Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Albanian Highway Concession All 2,279,390,269.00 18 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Albanian Highway Concession Tirane 380,858,760 2022-03-25 2022-03-29 11210060012022 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MIE pagesa nr 6 subvencion miliot morin shkresa 7/3dt 17/3/22 modeli fina fat 249/2022 dt 9.3.22 certf perf.433/4 dt 10/10/19 certf60/221 dt 30/12/20 shpz kap 1-2vite dhe shpz 1-3 vite vkm 870 14/12/16 vzhd 5311/7 dt 6/12/19
  Prefektura e qarkut Kukes (1818) Albanian Highway Concession Kukes 6,000 2022-02-25 2022-02-28 401060682022 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 1016068 Prefektura likujdim parapagim takse trau V-2022 fat nr 272/2022 dt 21.02.2022
  ISHSH Rajonal Kukes (1818) Albanian Highway Concession Kukes 39,600 2022-02-03 2022-02-04 1210131132022 Shpenzime te tjera transporti 1013113 ISHSH kalim trari per automjetin fat nr 222/2022 dt 02.02.2022
  Drejtoria Vendore e Policise Kukes (1818) Albanian Highway Concession Kukes 1,980 2021-08-18 2021-08-19 16410160302021 Udhetim i brendshem 1016030 Dr.Policise Kukes udhetime te brendshme pagese Tolli fat nr.103 dt.30.07.2021
  ISHSH Rajonal Kukes (1818) Albanian Highway Concession Kukes 13,200 2021-08-03 2021-08-04 5510131132021 Shpenzime te tjera transporti ISHSH 1013113 shp transporti te automjetit per kalim trari fat nr 96/2021 dt 30.07.2021 ub nr 6dt 30.07.2021
  ISHSH Rajonal Kukes (1818) Albanian Highway Concession Kukes 3,500 2021-08-03 2021-08-04 5610131132021 Shpenzime te tjera transporti ISHSH 1013113 shp transporti(bl paisje OBU per kalim trari fat nr 126/2021 dt 03.08.2021 Fh nr 14 dt 03.08.2021 ubl nr 06dt 30.07.2021
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Albanian Highway Concession Tirane 368,930,700 2021-07-06 2021-07-08 31610060012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve vkm870dt14.12.16,kontr5311/7dt6.12.19,relacion njzp15/6dt15.06.21,cer perf433/4dt10.10.19, certif 60/221dt.30.12.20certif prog 9.9.17,5.9.17
  Prefektura e qarkut Kukes (1818) Albanian Highway Concession Kukes 6,000 2021-04-16 2021-04-19 621016068201 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni Prefektura 1016068 likujdim parapagim Prefekti Qarkut Kukes V-2021 fat fisk nr 2/2021 dt 15.04.2021
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Albanian Highway Concession Tirane 89,095,965 2021-04-02 2021-04-06 20997101003920211 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Drejt Pergjith Tatim,lik rimb tvsh sipas formatit miratimit nr 20997/9 dt 31.03.2021
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) Albanian Highway Concession Tirane 89,095,964 2021-04-01 2021-04-02 2099710100392021 TVSH mbi mallrat dhe sherbimet brenda vendit Drejt Pergjith Tatim, lik TVSH, shkresa 20997/7 dt 31.3.2021, kerkese rimbursimi 20997/2 dt 17.11.20
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Albanian Highway Concession Tirane 369,590,040 2021-02-05 2021-02-09 3610060012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MIE SHPENZIME PER SUBVENCION NDERTIM SHFRYTZIM M-MORIN VKM 870DT 14/12/16 KONT.VAZHD 5311/7 DT 6/12/19 M.FINC CERTIFIKAT PROG 9/9/17-5/9/17 REL NJZP 22/1 DT 22/1/21 FAT 1/2021 DT 15/1/21 SHK 151/6 DT 19/121 CERTIF PUN 60/221 DT30/12/20
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Albanian Highway Concession Tirane 371,747,880 2020-07-10 2020-07-15 36610060012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Subvencioni milot- morine pagesa nr 3, vkm 870 dt 14/12/2016 kontrate vazhdim53311/7 dt 6/12/19 modeli certifikata progresive investimeve fat nr 355342366 dt 26/5/20
  Drejtoria Vendore e Policise Kukes (1818) Albanian Highway Concession Kukes 3,300 2020-06-23 2020-06-24 13610160302020 Udhetim i brendshem 1016030 DR.Vendore Policise Kukes udhtime te brendshme fat 89 s 355342182 kaluar me vonese per shkak te miratimit te fat ne min fin
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Albanian Highway Concession Tirane 367,012,620 2020-02-28 2020-03-02 11910060012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Mie pagesa e subvencioni per ndertim shfrytzim dhe mirmbajtje milot morine , pagesa nr 2 vkm 870 dt 14.12.2016 kontrata vazhdim 53311/7 dt 6.12.2019 MF certifikate prog punimesh, relacion i njzp 62/48 dt 24.2.20 fat nr 355340150 dt 28.1.20
  Prefektura e qarkut Kukes (1818) Albanian Highway Concession Kukes 6,000 2020-02-18 2020-02-19 3710160682020 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 1016068 Prefektura Kukes likujdim parapagim takse V-2020 fat nr 171dt 12.02.2020 seri 355340599
  Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) Albanian Highway Concession Tirane 242,976,780 2019-11-08 2019-11-12 101110060012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MIE kontrate ppp 5311/7 dt 6.12.2019 vkm 870 dt 14.12.2016 modeli financiar certifikate progresive investim(situacion)relacion njzp 14/10 dt14.10.19 fat nr 3214140911 dt 10.9.19 nr 321415286 dt 31.10.19
  INUK (3535) Albanian Highway Concession Tirane 660 2019-02-04 2019-02-05 4010161302019 Shpenzime per tatime dhe taksa te paguara nga institucioni 1016130 IKMT 2019 tarife aut fat 24.1.19 shkres 10408/4 dat 31.12.2018
  Q.SH.A.M.T. Tirane (3535) Albanian Highway Concession Tirane 1,320 2019-01-24 2019-01-28 1610160072019 Shpenzime te tjera transporti 1016007 Q.SH.A.M.T 2019 Pagese takse KALIMI NE AUTOSTRADE UB 123 DT 23.01.2019
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >