Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ARABEL - STUDIO All 110,144,662.00 81 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ARABEL - STUDIO Tirane 1,130,976 2022-03-18 2022-03-23 1210560012022 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 F ZH SH 2022, lik ft sup kontr ne vazhd GOA 2020/sh-186 dt 16.11.2020 ft nr 54/2021 dt 28.12.2021, sup nr 2
  Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) ARABEL - STUDIO Tirane 6,000 2022-03-17 2022-03-18 9710240012022 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes KLSH 2022, 602-Kolaudim punimesh per Rikonstrk Ambjete Brendshme ,fat nr 7/2022 dt 04.03..2022,akt-kolaudimi-relacin perfundimtar dt 28.02.2022,kont nr 1230/14 dt14.02.2022
  Qarku Durres (0707) ARABEL - STUDIO Durres 3,600 2022-03-16 2022-03-17 4620470012022 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 2047001 KESHILLI I QARKUTKUALIDIM PER RIK E ZYRAVE FAT NR 4 DT 17.02.2022
  Bashkia Mat (0625) ARABEL - STUDIO Mat 673,611 2021-12-30 2021-12-31 163221320012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashk. Mat (2132001) Lik. Superv.i Ndert.Ujejs.furniz.me uje Burrel,Rukaj,Derjan loti 1.Urdh.Prok.Nr.649 Dt.29.09.2020.Kontr.Nr.4814 Prot.Dt.05.11.2020.Fat.Fisk.Nr.65/2021 Dt.29.12.2021.
  Bashkia Bulqize (0603) ARABEL - STUDIO Bulqize 1,000,386 2021-12-29 2021-12-30 81821030012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim Mbikqyrje punime "Ndertim rrjeti furnizimi dhe shperndares ujsjell. lagja Allmete, ndertim i rrjetit KUZ L vjeter ", PO.pl.nr.5394, UP nr.469 dt.26.01.2021, kontr.dt.18.5.2021, fat nr.52/2021dt.28.12.2021L2
  Bashkia Mat (0625) ARABEL - STUDIO Mat 226,389 2021-12-29 2021-12-30 163421320012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashk. Mat (2132001) Lik.Superv.i Ndert.Ujejs.furniz.me uje Burrel,Rukaj,Derjan loti 1.Urdh.Prok.Nr.649 Dt.29.09.2020.Kontr.Nr.4814 Prot.Dt.05.11.2020.Fat.Tat.Nr.27 Dt.28.12.2020.
  Bashkia Mat (0625) ARABEL - STUDIO Mat 112,702 2021-12-29 2021-12-30 163021320012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashk. Mat (2132001) Lik. Superv.i Rrjetit KUZ Lagjia Drita 1 e 2.Urdh.Prok.Nr.517 Dt.27.07.2020.Kontr.Nr.3703 Prot.03.09.2020.Fat.Fisk.Nr.59/2021 Dt.28.12.2021.
  Bashkia Mat (0625) ARABEL - STUDIO Mat 500,000 2021-12-29 2021-12-30 162921320012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashk. Mat (2132001) Lik. Superv.i Ndert.Ujesj.per furniz.Burrel,Derjan,Rukaj Loti II.Urdh.Prok.Nr.826 Dt.29.12.2020.Kontr.Nr.693 Prot.Dt.10.02.2021.Fat.Fisk.Nr.58/2021 Dt.28.12.2021.
  Qarku Durres (0707) ARABEL - STUDIO Durres 531,720 2021-12-15 2021-12-16 19220470012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 12047001 KESHILLI I QARKUT LIK FAT NR 45DT 22.11.2021 MBIKQYRJE E RRUGES MANASTIRI KONT 482/6 DT 19.10.2020
  Bashkia Tirana (3535) ARABEL - STUDIO Tirane 3,125,057 2021-12-07 2021-12-10 445421010012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Studim projektim Shkolla Partizani Kont ne vazhd 165/31 dt 04.02.2021 pv 23.06.2021 fat 26/2021 dt 13.09.2021
  Bashkia Vore (3535) ARABEL - STUDIO Tirane 133,462 2021-11-19 2021-11-23 63221650012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk Vore, likujdim mbikqyrje punime sist asfalt rr 1Qershori Berxull,urdh prok nr 1508 dt 05.04.2018,njof fit 27.04.2018,.kontr kolaud nr 1527/3 dt05.06.2018,fat 40/2021 dt 16.11.2021,urdh kryet 189 dt 18.11.2021
  Bashkia Vore (3535) ARABEL - STUDIO Tirane 1,561,229 2021-11-22 2021-11-23 63521650012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk Vore, likujdim mbikqyrje punime sist asfalt rr Pashtriku,KUZ rr Liqenit,urdh prok nr 522 dt 29.01.2019,njoft fit 7.03.2019,kontr nr 522/9 dt 5.04.2019,fat 41/2021 dt 16.11.2021,urdh kryet 192 dt 18.11.2021
  Bashkia Vore (3535) ARABEL - STUDIO Tirane 263,038 2021-11-19 2021-11-23 63421650012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk Vore, likujdim mbikqyrje punime Rikual hapesir rest Fasada,urdh prok nr 1508 dt 05.04.2018,njof fit 27.04.2018,.kontr kolaud nr 1533/3 dt 07.05.2018,fat 39/2021 dt 16.11.2021,urdh kryet 191 dt 18.11.2021
  Bashkia Vore (3535) ARABEL - STUDIO Tirane 677,862 2021-11-22 2021-11-23 63321650012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk Vore, lik mbikqyrje rik rruga Muçaj Sheraj Veseleve,urdh prok nr 522 dt 29.01.2019,njoft fit 19.03.2019, kontrata 1560/2 dt 17.5.2019,fat 37/2021 dt 16.11.2021,urdh kryet 190 dt 18.11.2021
  Bashkia Vore (3535) ARABEL - STUDIO Tirane 66,657 2021-11-19 2021-11-23 63021650012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk Vore, likujdim kolaud punime sist asfalt rr Allmuçaj Llanajve,urdh prok nr 5721 dt 7.11.2018,ftese oferte 7.11.2018,kontr kolaud nr 5721/2 dt12.11.2018,fat 36/2021 dt 16.11.2021,urdh kryet 187 dt 18.11.2021
  Bashkia Vore (3535) ARABEL - STUDIO Tirane 20,984 2021-11-19 2021-11-23 63121650012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk Vore, likujdim kolaud punime sist asfalt rr Xhami Vore,urdh prok nr 1508 dt 05.04.2018,njof fit 2.05.2018,.kontr kolaud nr 1529/3 dt12.106.2018,fat 38/2021 dt 16.11.2021,urdh kryet 188 dt 18.11.2021
  Bashkia Mat (0625) ARABEL - STUDIO Mat 850,800 2021-11-17 2021-11-18 133121320012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve Bashk. Mat (2132001) Lik. Superv.i 'Ndert.Ujesje.per furniz.me uje qytetit,fsh.Derjan,Rukaj Loti II'.Urdh.Prok.Nr.826 Dt.29.12.2020.Kontr.Nr.693 Prot.Dt.10.02.2021.Fat.Fisk.Nr.4/2021 Dt.01.04.2021.
  Bashkia Bulqize (0603) ARABEL - STUDIO Bulqize 913,000 2021-11-11 2021-11-12 69721030012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim Mbikqyrje punime "Ndertim rrjeti furnizimi dhe shperndares ujsjell. lagja Allmete, ndertim i rrjetit KUZ L vjeter ", PO.pl.nr.5394, UP nr.469 dt.26.01.2021, kontr.dt.18.5.2021, fat nr.33/2021dt.23.10.2021L1
  Bashkia Rogozhine (3513) ARABEL - STUDIO Kavaje 2,000,000 2021-11-03 2021-11-04 100621190012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime BASHKIA RROGOZHINE STUDIM PROJEKTIM I RRUGEVE DHE SHESHEVE NE TERRITORIN E BASHKIS RROG KONT NR 2772 DT 11.08.2017 SHK THESAR NR 69 DT 14.02.2018 FATURE NR 25 DT 06.09.2018
  Bashkia Vau Dejes (3333) ARABEL - STUDIO Shkoder 1,992,000 2021-10-07 2021-10-08 44721570012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2157001 Lik 20% garanci projekti per MIUK-Zhvill turizmit-Qendra shendet-Rik ndertesave te arsimit baze,urdh tit 247/1 dt30.07.21,kont 8/7 dt26.05.21,pv 8/10 dt29.05.21,relacion dt29.06.21