Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All A V E CONSULTING All 91,464,148.00 41 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) A V E CONSULTING Tirane 1,348,672 2021-09-13 2021-09-22 25610030012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 231 Aparati i KM.Per sa paguar mbikqyrsin e punimeve.Konfidenciale.Kontrate nr.397 dt.30.07.2020.Urdherpagesa dt.13.09.2021.Fatura nr.10/2021 dt.23.08.2021.
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A V E CONSULTING Tirane 682,833 2021-07-30 2021-08-02 36710560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FZHSH, lik ft projektim, kontr GOA 2020/sh-190 dt 19.11.2020, ft 7/2021 dt 27.07.2021,sit 5
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A V E CONSULTING Tirane 2,680,919 2021-07-02 2021-07-06 28810560012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1056001 FSHZH 2021, lik ft projekt , kontr GOA 2021 /sh-30 dt 22.02.2021, ft nr 4/2021 dt 26.05.2021, akt dorz projekti dt 23.03.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A V E CONSULTING Tirane 12,997,126 2021-06-28 2021-07-05 84210060542021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1006054 ARRSH Studim Projektim Sit Nr. 1 Fat Nr 5/2021dt 28.05.2021 Kontrata nr.6236/7 dt 11.12.2020 UP nr.158 dt 26.08.2020 Njoftimi Fituesit nr.111 dt 01.12.20 Njoftim Lidhjes Kontrates nr.126 dt 28.12.20
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) A V E CONSULTING Tirane 1,680,348 2021-05-11 2021-05-17 11710030012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 231 Aparati i KM.Per sa paguar mbikqyrsin e punimeve.Konfidenciale.Kontrate nr.397 dt.30.07.2020.Urdherpagesa dt.23.04.2021.Fatura nr.2 2021 dt.17.03.2021.
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) A V E CONSULTING Tirane 1,680,348 2021-04-23 2021-04-30 11010030012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 231 Aparati i KM.Per sa paguar mbikqyrsin e punimeve.Kontrate nr.397 dt.30.07.2020.Urdherpagesa dt.23.04.2021.Fatura nr.2 2021 dt.17.03.2021.
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) A V E CONSULTING Tirane 1,535,109 2021-04-23 2021-04-27 11310060472021 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 1006047 Aut. Komb. Ujsj. Kan, lik ft supervizion pun, kontr ne vazhd nr 3884 dt 30.12.2019, nr ft 3/2021 dt 12.04.2021, shkrese nr 815 dt 16.04.2021
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) A V E CONSULTING Tirane 2,764,891 2021-03-12 2021-03-17 5710060472021 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 1006047 Aut. Komb. Ujsj. Kan, lik ft super punimesh, kontr ne vazhd nr 3884 dt 30.12.2019, nr ft 1/2021 dt 22.02.2021, shkrese nr 555 dt 04.03.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A V E CONSULTING Tirane 47,883 2021-03-05 2021-03-12 26210060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion "Ndertim By Pass Tepelene, Loti 1" Shkresa Nr.1389/1 Dt 17.02.2021 Sit Perf Fat Nr.01/2021 Dt 03.02.2021 Kon ne vazhdim Nr. 4963/7 Dt 17.08.2018 Proces Verbal Kolaudimi dt 24.12.2020
  Bashkia Tirana (3535) A V E CONSULTING Tirane 208,842 2021-01-13 2021-01-22 416821010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Studim proj 40% rikostruksin i shkolles 9-vjecare Lalm kont 9020/28 dt.17.06.2019 PV marr dorzim 16.01.20 fat.82831120 dt.28.04.20
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) A V E CONSULTING Tirane 4,520,634 2021-01-08 2021-01-19 55110060472020 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 1006047 Aut. Komb. Ujsj. Kan lik supervizim punimesh kontr 3884 dt 30.12.20119 kerkes mbikqyresi 3240 dt 21.12.2020 ft 96 dt 21.12.2020 ser 82831183 shk 3365 dt 28.12.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A V E CONSULTING Tirane 1,643,071 2021-01-11 2021-01-19 60510560012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1056001 FZHSH, lik ft projektim, kontr GOA 2020/sh-127 dt 07.10.2020, seri 82831187 dt 24.12.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A V E CONSULTING Tirane 412,134 2021-01-12 2021-01-19 61710560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft projektim, kontr GOA 2020/sh-190 dt 19.11.2020, seri 82831189 dt 24.12.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A V E CONSULTING Tirane 607,283 2021-01-12 2021-01-19 61810560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FZHSH, lik ft projektim, kontr GOA 2020/sh-190 dt 19.11.2020, seri 82831193 dt 28.12.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A V E CONSULTING Tirane 2,559,839 2021-01-12 2021-01-19 61410560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FZHSH, lik ft projektim, kontr GOA 2020/sh-108 dt 25.08.2020, seri 82831188 dt 24.12.2020
  Kuvendi Popullor (3535) A V E CONSULTING Tirane 9,174,000 2020-12-30 2021-01-14 89110020012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Kuvendi proj riaftesim i god Kuvendit up 17 dt 16.10.20 pv 20.11.2020 njf 2.12.2020 kontr 9.12.2020 raport 28.12.20 ft 98 dt 24.12.2020 ser 82831185 shk 20241/6 dt 24.12.2020
  Bashkia Tirana (3535) A V E CONSULTING Tirane 3,191,000 2020-12-28 2020-12-31 406721010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Studim Projk "Nd Inf Pub Zone Baldushk", kont 19216/27, dt 28.07.20, PV date 22.10.20, Aut nr 190, dt 30.10.20, fat 82831174, dt 01.12.20
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A V E CONSULTING Tirane 1,823,668 2020-12-24 2020-12-30 164110060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Supervizion "Ndertim By Pass Tepelene, Loti 1" Shkresa Nr.8592/2 Dt 23.12.2020 Dif Sit nr.10 Fat Nr.84 Dt 05.11.2020 Ser 82831170 Kon ne vazhdim Nr. 4963/7 Dt 17.08.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A V E CONSULTING Tirane 118,457 2020-11-19 2020-11-26 131610060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr8592/1 Dt 16.11.2020 pag pjes Sit nr.10 Fat Nr.84 Dt 05.11.2020 Ser 82831170 Kon ne vazhdim Nr. 4963/7 Dt 17.08.2018
  Bashkia Tirana (3535) A V E CONSULTING Tirane 3,008,642 2020-09-28 2020-10-06 273421010012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Stud Projektim Nderhyrje rehab ne rr T. Plezha Kont ne vazhd 41191/14 dt 21.12.2018 fat 69785363 dt 09.09.2019 shkresa 37733/1 dt 09.10.2019 pv dorezim 27.06.2019