Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ALTIN KARARI All 700,740.00 22 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 24,240 2021-02-17 2021-02-18 5921120012021 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Patos 2112001 lavazho UP.15.01.2020 FO.28.01.2020 VP.31.01.2020 kontr.fat.48 seri 88191500 sit
  Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 16,600 2021-01-18 2021-01-21 521120072021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit Nd.Pastrim-Gjelberimit Patos 2112007 lavazho UP.15.1.2020 FO.27.1.2020 VP.4.2.2020 fat.1 seri 88191401 sit
  Bashkia Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 24,240 2020-12-16 2020-12-18 57021120012020 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Patos 2112001 lavazho UP.7 dt.015.1.2020 FO.28.1.2020 VP.31.1.2020 kontr. fat.40 seri 88191494 sit.
  Bashkia Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 24,240 2020-12-16 2020-12-18 56621120012020 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Patos 2112001 lavazho UP.7 dt.015.1.2020 FO.28.1.2020 VP.31.1.2020 kontr. fat.37 seri 88191490 sit.
  Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 16,600 2020-12-11 2020-12-14 12321120072020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 2112007 Ndermarrja e Pastrimit Patos lavazho mjeti UP.2dt.15.1.2020 fo.27.1.2020 vp.04.2.2020 kont. fat. 41 seri 88191495 sit
  Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 16,600 2020-11-10 2020-11-12 10221120072020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 2112007 Ndermarrja e Pastrimit Patos lavazho mjeti UP.2dt.15.1.2020 fo.27.1.2020 vp.04.2.2020 kont. fat. 38 seri 88191491 sit
  Bashkia Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 20,240 2020-11-06 2020-11-09 50121120012020 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Patos 2112001 lavazho UP.7 dt.015.1.2020 FO.28.1.2020 VP.31.1.2020 kontr. fat.31 seri 88191487 sit.
  Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 16,600 2020-10-09 2020-10-12 9321120072020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 2112007 Ndermarrja e Pastrimit Patos lavazho mjeti UP.2dt.15.1.2020 fo.27.1.2020 vp.04.2.2020 kont. fat. 33 seri 88191486 sit
  Bashkia Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 26,240 2020-09-18 2020-09-21 41221120012020 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Patos 2112001 lavazho UP.7 dt.015.1.2020 FO.28.1.2020 VP.31.1.2020 kontr. fat.29 seri 88191482 sit.
  Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 16,600 2020-09-15 2020-09-16 8421120072020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 2112007 Ndermarrja e Pastrimit Patos lavazho mjeti UP.2dt.15.1.2020 fo.27.1.2020 vp.04.2.2020 kont. fat. 28 seri 88191481 sit
  Bashkia Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 26,240 2020-08-12 2020-08-13 37221120012020 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Patos 2112001 lavazho UP.7 dt.015.1.2020 FO.28.1.2020 VP.31.1.2020 kontr. fat.26 seri 88191479 sit.
  Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 16,600 2020-08-12 2020-08-13 7421120072020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 2112007 Ndermarrja e Pastrimit Patos lavazho mjeti UP.2dt.15.1.2020 fo.27.1.2020 vp.04.2.2020 kont. fat. 25 seri 88191478 sit
  Bashkia Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 48,480 2020-07-22 2020-07-23 31421120012020 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Patos 2112001 lavazho UP.7 dt.015.1.2020 FO.28.1.2020 VP.31.1.2020 kontr. fat.68,78 seri 8819467,88191473 sit.
  Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 16,600 2020-07-13 2020-07-15 6221120072020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 2112007 Ndermarrja e Pastrimit Patos lavazho mjeti UP.2dt.15.1.2020 fo.27.1.2020 vp.04.2.2020 kont. fat. 21 seri 88191472 sit
  Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 16,600 2020-06-15 2020-06-16 5221120072020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 2112007 Ndermarrja e Pastrimit Patos lavazho mjeti UP.2dt.15.1.2020 fo.27.1.2020 vp.04.2.2020 kont. fat. 14 seri 88191464 sit
  Bashkia Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 48,480 2020-06-09 2020-06-10 232121120012020 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Patos 2112001 lavazho UP.7 dt.015.1.2020 FO.28.1.2020 VP.31.1.2020 kontr. fat.15.33 seri 8819146,560104340 sit.
  Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 16,600 2020-05-27 2020-05-28 4121120072020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 2112007 Ndermarrja e Pastrimit Patos lavazho mjeti UP.2dt.15.1.2020 fo.27.1.2020 vp.04.2.2020 kont. fat. 36 seri 60104349 sit
  Bashkia Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 24,240 2020-04-28 2020-04-29 16821120012020 Shpenzime te tjera transporti LAVAZHO SHKURT 2020 BASHKIA PATOS KNTR 31/01/2020 FAT 88191554
  Ndermarrja Pastrimit Patos (0909) ALTIN KARARI Fier 33,200 2020-04-15 2020-04-17 2921120072020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 2112007 Ndermarrja e Pastrimit Patos lavazho mjeti UP.2dt.15.1.2020 fo.27.1.2020 vp.04.2.2020 kont. fat. 88191457 sit
  Institucioni i Ekzekutimit te vendimeve Penale IEVP (0909) ALTIN KARARI Fier 100,000 2019-11-20 2019-11-21 19510141052019 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit IEVP Fier 1014105 riparim PV.20.10.2019 fat.16 seri 60104320 dt.20.10.2019