Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ARTI All 123,893,610.00 37 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) ARTI Gjirokaster 1,999,488 2021-09-27 2021-09-28 27910060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067, Drejtoria e Rajonit Jugor GJ mirembajtje rutine rruga k/muzine-delvine+rrug delvine-qafe 6+rrug ura kardhiq-prongji rrug verdho-k/shijan fat nr 5/2021 dt 17.09.2021 situac nr 9 kontrate 297 dt 06.11.2020 (59.1 km)
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) ARTI Gjirokaster 6,319,488 2021-09-08 2021-09-09 26610060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067, Drejtoria e Rajonit Jugor GJ mirembajtje rutine rruga k/muzine-delvine+rrug delvine-qafe 6+rrug ura kardhiq-prongji rrug verdho-k/shijan fat nr 478/2021 dt 05.08.2021 situac nr 8 korrik 2021 kontrate 297 dt 06.11.2020 (59.1 km)
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) ARTI Gjirokaster 1,999,488 2021-08-12 2021-08-13 23310060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067, Drejtoria e Rajonit Jugor GJ mirembajtje rutine rruga k/muzine-delvine+rrug delvine-qafe 6+rrug ura kardhiq-prongji rrug verdho-k/shijan et fat nr 327/2021 dt 29.07.2021 situac nr 7qershor 2021 kontrate 297 dt 06.11.2020 (59.1 km)
  Bashkia Himare (3737) ARTI Vlore 4,249,939 2021-07-13 2021-07-14 40721600012021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2160001 BASHKIA HIMARE MIREMBAJTJE E RRUGEVE RURALE, KONTR NR. 284, DT. 01.12.2020, UP NR. 42, DT. 01.10.2020, FAT NR. 04/2021, DT. 31.03.2021, SITUACION NR. 02, DT. 03.02.2021, AKT KOLAUDIMI DT. 03.02.2021
  Bashkia Himare (3737) ARTI Vlore 953,040 2021-07-12 2021-07-13 41121600012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2160001 BASHKIA HIMARE ZGJERIMI I VARREZAVE QEPARO, KONTR NR 255, DT. 16.11.2020, UP NR. 35, DT. 27.08.2020, FAT NR 1/2021, DT. 19.01.2021, SITUACION NR. 02, DT. 19.01.2021, AKT KOLAUDIMI DT. 19.01.2021,
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) ARTI Gjirokaster 1,999,488 2021-06-24 2021-06-25 20010060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor mirembajtje rutine situac nr 6 fat nr 8/2021 dt 21.06.2021 kontr 297dt 06.11.2020(rrug muzin-delvine qafe gjashte,ura kardhiq,prongji,verdho,shijan,vergo prongji 59.1 km
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) ARTI Gjirokaster 4,029,888 2021-06-14 2021-06-15 18310060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor mirembajtje rutine situac nr 5 fat nr 6/2021 dt 25.05.2021 kontr 297dt 06.11.2021(rrug muzin-delvine qafe gjashte,ura kardhiq,prongji,verdho,shijan,vergo prongji
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) ARTI Gjirokaster 8,263,133 2021-05-20 2021-05-21 13410060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor GJ mirembajtje rutine rruga k/muzine-delvine+rrug delvine-qafe 6+rrug ura kardhiq-prongji rrug verdho-k/shijan et fat nr 5/2021 dt 12.04.2021 situacion nr 4 mars 2021 kontrate 297 dt 06.11.2020 (59.1 km)
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) ARTI Gjirokaster 1,999,488 2021-03-31 2021-04-01 10210060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor mirembajtje rutine situac nr 2 dt 01.02.2021-28.02.2021 fat nr 2/2021 dt 09.03.2021 kontr 297periudhe 07.11.2020-31.12.2021
  Bashkia Finiq (3704) ARTI Delvine 733,114 2021-02-25 2021-02-26 6723260012021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala lik garanci punimesh sipas proces verbalit bashkia Finiq
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) ARTI Gjirokaster 3,599,078 2021-02-25 2021-02-26 5210060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor fat nr 2/2021 dt 19.02.2021 sit nr nr 2 Kontrate 297, dt. 06.11.2020.Mirembajtje rutine aksi Delvine-Qafe Gjashte,Kardhiq-Prongji,Vergo-Prongji.
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ARTI Tirane 14,017,150 2020-12-30 2021-01-05 172810060542020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1006054 ARRSH Clirim Garancie 5% Kod Projekti M063828 Kontrata ne vazhdim Nr.4487/5 dt 16.08.2017 Proces Verbal Kolaudimi dt 18.12.2018 Proces Verbal I marrjes perfundimatre ne dorezim dt 18.12.2020
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) ARTI Gjirokaster 4,399,488 2020-12-29 2020-12-30 35110060672020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006067, Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster.Mirembajtje rutine,aksi Muzine-Delvineqafe Gjashte,Kardhiq-Prongji.Fatura nr. 01, dt. 29.12.2020, nr serie 88061451.Situacion nr 1.Kontrate nr. 297, dt. 07.11.2020.
  Bashkia Sarande (3731) ARTI Sarande 6,577,116 2020-12-22 2020-12-29 66821380012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) LIK FAT NR 32 DAT 18.12.2020,SITUACIONI PERFUNDIMTAR,U-PROK NR 31,31/1 DAT 13.11.2020,KONTRATA NR 31 DAT 15.12.2020
  Bashkia Himare (3737) ARTI Vlore 1,355,840 2020-12-24 2020-12-28 60221600012020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2160001 BASHKIA HIMARE mirembajtje e rrugeve rurale, kontr nr. 284, dt. 01.12.2020, up nr. 42, dt. 01.10.2020, fat nr. 31, dt. 18.12.2020, seria 81246282, situacion pjesor nr. 01
  Bashkia Himare (3737) ARTI Vlore 1,362,700 2020-12-24 2020-12-28 60121600012020 Shpenz. per rritjen e AQT - varrezat 2160001 BASHKIA HIMARE ZGJERIMI I VARREZAVE QEPARO, KONTR NR. 255, DT. 16.11.2020, UP NR. 35, DT. 27.08.2020, FAT NR. 30, DT. 18.12.2020, SERIA 81246281, SITUACION PJESOR NR. 01
  Bashkia Sarande (3731) ARTI Sarande 9,205,956 2020-10-16 2020-10-22 49021380012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve LIK FAT NR 10,14 DAT 01.07.2020,20.07.2020,KONTRATA NR 1 DAT 20.06.2020,U-PROK NR 4 DAT 03.03.20204/1 DAT 03.03.2020,SITUAC NR 1CERTIFIKATA E MARJES SE PERKOHESHME NE DORZIM
  Bashkia Sarande (3731) ARTI Sarande 3,307,860 2020-07-29 2020-07-30 34221380012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) lik fat nr 49 dat 27.12.2019,u-prok nr nr 18 ,18/1 dat 14.05.2019,kontrata nr 18 dat 01.07..2019
  Komisariati i Policise Sarande (3731) ARTI Sarande 24,000 2020-03-04 2020-03-05 4410160522020 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave likujdim fat nr.253 dt.19.02.2020 nga policia
  Bashkia Finiq (3704) ARTI Delvine 2,123,803 2020-01-23 2020-01-24 3223260012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve lik faturen nr 21 data 09.05.2019 kontrat nr 502 data 25.02.2019 bashkia Finiq