Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA All 6,719,508,741.00 9,891 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Gjirokaster (1111) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Gjirokaster 253,832 2021-10-12 2021-10-13 85121150012021 Te tjera transferta tek individet 2115001,Bashkia Gjirokaster pagese per dalje ne pension liste pagese
  Agjencia per Zhvillimin Bujqesor dhe Rural (AZHBR) (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 922,400 2021-10-07 2021-10-13 53510051172021 Te tjera transferta tek individet 606 AZHBR Subvencion 100% sipas VKM nr.1102, date 24.12.2020,udhezim perbashket nr.9 date 26.02.2021 i MBZHR dhe MFE , AP nr.40 dt.06.10.21 list pagese 535 dt.06.10.2021
  Prefektura e qarkut Vlore (3737) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Vlore 18,500 2021-10-12 2021-10-13 24110160742021 Udhetim i brendshem 1016074 PREFEKTURA DIETA SHTATOR 2021, ME BORDERO
  Bashkia Finiq (3704) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Delvine 314,769 2021-10-05 2021-10-12 38723260012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë likujdojme pagat shtator 2021 bashkia Finiq
  Qarku Durres (0707) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Durres 708,000 2021-10-11 2021-10-12 14920470012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 12047001 KESHILLI I QARKUT LIK VENDIM GJYGJSOR PER PER ISH PUNONJSEN NIKOLETA RUSHA SIPAS VGJ.APELIT TIRANE NR 825 DT 28.02.20218 LIST PAGESE
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Kavaje 10,400 2021-10-11 2021-10-12 192921180012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi BASHKIA KAVAJE NDIHME PER FEMIJET NE NEVOJE GUSHT 2021
  Sp. Kavaje (3513) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Kavaje 12,610 2021-10-11 2021-10-12 33810130712021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale SPITALI KAVAJE LIKUJDIM HEMODIALIZA SHTATOR 2021
  Bashkia Kavaja (3513) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Kavaje 56,620 2021-10-11 2021-10-12 193021180012021 Ndihme ekonomike BASHKIA KAVAJE NDIHME LUZ I VOGEL
  Bashkia Shkoder (3333) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Shkoder 9,248 2021-10-11 2021-10-12 133321410012021 Te tjera transferta tek individet 2141001,pag subv per qera perfitues qe nuk perball tregun lire, listpag permbl 577 dt 08.10.2021, listepag banke 597 dt 08.10.21per 1pers,ub1001 dt 04.10.2021,vkb 3 dt 28.01.2021,shpreh ligj 132/1 dt 12.02.2021,kontqeraje nr 1754
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Shkoder 949,529 2021-10-11 2021-10-12 22610130132021 Shtese page per vjetersi ne pune NJVK Shkoder Paga Shtator 2021 sipas borderose nr 973 dt 07.10.2021 bordero banke 973/2 dt 07.10.2021
  Bashkia Shkoder (3333) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Shkoder 13,600 2021-10-11 2021-10-12 127521410012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2141001 honorare keshilltare shtator 2021, listepag pergjithshme 542 dt 05.10.2021, listepag banke 552 dt 05.10.2021 per 1 pers, ub 11 dt 04.10.2021, ligji 139/2015 per veteqeverisjen vendore
  Bashkia Shkoder (3333) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Shkoder 2,312 2021-10-11 2021-10-12 133221410012021 Te tjera transferta tek individet 2141001,pag subv per qera perfitues qe nuk perball tregun lire, listpag permbl 577 dt 08.10.2021, listepag banke 596 dt 08.10.21per 1pers,ub1001 dt 04.10.2021,vkb 3 dt 28.01.2021,shpreh ligj 132/1 dt 12.02.2021,kontqeraje nr 1754
  Reparti Ushtarak Nr.6620 Tirane (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 10,080 2021-10-11 2021-10-12 35810170902021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1017090, rep 6620 kompensim ushqimor shtator vkm nr 455 date 10.06.2020 listpagese
  Agjensia e Kontrollit Shteteror te Eksporteve (AKSHE) (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 13,157 2021-10-11 2021-10-12 18310171262021 Udhetim jashte shtetit 1017126 AKSHE - dieta jashte vendit,urdher MM nr 1836 dt 23.11.2018,urdher brend nr 1427 dt 10.09.2021, listepagese dt 08.10.2021,kursi kemb 1 euro x121.54 leke
  Federata Te Tjera (3737) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Vlore 120,000 2021-10-11 2021-10-12 22521460252021 Udhetim i brendshem dieta shimsporti 2146025 ekipi boksit
  Bashkia Durres (0707) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Durres 1,000,000 2021-10-08 2021-10-11 167021070012021 Te tjera transferta tek individet GRANT I RINDERTIMIT PER FAMILJET EPREKURA NGA TERMETI SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Durres 12,170 2021-10-08 2021-10-11 166021070012021 Udhetim i brendshem DIETA SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Durres (0707) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Durres 21,942 2021-10-08 2021-10-11 165821070012021 Udhetim i brendshem DIETA SIPAS LISTEPAGESES /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Elbasan 598,714 2021-10-08 2021-10-11 50721090082021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Qendra Ekonomike e Arsimit paga permbledhse nr, punonjes14 Fanije Qosja Nr, 024596193
  Teatri "Skampa" (0808) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Elbasan 29,141 2021-10-08 2021-10-11 16021090102021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Qendra e Artit paga permbledhse nr, 1 Ledja Saliu nr, B8953245