Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All Adriana Muçelli All 5,972,417.00 14 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra Ekonomike e Arsimit (0707) Adriana Muçelli Durres 533,333 2020-10-23 2020-10-26 39121070082020 Kancelari BLERJE TONERA FAT NR 18 DT 19.10.2020 URDH PROK NR 15 DT 07.10.2020 / QENDRA EKONOMIKE E ARSIMIT/ 2107008/ DEGA E THESARIT DURRES /0707
  Agjencisë së Sigurimit të Cilësisë së Arsimit Parauniversitar (ASCAP), Tiranë (3535) Adriana Muçelli Tirane 136,800 2020-09-09 2020-09-10 15910112642020 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1011264 Agj .Sigur.Cilesis Arsimi Paraunivers ft bojera fotok e print nr 62514067 dt 30.7.20 fh 7 dt 31.7.20, u pr 20.7.20, ftesa 20.7.20 fitues 466/2 dt 23.7.20
  Spitali Diber (0606) Adriana Muçelli Diber 408,000 2020-08-26 2020-08-27 20910130152020 Kancelari 1013015 Spitali Rajonal Diber, kancelari UP 8 dt 29.06.2020, Kontrate nr 647 dt 23.07.2020, fat 16 dt 23.07.2020, FH 41 dt 23.07.2020, PV marrje dorezim nr 4 dt 23.07.2020
  Reparti Special "Renea" Tirane (3535) Adriana Muçelli Tirane 300,000 2020-07-27 2020-07-28 17410160092020 Uniforma dhe veshje te tjera speciale 1016009 RENEA 2020 Lik uniforma up 12/1 dt 19.06.2020 fo 19.06.2020 pv 29.06.2020 fat 62514064 nr 14 dt 29.06.2020 fh 3 dt 29.06.2020
  Reparti Special "Renea" Tirane (3535) Adriana Muçelli Tirane 252,000 2020-07-08 2020-07-09 15710160092020 Sherbime te tjera 1016009 RENEA 2020 Lik shp mirembajtje up 11/1 dt 19.06.2020 fo 19.06.2020 njfit 19.06.2020 pv 29.06.2020 fat 82514065 nr 15 dt 29.06.2020 fh 14 dt 29.06.2020
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) Adriana Muçelli Tirane 864,000 2020-06-12 2020-06-16 8221011462020 Kancelari 2101146, DPPGjelb 1, lik ft kanceleri nr 12 dt 24.3.20 sr 62514062, fh 8 dt 24.3.20, u pr 1034/4 dt 26.2.20, ftesa 26.2.20, pvmd 24.3.20
  Reparti Special "Renea" Tirane (3535) Adriana Muçelli Tirane 372,000 2020-05-21 2020-05-26 10610160092020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1016009 RENEA 2020 Lik ft mater pastr denz nr 13 dt 24.4.20 sr 62514063, fh 9 dt 24.4.20, u pr 16.4.20, ftesa 16.4.20, fitues 22.4.20
  Reparti Ushtarak Nr.4401 Tirane (3535) Adriana Muçelli Tirane 814,584 2020-03-04 2020-03-09 8610170892020 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017089,reparti 6630 materiale kazermim, up 460 dt 10.2.20 , ft.oferte 10.2.20,pv 2 dt 14.2.20, ft 62514060 dt 25.2.20, fh 8 dt 25.2.20, pvpm 25.2.20
  Bashkia Kelcyre (1128) Adriana Muçelli Permet 474,000 2020-03-02 2020-03-03 7221540012020 Sherbim per ngrohje BASHKIA KELCYRE BLERJE DRU ZJARII FAT NR 8 NR SER 62514058 DT 11.02.2020 FH NR 1 DT 11.02.2020 U PROK NR 1 DT 03.02.2020 FTESE PER OFERTE DT 05.02.2020 NJOFTIM FITUESI DT 10.02.2020
  Bashkia Permet (1128) Adriana Muçelli Permet 121,200 2020-02-17 2020-02-18 14821350012020 Uniforma dhe veshje te tjera speciale BASHKIA PERMET BLERJE MATERIALE SITUATA EMERGJENCE FAT NR 6 NR SER 62514056 DT 30.12.2019 FH NR 155 DT 30.12.2019 U PROK NR 507 DT 24.12.2019 VEND NR 94 DT 28.10.2019 FTESE PER OFERTE DT 27.12.2019
  Federata Shqipetare e Atletikes (3535) Adriana Muçelli Tirane 13,500 2020-01-13 2020-01-14 10710112112019 Transferta per klubet dhe asociacionet e sportit Federata Atletikes rip paisje ub 21 dt 13.12.2019 pv f4 dt 13.12.2019 ft 5 dt 6.12.2019 ser 62514055
  Reparti i NSH Fier (0909) Adriana Muçelli Fier 744,000 2019-12-20 2019-12-24 32410160192019 Uniforma dhe veshje te tjera speciale Rep.NSH.Fier 1016019 uniforma UP.14 dt.15.11.2019 FO.15.11.2019 VP.27.11.2019 fat.4 seri 62514054 dt.06.12.2019 fh.4 dt.06.12.2019
  Universiteti Politeknik (3535) Adriana Muçelli Tirane 54,000 2019-12-21 2019-12-23 191910110402019 Uniforma dhe veshje te tjera speciale Univ.Polit.Tirane blerje uniforme sportive up nr 147 dt 18.11.2019 fat nr 62514052 dt 05.12.2019
  Reparti Ushtarak Nr.4401 Tirane (3535) Adriana Muçelli Tirane 885,000 2019-12-04 2019-12-05 65710170892019 Pajisje, materiale dhe sherbime ushtarake 1017089 reparti 6630 2019,materiale mirembajtje up nr 3632 date 15.11.2019 fat nr 01 date 25.11.2019 sr 62514051 fh nr 22 date 25.11.2019
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >