 2021-10-15 2021-10-18 39221540012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KELCYRE NDE RRJETI JASHT UJESJELLE KOD PROJ 18BQ639 LIK PJESOR FAT NR 58 NR SER 72883804 DT 05.10.2020 SIT NR 5 KONT NR 2296 DT 01.11.2019 U PROK DT 24.05.2019
  Bashkia Tirana (3535) BE - IS SH.P.K Tirane 38,513,131 2021-09-27 2021-09-30 318121010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane lik sitc nr.3 :Ndertimi i shklls'Qazim Turdiu' kontr nr25117/39 dt.29.09.20 sitc nr3 dt.01.09.21 fat nr.30/2021 dt.14.09.21