Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ANSIG All 572,033,660.00 478 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dogana Berat (0202) ANSIG Berat 18,826 2021-11-23 2021-11-24 12110100892021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1010089 dogana berat pagese urdher prokurimi 1999 prot date 10.11.2021 proces verbali 10.11.2021 fatura 31078/2021 dt 10.11.2021 siguracion mjete transporti
  Drejtoria Vendore e Policise Korce (1515) ANSIG Korçe 158,456 2021-11-22 2021-11-23 29710160292021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1016029-DR.VEND.E POLICISE KORCE,SIGURACION MJETE,U.P NR.13 (1141) DT 14.06.21,FT.OFERTE, NJ.F.NGA APP DT 18.06.21,P.V M.DOR.DT 17.11.21,FAT.32113/2021,32109/2021,32093/2021,32097/2021,32098/2021,32101/2021,31302/2021 DT 11/17.11.2021
  Gjykata e larte (3535) ANSIG Tirane 18,826 2021-11-18 2021-11-23 33610290412021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1029041 GJL, lik shp sig makine, kon ne vazhd nr 97/1 dt 19.05.2021, ft nr 29891/2021 dt 03.11.2021
  Gjykata e larte (3535) ANSIG Tirane 71,280 2021-11-18 2021-11-23 33810290412021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1029041 GJL, lik shp sig makine, kon ne vazhd nr 97/1 dt 19.05.2021, ft nr 29976/2021 dt 03.11.2021
  Gjykata e larte (3535) ANSIG Tirane 18,826 2021-11-18 2021-11-23 33910290412021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1029041 GJL, lik shp sig makine, kon ne vazhd nr 97/1 dt 19.05.2021, ft nr 29896/2021 dt 03.11.2021
  Gjykata e larte (3535) ANSIG Tirane 18,826 2021-11-18 2021-11-23 33410290412021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1029041 GJL, lik shp sig makine, kon ne vazhd nr 97/1 dt 19.05.2021, ft nr 29898/2021 dt 03.11.2021
  Gjykata e larte (3535) ANSIG Tirane 18,232 2021-11-18 2021-11-23 33510290412021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1029041 GJL, lik shp sig makine, kon ne vazhd nr 97/1 dt 19.05.2021, ft nr 29899/2021 dt 03.11.2021
  Gjykata e larte (3535) ANSIG Tirane 18,285 2021-11-18 2021-11-23 33710290412021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1029041 GJL, lik shp sig makine, kon ne vazhd nr 97/1 dt 19.05.2021, ft nr 29968/2021 dt 03.11.2021
  Nd-ja Tregut Lire (3535) ANSIG Tirane 17,519 2021-11-18 2021-11-23 25921010492021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2101049 Drejt. Taks. Tar. Vend. - sig auto, urdher lik nr 204, dt 11.11.2021, ft nr 28509/2021, dt 26.10.2021
  Bashkia Berat (0202) ANSIG Berat 19,538 2021-11-17 2021-11-19 97321020012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 31 dt 18.10.2021 ftesa per oferte 19.10.2021 fatura 27645/2021 date 21.10.2021 police sigurimi 5555 dt 21.10.2021 siguracion mjeti me targa AA 001 MI
  Bashkia Berat (0202) ANSIG Berat 19,538 2021-11-17 2021-11-19 97221020012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2102001 bashkia berat pagese urdher prokurimi 25 dt 26.08.2021 ftesa per oferte 27.08.2021 fatura 15526/2021 date 02.09.2021 siguracion mjeti me targa AA225 NK
  Qendra e Studimeve Albanologjike Tirane (3535) / Akademia e Studimeve Albanologjike Tirane (3535) ANSIG Tirane 4,911 2021-11-16 2021-11-18 41610111532021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Akademia Studimeve Albanalogjike sig aut shkres 34 dt 10.11.21 ft 31072/2021 dt 10.11.21
  Bashkia Durres (0707) ANSIG Durres 184,000 2021-11-15 2021-11-16 187421070012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit SIGURACION AUTOMJETESH, LIK FAT 29050/2021 DT 28.10.21 , UP 36 DT 26.7.21 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Maliq (1515) ANSIG Korçe 17,500 2021-11-15 2021-11-16 74921680012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 2168001 BASHKIA MALIQ SIGURACION VJETOR MJETE UPROKURIMI NR.139 DT 19.10.2021 F.OFERTE DT 19.10.2021 PVERBAL DT 19.10.2021,23.10.2021,FAT NR 28580/2021 DT 26.10.2021,DOK.SISTEMI,UB 42032
  Kuvendi Popullor (3535) ANSIG Tirane 5,000 2021-11-12 2021-11-15 83710020012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Kuvendi siguracion karton jeshil kon va nr 702 dt 03.03.2021 fat nr 230776 dt 08.11.2021
  Klubi Sportiv Studenti,Tirane (3535) ANSIG Tirane 11,011 2021-11-11 2021-11-12 10021018212021 Sherbime te ISSH per ISKSH Klubi Sportiv Studenti 2021 Sigurim shendeti , ligji 79 dt 27.04.2017 vkm.687 dt 14.11.18 urdher 117 dt 29.10.2021 fat. 29006 dt 28.10.2021
  Universiteti Korce (1515) ANSIG Korçe 48,600 2021-11-08 2021-11-09 25110110462021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1011046 UNIVERSITETI FAN.S.NOLI KORCE SIGURACION VJETOR MJETE UPROKURIMI NR 499 DT 26.10.2021,F.OFERTE DT.26.10.2021,PVERBAL DT 26,29.10.2021 FAT NR.29139/2021 DT.29.10.2021,DOK.SISTEMI,UB 41949
  Drejtoria Rajonale Tatimore Korce (1515) ANSIG Korçe 18,826 2021-11-08 2021-11-09 12310100552021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1010055 DREJTORIA RAJONALE TATIMORE KORCE SIGURACION I MJETEVE TE TRANSPORTIT URDHER PROKURIMI NR.09 DT.04.11.2021 P.V.O.DT.04.11.2021 FAT.NR.30156/2021 DT.04.11.2021 U.B..41955 DT.08.11.2021
  Dega e Kujdesit Paresor Elbasan (0808) ANSIG Elbasan 385,000 2021-11-05 2021-11-08 21610130062021 Shpenzime per sigurimin e ndertesave dhe te tjera kosto sigurimi te ngjashme 1013006 Njesia Vend Kujdesit Shendetesor Elbasan siguracion objekti up nr 12 dt 20.10.2021 pv nr 707/1 dt 25.10.2021 nr fat 30197/2021
  Kuvendi Popullor (3535) ANSIG Tirane 243,211 2021-10-28 2021-11-01 76810020012021 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit Kuvendi siguracion tpl , ft nr 27895 dt 22.10.2021 shk 702/7 dt 25.10.2021 u prok nr 4 dt 10.02.2020 marr kuader 293/12 dt 18.03.2020 nj fit 293/10 dt 6.03.2020 m kontr 293/16 dt 31.03.2020 kontr 702 dt 3.03.2021