Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All A V E CONSULTING All 93,467,022.00 42 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A V E CONSULTING Tirane 2,002,874 2022-01-25 2022-01-26 176010060542021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1006054 ARRSH Shkresa Nr.11581/1 dt 31.12.2021 Sit Nr. 2 Fat Nr 46/2021dt 20.12.2021 Kontrata nr.6236/7 dt 11.12.2020
  Aparati i Keshillit te Ministrave (3535) A V E CONSULTING Tirane 1,348,672 2021-09-13 2021-09-22 25610030012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 231 Aparati i KM.Per sa paguar mbikqyrsin e punimeve.Konfidenciale.Kontrate nr.397 dt.30.07.2020.Urdherpagesa dt.13.09.2021.Fatura nr.10/2021 dt.23.08.2021.
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A V E CONSULTING Tirane 682,833 2021-07-30 2021-08-02 36710560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FZHSH, lik ft projektim, kontr GOA 2020/sh-190 dt 19.11.2020, ft 7/2021 dt 27.07.2021,sit 5
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A V E CONSULTING Tirane 2,680,919 2021-07-02 2021-07-06 28810560012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1056001 FSHZH 2021, lik ft projekt , kontr GOA 2021 /sh-30 dt 22.02.2021, ft nr 4/2021 dt 26.05.2021, akt dorz projekti dt 23.03.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) A V E CONSULTING Tirane 12,997,126 2021-06-28 2021-07-05 84210060542021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1006054 ARRSH Studim Projektim Sit Nr. 1 Fat Nr 5/2021dt 28.05.2021 Kontrata nr.6236/7 dt 11.12.2020 UP nr.158 dt 26.08.2020 Njoftimi Fituesit nr.111 dt 01.12.20 Njoftim Lidhjes