Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All AlbaScan All 82,245,794.00 11 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) AlbaScan Tirane 19,080,000 2021-12-03 2021-12-07 45210140482021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje per policine 1014048 Drejt.Pergjithshme e Burgjeve , instalimi i sistemeve dhe pajisje sigurie kont vazhdim nr 4709 date 06.07.2021 fat nr 37/2021 date 05.11.2021 fh nr 3 date 26.11.2021
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) AlbaScan Tirane 21,576,000 2021-09-30 2021-10-01 36710140482021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje per policine 1014048 Drejt.Pergjithshme e Burgjeve blerje pajisje te vezhgimit dhe kontrollit,instalimi sist pajisje sigurie up nr 3117 date 05.05.2021 kont 4709 date 06.07.2021 fat nr 23/2021 date 15.09.2021 fh nr 2 date 28.09.2021
  Bashkia Erseke (1514) AlbaScan Kolonje 900,000 2021-06-08 2021-06-09 48121200012021 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 2120001 bashkia kolonje shpenz per rritjen e AQT-mjete dhe pajisje te tjera teknike ,up nr 6 dt 19.02.2021,lik pjesor i fat nr 2/2021 dt 10.03.2021,fh nr 6 dt 10.03.2021,procesverbal marje ne dorezim dt 10.03.2021
  Bashkia Erseke (1514) AlbaScan Kolonje 912,000 2021-02-24 2021-02-25 11421200012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2120001 b.kolonje shpenz pere te tjera materiale dhe sherbime speciale up nr 30 dt 9.10.2020,lik i fat nr 47 dt 20.11.2020,fh nr 71 dt 20.11.2020,procesverbal marje ne dorezim dt 20.11.2020
  Gjykata e Rrethit per Krimet (3535) AlbaScan Tirane 3,036,000 2020-12-24 2020-12-28 38010290422020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje per sistemin e sigurimit 1029042 GJPSHP lik skaner,urdh prok nr 148 dt 2.10.2020,proc vleresimi 23.11.2020,njoffit 15.12.2020,kontr 1272/1 dt 21,fat 24 dt 24.12.2020 seri 82312724,fl hyr nr 47 dt 24.12.2020.12.2020
  Gjykata e Rrethit per Krimet (3535) AlbaScan Tirane 325,200 2020-11-27 2020-12-02 33410290422020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje per sistemin e sigurimit 1029042 GJPSHP 231-shp per rritjen e AAM-pajisje per sistemin e sigurimit, urdher 157, dt 07.10.2020, ft of 157/1, dt 19.10.2020, vleresim perfundimtare 21.10.2020, ft nr 42, dt 31.10.2020, seri 82312692, fh 37, dt 31.10.2020
  Q.SH.A.M.T. Tirane (3535) AlbaScan Tirane 67,200 2020-11-06 2020-11-10 23810160072020 Materiale per funksionimin e pajisjeve speciale 1016007-Qendra e Sherb te Mjeteve te Tranp/2020, lik ft blerje mat per funks e pajisjeve , up nr 826/2 dt 13.10.2020, pv dt 15.10.2020, seri 82312685 dt 15.10.2020, fh dt 15.10.2020
  Reparti Ushtarak Nr.6640 Tirane (3535) AlbaScan Tirane 950,394 2020-10-12 2020-10-13 28810170882020 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017088 reparti 6640, materiale ushtarake, up 129 dt 14.9.20, ft.oferte 16.9.20, nj.fitues 23.9.20, ft 82312681 dt 25.9.20, fh 10 dt 25.9.20, pvpm 25.9.20
  Q.SH.A.M.T. Tirane (3535) AlbaScan Tirane 119,000 2019-06-11 2019-06-13 16810160072019 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Q.SH.A.M.T 602-sherbime softe inf. UP 470/1, dt 06.05.2019, urdher 470/2, dt 06.05.2019, proc.verb dorz. 470/3, dt 06.05.2019, fat nr. 24, dt 06.05.2019, seri 47108024, fh nr 8, dt 06.05.2019
  Bashkia Elbasan (0808) AlbaScan Elbasan 17,640,000 2019-04-08 2019-04-09 30121090012019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje per sistemin e sigurimit 2109001 Bashkia Elbasan Blerje dhe vend pajisje sigurie elektronike,up 8628 dt 26.12.2018,pv 5.2.2019,vendim 8628/5 dt 13.2.2019,kontrate 3.4.2019,fh 8 dt 4.4.19,fature 47108020
  Bashkia Elbasan (0808) AlbaScan Elbasan 17,640,000 2019-04-08 2019-04-09 30121090012019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje per sistemin e sigurimit 2109001 Bashkia Elbasan Blerje dhe vend pajisje sigurie elektronike,up 8628 dt 26.12.2018,pv 5.2.2019,vendim 8628/5 dt 13.2.2019,kontrate 3.4.2019,fh 8 dt 4.4.19,fature 47108020
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >