Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Ante-Group All 2,878,894,690.00 185 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Berat (0202) Ante-Group Berat 4,922,729 2022-03-24 2022-03-30 17521020012022 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 1 dt 17.01.2019 njoftim fituesi date 26.03.2019 kontrata 2241 dt 24.04.2019 dhjetor 2021 fatura 13/2022 date 07.03.2022 sherbim pastrimi
  Bashkia Berat (0202) Ante-Group Berat 5,108,099 2022-03-24 2022-03-30 17321020012022 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 1 dt 17.01.2019 njoftim fituesi date 26.03.2019 kontrata 2241 dt 24.04.2019 relacioni 01.12.2021 fatura 120/2021 date 13.12.2021 sherbim pastrimi nentor 2021
  Bashkia Berat (0202) Ante-Group Berat 2,628,000 2022-03-25 2022-03-30 19021020012022 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 1 dt 17.01.2019 njoftim fituesi date 26.03.2019 kontrata 2241 dt 25.04.2019 pmd 612/1 dt 11.10.2021 fatur 94/2021 dt 18.10.2021 flete hyrja 70 dt 18.10.2021 blerje kontenjere
  Bashkia Tirana (3535) Ante-Group Tirane 17,869,241 2022-02-22 2022-02-28 42521010012022 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane lik sherb pastrimi zona Tirana I Janar 2022 kontr vazhd nr 12762/1 dt.25.03.2021 sitc nr.10 periudh 01-31Janar 22 fat nr.6/2022 dt.09.02.2022
  Bashkia Tirana (3535) Ante-Group Tirane 17,720,671 2022-02-18 2022-02-25 35621010012022 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane lik 'Sherb pastrimi zona Tirana I' Kontr vazhd nr.12762/1 dt.25.03.21 sitc periudh 01-31 Dhjetor 21 fat nr 1/22 dt.06.01.2022
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) Ante-Group Tirane 30,780,647 2022-01-11 2022-01-13 80310560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banes ind, kontr ne vazhd GOA 2021/p-45 dt 16.03.2021, ft nr 121/2021 dt 20.12.2021, sit nr 4 (22.09.2021-17.12.2021)
  Bashkia Tirana (3535) Ante-Group Tirane 33,071,033 2022-01-07 2022-01-11 514921010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Situacioni 5 ndertim god TIP ne RSU ngurtesim garanci kont vazh 27394/64 dt.27.10320 fat 123/2021 dt.22.12.2021
  Bashkia Tirana (3535) Ante-Group Tirane 24,537,675 2022-01-07 2022-01-11 508021010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Lik sit ndertesa god. Tip ne RSU nr.3 (Nr.4) Kont 27394/64 dt 27.10.20 Sit nr.4 dt 15.10.2021 fat 101/2021 dt 22.10.2021
  Bashkia Berat (0202) Ante-Group Berat 5,816,395 2021-12-28 2021-12-31 110321020012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 1 dt 17.01.2019 njoftim fituesi 26.03.2019 kontrata 2241 dt 25.04.2019 fatura 93/2021 date 06.10.2021 situacioni nr 10 shtator 2021 sherbim pastrimi relacioni 04.10.2021
  Bashkia Berat (0202) Ante-Group Berat 5,429,665 2021-12-28 2021-12-31 110221020012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 1 dt 17.01.2019 njoftim fituesi 26.03.2019 kontrata 2241 dt 25.04.2019 fatura 88/2021 date 29.09.2021 situacioni nr 9 gusht 2021 sherbim pastrimi relacioni 02.09.2021
  Bashkia Berat (0202) Ante-Group Berat 5,324,626 2021-12-28 2021-12-31 110421020012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 1 dt 17.01.2019 njoftim fituesi 26.03.2019 kontrata 2241 dt 25.04.2019 fatura 105/2021 date 210.11.2021 situacioni nr 11 tetor 2021 sherbim pastrimi relacioni 02.09.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) Ante-Group Tirane 35,819,764 2021-12-28 2021-12-31 73210560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2021/p-12 dt 19.01.2021, ft nr 100/2021 dt 20.10.2021, sit nr 4 (26.07.2021-12.08.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) Ante-Group Tirane 89,867,329 2021-12-28 2021-12-30 73310560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa ind, kontr GOA 2021/p- 86 dt 02.08.2021,. ft nr 89/2021 dt 29.09.2021, (paradhenie)
  Aparati Ministrise se Financave dhe Ekonomise (3535)/ish Aparati Ministrise se Financave (3535) Ante-Group Tirane 5,234,997 2021-12-24 2021-12-30 136010100012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala Min.Fin.Kthim 5% garanci Rikonstruksioni I shkoll.mesme profesin.Stiliano Bandilli, Berat (C0452),Urdh.nr 17128/2 dt 16.12.2021, , akt. Kolaud., certifik. perfundim, kopje u.sh.
  Bashkia Tirana (3535) Ante-Group Tirane 17,799,021 2021-12-21 2021-12-28 482021010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane lik 'Sherb pastrimi i zones Tirana I' Tetor 21 kontr vazhd nr 12762/1 dt.25.03.21 sitc nr.7 periudha 01-30 Nentor 2021 fat nr.118/2021 dt 06.12.2021
  Bashkia Mat (0625) Ante-Group Mat 2,035,468 2021-12-06 2021-12-07 146621320012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk. Mat (2132001) Lik. Sherbim te Pastrim Qytetit dhe Njes.Administrative muaji Maj.Urdh.Prok.Nr.536 Dt.16.10.2017.Kontr.Nr.658 Prot.Dt.09.03.2018.Situac.Progr.Dt.01.01-31.05.2021.Fat.Fisk.Nr.61/2021 Dt.07.06.2021.
  Bashkia Tirana (3535) Ante-Group Tirane 18,630,364 2021-11-19 2021-11-26 421621010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane lik 'Sherb pastrimi i zones Tirana I' Tetor 21 kontr vazhd nr 12762/1 dt.25.03.21 sitc nr.7 periudha 01-31 Tetor 2021 fat nr.103/2021 dt.03.11.2021
  Bashkia Tirana (3535) Ante-Group Tirane 42,190,908 2021-11-12 2021-11-17 409121010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Lik sit ndertesa god. Tip ne RSU nr.3 (Nr.4) Kont 27394/64 dt 27.10.20 Sit nr.4 dt 15.10.2021 fat 101/2021 dt 22.10.2021
  Bashkia Tirana (3535) Ante-Group Tirane 18,108,124 2021-10-21 2021-10-26 348821010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane lik 'Sherbim pastrimi Zona Tiran I' 01-31Gusht 21 kontr ne vazhd nr 12762/1 dt.26.03.21 sitc nr 6 periudha 01-30 Shtator 2021 Fat nr 91/2021 dt 06.10.2021
  Bashkia Tirana (3535) Ante-Group Tirane 18,174,635 2021-10-14 2021-10-20 336921010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane lik 'Sherbim pastrimi Zona Tiran I' 01-31Gusht 21 kontr ne vazhd nr 12762/1 dt.26.03.21 sitc nr 5 periudha 01-31 Gusht 2021 Fat nr 82/2021 dt.03.09.21