Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ALBA PETROL All 891,000.00 4 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e shendetit publik Kucove (0217) ALBA PETROL Kuçove 231,000 2019-12-03 2019-12-04 13710130332019 Karburant dhe vaj 1013033 blerje gazoil fat nr 591/74748591 dt 22.10.2019 kontr nr 285 dt 08.07.2019
  Drejtoria e shendetit publik Kucove (0217) ALBA PETROL Kuçove 247,500 2019-10-24 2019-10-25 12410130332019 Karburant dhe vaj 1013033 blerje gazoil fat nr 586/74748586 dt 22.10.2019 kontr nr 285 dt 08.07.2019
  Drejtoria e shendetit publik Kucove (0217) ALBA PETROL Kuçove 247,500 2019-09-17 2019-09-18 11210130332019 Karburant dhe vaj 1013033 blerje gazoil fat nr 576/74748576 dt 03.09.2019 kontr nr 285 dt 08.07.2019
  Drejtoria e shendetit publik Kucove (0217) ALBA PETROL Kuçove 165,000 2019-07-22 2019-07-23 901013032019 Karburant dhe vaj 1013033 blerje karburant fat nr 560/74748560 dt 08.07.2019 kontr nr 285 dt 08.07.2019
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >