Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ARKONSTUDIO All 2,324,989,583.00 124 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 100,924,413 2022-01-25 2022-01-26 229121070012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime HARTIM I PROJEKTEVE TE NDERHYRJEVE REHABILITUESE , KONTR. 661 DT 18.1.21 , LIK FAT 37/2021 DT 25.11.21, SITUACION NR 4 NR PROT 661/43 DT 24.12.21/BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ARKONSTUDIO Tirane 55,728,000 2022-01-18 2022-01-21 83110560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft qendra multifunks, kontr GOA 2021/p-117 dt 22.11.2021, ft nr 56/2021 dt 30.12.2021, (paradhenie)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ARKONSTUDIO Tirane 95,422,750 2022-01-06 2022-01-11 78210560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft ngritjenm qendran eks, kontr GOA 2020/p-257 dt 22.12.2020, ft nr 48/2021 dt 27.12.2021, sit nr 3 (01.09.2021-27.12.2021)
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) ARKONSTUDIO Tirane 7,904,560 2021-12-30 2022-01-10 65610050012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) MBZHR,231,Sistemimi i kanalit KUL Kurbin,Vazhd kon 3273/31 dt 3.9.2020,,Urdh 353 dt 8.9.20,shkr mbik dt 13.12.2020,Sit perf dt 13.12.2020,Shkresa KNZK,dt 12.11.20,Akt Kolad dt 25.1.21,Certf e perk dt 25.1.21,Fat 31 dt 13.12.2020/S79903032
  Agjencia e Eficences se Energjise (AEE) (3535) ARKONSTUDIO Tirane 4,750,000 2021-12-31 2022-01-10 8910061642021 Garanci te tjera, te vitit vazhdim (2011 - Te Hyra) 1006164 AEE, lik ftprojekt permirs i ef energj, kontr ne vazhd nr 307/14 dt 11.03.2021, ft nr 40/2021 dt 02.12.2021, sit pjesore dt 30.06.2021
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ARKONSTUDIO Berat 560,000 2021-12-28 2022-01-06 87721670012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2167001 Bashkia Ure kontrata nr2733,1 date 20.02.2018 Hartim projekt preventiv per Qendren Komunitare Poshnje fat 283 dt 04.10.2018 seri 52017093
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) ARKONSTUDIO Berat 1,614,999 2021-12-24 2021-12-30 87321670012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2167001 Bashkia Ure ,kontrata1420,15 dt 13.09.2018 rikostruksion shkolles astrit hyka dhe mbienteve sportive fshati kutalli fat 17 dt 11.02.2019 akt kolaud 2158/7 dt 28.02.2019 c marjes dorezim 2158/9 seri fat 52017030 situacion perfundim
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 39,673,917 2021-12-29 2021-12-30 9321070182021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2107018 UJESJELLES KANALIZIME DURRES ,KONTR.1494 DT 26.03.2021RIKONS RRJETI EKZISTUES I DURRESIT ZONA 10 DHE 13/1LIK FAT 45
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Erseke (1514) ARKONSTUDIO Kolonje 73,429,998 2021-12-29 2021-12-30 721200052021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2120005 SHAUK Erseke shpenz per rritjen AQT-Ndertimi rrjeti I ujesjellesave te 17 fshatrave ne b.kolonje MIn06,up 3 dt 7.12.20,kontrate 1-5.3.21,lik fat 43/2021 dt 7.12.21,situacion 3 dt 7.12.21,urdher 24 dt 29.12.21,kerkese lik sit 3
  Bashkia Erseke (1514) ARKONSTUDIO Kolonje 23,000,000 2021-12-29 2021-12-30 113821200012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2120001 b.kolonje shpenz rritjen AQT rikonstruksion rrjeti brendshem dhe i jashtem qytetiLeskovik,up 3-10.3.20,kontrate 6-8.6.20,lik pjesor fat 35/2021 dt 7.6.21,situacion nr 6 dt 7.6.21,kerkese per lik dt 7.6.21,urdher nr 600 dt 29.12.2021
  Bashkia Erseke (1514) ARKONSTUDIO Kolonje 110,000,000 2021-12-29 2021-12-30 113721200012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2120001 b.kolonje shpenz per rritjen e AQT rikonstruksion rrjeti brendshem dhe i jashtem qytetiLeskovik,up 3-10.3.20,kontrate 6-8.6.20,lik fat 26/2021 dt 7.5.21,situacion nr 5 dt 7.5.21,kerkese per lik dt 17.5.21,urdher nr 599 dt 29.12.2021
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Erseke (1514) ARKONSTUDIO Kolonje 3,979,920 2021-12-29 2021-12-30 621200052021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2120005 SHAUK Erseke shpenz per rritjen AQT-Ndertimi rrjeti I ujesjellesave te 17 fshatrave ne b.kolonje MIn06,up 3 dt 7.12.20,kontrate 1-5.3.21,lik pjes mbet fat 5/2021 dt 9.8.21,situacion 2 dt 9.8.21,urdher23 dt 29.12.21,kerkese lik sit 2
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Erseke (1514) ARKONSTUDIO Kolonje 12,840,082 2021-12-29 2021-12-30 821200052021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2120005 SHAUK Erseke shpenz per rritjen AQT-Ndertimi rrjeti I ujesjellesave te 17 fshatrave ne b.kolonje MIn06,up 3 dt 7.12.20,kontrate 1-5.3.21,lik pjesor fat 47/2021 dt 24.12.21,sit 4 dt 24.12.21,urdher25 dt 29.12.21,kerkese lik sit 4
  Bashkia Ballsh (0924) ARKONSTUDIO Mallakaster 34,841,539 2021-12-29 2021-12-30 117721310012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashkia Mallakaster 2131001, Ndertim i linjes Ujesjellesi Rajonal nga burimi i Pocemit, up 4 dt 25.03.21, njfit 777/5 dt 02.06.21, kont 777/7 dt 06.07.21, situacion nr 3 , per 1 deri 23.12.21
  Bashkia Ballsh (0924) ARKONSTUDIO Mallakaster 40,757,230 2021-12-17 2021-12-20 116221310012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve PAGESE PER NDERTIM I LINJES UJSJELLESIT RAJONAL.UP NR 4 DT 25.3.2021, NJOF FIT NR777/5 DT2.06.2021,KONT NR 777/7DT06.07.2021, SITUACION NR 2PERIUDHA 103.11.2021.-01.12.2021 ,FAT NR 42/2021DT 07.12.2021 NGA BASHKIA MALLAKASTER
  Agjencia e Eficences se Energjise (AEE) (3535) ARKONSTUDIO Tirane 3,200,000 2021-12-16 2021-12-20 8310061642021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1006164 AEE, lik ft hart projekti, kontr nr 311/16 dt 28.05.2021, ft nr 39/2021 dt 01.12.2021, pv dt 03.12.2021, sit pjesor nr 2
  Agjencia e Eficences se Energjise (AEE) (3535) ARKONSTUDIO Tirane 4,000,000 2021-12-15 2021-12-20 6710061642021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 1006164 AEE, lik ft projekti, kontr nr 386 dt 09.02.2021, ft nr 10/2021 dt 05.03.2021, pv md dt 27.05.2021
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 12,214,804 2021-12-16 2021-12-17 8521070182021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2107018 UJESJELLES KANALIZIME DURRES ,KONTR.1494 DT 26.03.2021RIKONS RRJETI EKZISTUES I DURRESIT ZONA 10 DHE 13/1LIK FAT 41
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) ARKONSTUDIO Durres 25,526,267 2021-11-25 2021-11-26 7521070182021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2107018 UJESJELLES KANALIZIME DURRES ,KONTR.1494 DT 26.03.2021RIKONS RRJETI EKZISTUES I DURRESIT ZONA 10 DHE 13/1LIK FAT 34
  Bashkia Vore (3535) ARKONSTUDIO Tirane 1,000,000 2021-11-19 2021-11-23 62621650012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime Bashk Vore, likujdim studim projektim,urdh prok nr 6558 dt 20.08.2020,njof fit 28.12.2020,.kontr nr 8573/2 dt 29.12.2020,fat 24/2021 dt 28.10.2021,fl hyr nr 18 dt 28.10.2021,urdh kryet 23 dt 12.03.2021