Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ALI VESELI All 22,478,862.00 124 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 424,768 2022-03-16 2022-03-17 37521230012022 Karburant dhe vaj 2123001 - Bashkia Kruje Sherbime mekanike per automjetet e bashkise Kruje kontrata nr 6244 prot dt 14.09.2021 up nr 560 dt 26.08.2021 lik i fat mnr 4 /2022 dt28.02.2022
  Bashkia Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 26,784 2022-03-10 2022-03-11 33721230012022 Sherbime te tjera 2123001 - Bashkia Kruje Blerje gaz i lengshem per gatim ne cerdhet dh kopshtet e bashkise e bashkise Kruje kontrat nr 1177 prot dt 22.02.2021 up nr 84 dt 26.01.2021 lik i fat nr 3 /2022 fh ne 23 dt 28.02.2022
  Bashkia Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 387,240 2022-03-10 2022-03-11 34921230012022 Karburant dhe vaj 2123001 - Bashkia Kruje Sherbime mekanike per automjetet e bashkise Kruje kontrata nr 6244 prot dt 14.09.2021 up nr 560 dt 26.08.2021 lik i fat nr 1/2022 sit nr 3 dt 26.01.2022
  Bashkia Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 10,044 2022-03-10 2022-03-11 33321230012022 Sherbime te tjera 2123001 - Bashkia Kruje Blerje gaz i lengshem per gatim ne cerdhet dh kopshtet e bashkise e bashkise Kruje kontrat nr 1177 prot dt 22.02.2021 up nr 84 dt 26.01.2021 lik i fat nr 2/2022 fh nr 08 dt 26.01.2022
  Drejtoria Vendore e Policise Durres (0707) ALI VESELI Durres 13,500 2021-12-29 2021-12-31 70610160252021 Karburant dhe vaj DR POLICISE 1016025 FAT 53 MATERIALE
  Bashkia Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 21,762 2021-12-29 2021-12-30 267321230012021 Sherbime te tjera 2123001- Bashkia Kruje Blerje gaz i lengshem per gatim ne cerdhet dh kopshtet e bashkise e bashkise Kruje kontrat nr 1177 prot dt 22.02.2021 up nr 84 dt 26.01.2021 lik i fat nr 54/2021 fh nr 137 dt 28.12.2021
  Sp. Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 97,560 2021-12-23 2021-12-24 59910130732021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1013073- Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje Sherbimi mirmbajtjes dhe riparim defektesh se automjeteve kont nr 338 dt 07.05.2021 lik i fat nr 44/2021 akt marje ne dorezim dt 02.12.2021
  Drejtoria e shendetit publik Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 119,880 2021-12-23 2021-12-24 1401013032021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1013032 - Njesia Vendore e Kujdesit Shendetsor Kruje Materjale dhe sherbime operative preventiv dt 16.01.2021 pv marrje ne dorezim dt 22.12.2021 fat nr 52 dt 22.12.2021
  Sp. Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 62,400 2021-12-23 2021-12-24 60010130732021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1013073- Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje Rip autoambulance pv emergjence nr 4 dt 06.12.2021 lik i fat nr 46/2021 dt 06.12.2021
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 59,148 2021-12-17 2021-12-20 19610051122021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1005112- Q.T.T.B.Fushe Kruje Blerje gaz per ngrohje kerkese nr 788 prot dt 14.12.2021 fat nr 50/2021 fh nr 35 dt 14.12.2021
  Burgu Fushe-Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 97,920 2021-12-10 2021-12-14 20410140502021 Shpenzime te tjera transporti 1014050 I.E.V.P. Fushe Kruje Riparim automjeti pv emergjence dt 07.12.2021 fat nr 48 dt 07.12.2021 formulari nr 2 urdher pune per kryerjen e punimeve dhe rip te automjetit nr 2571 prot dt 02.12.2021
  Bashkia Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 28,458 2021-12-09 2021-12-10 246821230012021 Sherbime te tjera 2123001- Bashkia Kruje Blerje gaz i lengshem per gatim ne cerdhet dh kopshtet e bashkise e bashkise Kruje kontrat nr 1177 prot dt 22.02.2021 up nr 84 dt 26.01.2021 lik i fat 43/2021 fh nr 122 dt 01.12.2021
  Bashkia Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 1,174,366 2021-12-09 2021-12-10 248421230012021 Karburant dhe vaj 2123001- Bashkia Kruje Sherbime mekanike per automjetet e bashkise Kruje kontrata nr 6244 prot dt 14.09.2021 up nr 560 dt 26.08.2021 lik i fat nr 42/2021 fh nr 114-115 dt 24.11.2021
  Bashkia Puke (3330) ALI VESELI Puke 238,320 2021-11-11 2021-11-12 72521370012021 Shpenzime te tjera transporti Bashkia Puke kodi 2137001 Shpenz tjera transporti,pjese kembimi goma bateri,up nr 259 dt 24.09.2021,fat elektronike 37 dt 14.10.2021,fh nr 42 dt 14.10.2021,pv dt 14.10.2021,kls sistemi dt 27.09.2021
  Burgu Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 250,320 2021-11-10 2021-11-11 12210140042021 Shpenzime te tjera transporti 1014004- I.E.V.P. Kruje shpen blerje pjese kembimi dhe rip automjeti m kerkese nr 2220 dt 18.10.2021 up nr 2226 dt 20.10.2021 f oferte dt 20.10.2021 pv dt 27;28;29 10.2021 lik i fat nr 41/2021 dt 03.11.2021 fh nr 19 dt 27.10.2021
  Bashkia Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 23,436 2021-11-01 2021-11-02 224321230012021 Sherbime te tjera 2123001- Bashkia Kruje Blerje gaz i lengshem per gatim ne cerdhet dh kopshtet e bashkise e bashkise Kruje kontrat nr 1177 prot dt 22.02.2021 up nr 84 dt 26.01.2021 lik i fat nr 40/2021 fh nr 111 dt 29.10.2021
  Sp. Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 142,320 2021-10-29 2021-11-01 47910130732021 Pjese kembimi, goma dhe bateri 1013073- Drejtoria e Sherbimit Spitalor "Stefan Gjoni" Kruje Goma dhe bateri up nr 66 dt 24.08.2021 f ofert dt 24.08.2021 formular shpallje fituesi dt 01.09.2021 lik i fat nr 30/2021 fh nr 14 dt 15.09.2021
  Drejtoria Vendore e Policise Lezhe (2020) ALI VESELI Lezhe 207,600 2021-10-29 2021-11-01 42410160312021 Pjese kembimi, goma dhe bateri DREJT VEND E POLICISE LEZHE LIK FAT.39 DT.22.10.2021,URDH PROK NR.90 DT.12.10.2021,FTESE PER OF DT.19.10.2021,NJOF FITUES DT.20.10.2021,FHYRJE 34 DT.22.10.2021,PROC VERB NR.31 DT.22.10.2021 BLERJE PJESE KEMBIMI
  Reparti Ushtarak Nr.6620 Tirane (3535) ALI VESELI Tirane 107,520 2021-10-27 2021-10-29 37510170902021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1017090, rep 6620 shpenzime mirembajtje mj.transporti, up 3800 dt 28.9.21, ft.oferte 28.9.21, nj.fitues 7.10.21, ft 36/2021 dt 11.10.21, fh 3 dt 11.10.21, pvpm 11.10.21
  Drejtoria e shendetit publik Kruje (0716) ALI VESELI Kruje 120,000 2021-10-22 2021-10-25 11610130322021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1013032 - Njesia Vendore e Kujdesit Shendetsor Kruje Shpenzime per materjale dhe sherbime operative list kerkesa dt 16.01.2021 pv marrje ne dorezim dt 22.10.2021 fat nr 38 dt 22.10.2021