Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ALPEN PULITO All 21,852,015.00 185 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Materniteti Tirane (3535) ALPEN PULITO Tirane 158,530 2021-11-18 2021-11-23 55510130502021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013050 SUOGJ.M.Geraldine dezinfektim dezinsektim deratizim up nr 571/1 dt 16.07.2021 ft 955/2021 dt 93/2021 dt 14.09.2021 pv mar dorz dt 14.09.2021
  Materniteti Tirane (3535) ALPEN PULITO Tirane 195,745 2021-11-17 2021-11-18 54310130502021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013050 SUOGJ.M.Geraldie Evadim mbeturinash. u.p nr 250/3 date 29.03.2021 njof fit nr 250/6 dt 02.04.2021 kontr 250/10 dt 23.04.2021 ft 23/2021 dt 25.05.2021 akt kolaudimi dt 22.06.2021
  Gjykata e Apelit Vlore (3737) ALPEN PULITO Vlore 129,600 2021-11-17 2021-11-18 20310290082021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 3737 1029008 GJYKATA E APELIT MIREMBAJTJE E OBJEKTEVE NDERTIMORE, UP NR. 11, DT. 08.11.2021, FAT NR 149/2021, DT. 15.11.2021, PV MARRJE NE DOREZIM DT. 15.11.2021
  Spitali Lushnje (0922) ALPEN PULITO Lushnje 448,358 2021-11-09 2021-11-15 61010130222021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. sherbim dezinfektimi per spitalin nga covid-19, fat.fiskalizuar nr.134 dt.29.10.2021, situacioni dt.29.10.2021, PV sipas grafikut dhe reparteve te dezinfektuar, kontr.nr.1301/10 dt.05.05.2021
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) ALPEN PULITO Tirane 15,300 2021-11-05 2021-11-09 29410130552021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013055 QKTGjakut evadim mbetjesh vazhdim kontr 228/5 dt 31.12.2020 ft 136/2021 dt 29.10.2021 sit Tetor
  Paraburgimi Vlore (3737) ALPEN PULITO Vlore 116,000 2021-10-28 2021-10-29 1480140572021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 20211014057 PARABURGIMI SHERBIM 3DDD, FAT NR 21/2021, DT. 21.05.2021, PROCEVERBAL DT. 12.10.2021, SITUACION DT. 21.05.2021
  Materniteti Tirane (3535) ALPEN PULITO Tirane 195,745 2021-10-26 2021-10-28 47710130502021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013050 SUOGJ.M.Geraldie Evadim mbeturinash. u.p nr 250/3 date 29.03.2021 njof fit nr 250/6 dt 02.04.2021 kontr 250/10 dt 23.04.2021 ft 91/2021 dt 07.09.2021 akt kolaudimi dt 22.08.2021
  Materniteti Tirane (3535) ALPEN PULITO Tirane 195,600 2021-10-19 2021-10-21 47610130502021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013050 SUOGJ.M.Geraldie Evadim mbeturinash. u.p nr 250/3 date 29.03.2021 njof fit nr 250/6 dt 02.04.2021 kontr 250/10 dt 23.04.2021 ft 116/2021 dt 10.10.2021 akt kolaudimi dt 10.10.2021
  Materniteti Tirane (3535) ALPEN PULITO Tirane 195,745 2021-10-19 2021-10-21 47410130502021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013050 SUOGJ.M.Geraldie Evadim mbeturinash. u.p nr 250/3 date 29.03.2021 njof fit nr 250/6 dt 02.04.2021 kontr 250/10 dt 23.04.2021 ft 85/2021 dt 31.08.2021 akt kolaudimi dt 28.06.2021
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) ALPEN PULITO Tirane 15,300 2021-10-08 2021-10-12 26910130552021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013055 QKTGjakut evadim mbetjesh vazhdim kontr 228/5 dt 31.12.2020 ft 969/2021 dt 16.09.2021 sit shtator
  Materniteti Tirane (3535) ALPEN PULITO Tirane 195,745 2021-09-28 2021-09-30 43010130502021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013050 SUOGJ.M.Geraldie Evadim mbeturinash. u.p nr 250/3 date 29.03.2021 njof fit nr 250/6 dt 02.04.2021 kontr 250/10 dt 23.04.2021 ft 52/2021 dt 29.07.2021 sit dt 23.07.2021
  Spitali Lushnje (0922) ALPEN PULITO Lushnje 448,358 2021-09-23 2021-09-29 50910130222021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. sherbim dezinfektimi per spitalin nga covid-19, fat.fiskalizuar nr.59 dt.29.07.2021, situacioni dt.28.07.2021, PV sipas grafikut dhe reparteve te dezinfektuar, kontr.nr.1301/10 dt.05.05.2021
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) ALPEN PULITO Tirane 15,300 2021-09-17 2021-09-21 26010130552021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013055 QKTGjakut evadim mbetjesh vazhdim kontr 228/5 dt 31.12.2020 ft 95/2021 dt 16.09.2021
  ISHSH Rajonal Durres (0707) ALPEN PULITO Durres 118,800 2021-09-09 2021-09-10 5410131082021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative SHERBIM DEZINFEKTIMI FAT 89 DT 07.09.2021/ INSPEKTORIATI SHTETEROR SHENDETESOR DURRES/ 1013108 / TDO 0707
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) ALPEN PULITO Tirane 15,300 2021-08-24 2021-08-26 22010130552021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013055 QKTGjakut evadim mbetjesh vazhdim kontr 228/5 dt 31.12.2020 ft 58/2021 dt 29.07.2021
  Gjykata e rrethit Korce (1515) ALPEN PULITO Korçe 115,200 2021-08-24 2021-08-25 13310290232021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore GJYKATA E RRETHIT KORCE (1029023) MIREMBAJTJE OBJEKTE NDERTIMORE (LARJE XHAMA DHE FASADE), U.P NR.6 DT 29.07.2021, FT.OFERTE, P.V.LL.F.LIMIT DT 28.07.2021, P.V VLERESIMI DT 30.07.2021, FAT.NR.71/2021 DT 05.08.2021, DOK.SISTEMI, UB41440
  Spitali Lushnje (0922) ALPEN PULITO Lushnje 821,989 2021-07-09 2021-07-15 39710130222021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1013022 Spitali Ihsan Cabej Lushnje per sa lik. sherbim dezinfektimi per spitalin nga covid-19, fat.fiskalizuar nr.30 dt.28.06.2021, situacioni dt.28.06.2021, PV sipas grafikut dhe reparteve te dezinfektuar, kontr.nr.1301/10 dt.05.05.2021
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) ALPEN PULITO Tirane 15,300 2021-07-08 2021-07-12 17810130552021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013055 QKTGjakut largim i mbejtje urbane kontrate nr 228/5 dt 31.12.2020 ft nr 32/2021dt 28.06.2021
  Gjykata e Rrethit per Krimet (3535) ALPEN PULITO Tirane 411,600 2021-06-17 2021-06-21 14410290422021 Sherbime te tjera Gjyk Pos.Krim Organ,lik sherb dezinfektim, up nr 41, dt 11.03.2021, ft of nr 41/2, dt 30.03.2021, kon sherb nr 102, dt 16.04.2021, ft nr 27/2021, dt 31.05.2021,
  Burgu 325 Tirane (3535) ALPEN PULITO Tirane 62,975 2021-06-15 2021-06-17 9310140112021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1014011 I.E.V.P Ali Demi shpenz denzifektimi up nr 130 date 04.05.2021 fat nr 20/2021 date 21.05.2021