Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ALB - SHPRESA All 60,782,197.00 24 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Bulqize (0603) ALB - SHPRESA Bulqize 1,653,000 2021-09-24 2021-09-27 60121030012021 Shpenz. per rritjen e AQT - terrenet sportive BASHKIA BULQIZE 2103001 likujdim situacion perfundimtar nr. 1 "Rik. fusha e sportit Shupenze", PO.pl.nr.5402, UP nr.762 dt.15.02.2021, kontr.dt.29.06.2021, fat nr.26/2021 dt.20.09.2021, PV. kolaudimi dt.13.09.2021, cert. perk. m.d. dt.20.0
  Universiteti Politeknik (3535) ALB - SHPRESA Tirane 35,772 2021-02-26 2021-03-01 27410110402021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj U.Politeknik Tirane sherbime mirembajtje shkrese dt 23.02.2021 pv 15.02.2021 nr ft 11/2021 dt 15.02.2021 nr ft trg 380
  Universiteti Politeknik (3535) ALB - SHPRESA Tirane 247,769 2021-02-22 2021-02-23 24310110402021 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala U.Politeknik Tirane 5 % garanci punimesh urdher nr 9 dt 03.02.2021 akt kolaudim dt 12.12.2019 proces verbal marrje dorzim date 08.08.2021
  Administrata Qendrore SHKP (3535) ALB - SHPRESA Tirane 200,000 2020-06-10 2020-06-11 9410101792020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1010179 Dr Pergj Sherbimit Komb te Punesimit Lik 5% garanci punimesh kontr 3272/8 dt 06.11.2018 pv kolaudimi 26.12.2018 certifikat m dorezim dt 23.01.2020 urdh 312/1 dt 4.6.2020ft 262 dt 26.12.2020 ser 31338537
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - SHPRESA Shkoder 948,600 2020-04-23 2020-04-24 5810060772020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drej rajonit Verior Shkoder mirmbajtje rruga U drojes etj kon ne vazh nr 12/10 dt 24.12.2015 situcion dt 15..03.2017,fat nr85389218 dt 15.03.2017,pv dt 15.03.2017 dit nr 28211
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - SHPRESA Shkoder 933,862 2020-04-23 2020-04-24 5910060772020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drej rajonit Verior Shkoder mirmbajtje rruga U drojes etj kon ne vazh nr 12/10 dt 24.12.2015 situcion dt 23.12.2017,fat nr 46360957 dt 05.04.2018,pv dt 253.12.2017 dit nr 28208
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALB - SHPRESA Tirane 2,803,392 2020-03-11 2020-04-10 12010060542020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1006054 ARRSH Mirembajtje Rruge Shkresa Nr.2130 dt 10.03.2020 Sit Nr.22 Fat Nr. 257 dt 06.09.2018 ser 46360966 Kontrata ne vazhdim Nr.4545/5 dt 10.10.2016
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALB - SHPRESA Tirane 13,964,246 2020-03-11 2020-04-10 12110060542020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1006054 ARRSH Mirembajtje Rruge Shkresa Nr.2130 dt 10.03.2020 Sit Nr.23 Fat Nr. 259 dt 30.09.2018 ser 46360968 Kontrata ne vazhdim Nr.4545/5 dt 10.10.2016
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALB - SHPRESA Tirane 760,985 2020-03-12 2020-04-10 12310060542020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1006054 ARRSH Mirembajtje rruge Shkresa Nr.2130 dt 10.03.2020 Sit Nr.24 Fat Nr. 260 dt 31.10.2018 ser 46360969 Kontrata ne vazhdim Nr.4545/5 dt 10.10.2016
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALB - SHPRESA Tirane 2,803,160 2020-03-11 2020-04-10 11910060542020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1006054 ARRSH Mirembajtje Rruge Shkresa Nr.2130 dt 10.03.2020 Sit Nr.21 Fat Nr. 255 dt 07.08.2018 ser 46360964 Kontrata ne vazhdim Nr.4545/5 dt 10.10.2016
  Universiteti Politeknik (3535) ALB - SHPRESA Tirane 72,000 2020-02-07 2020-02-11 10710110402020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative UT Rektorati shp te tjera materiale,fat nr 276 serila 46360985 dt 06.01.2020 pverbal emergj dt 06.01.2020
  Universiteti Politeknik (3535) ALB - SHPRESA Tirane 390,000 2020-01-21 2020-01-24 206310110402019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Univ.Polit.Tirane rik up 18.12.19 pv 27.12.19 fat 27.12.19 seri 46360984 pverbal 27.12.19
  Universiteti Politeknik (3535) ALB - SHPRESA Tirane 4,707,603 2019-12-13 2019-12-16 198810110402019 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Univ.Polit.Tirane Termeti riparime te demeve kont nr 1758/9 date 05.12.2019 situacion dt 12.12.2019 fat nr 46360982 dt 12.12.2019
  Tirana Parking (3535) ALB - SHPRESA Tirane 41,400 2019-11-25 2019-11-26 27821018162019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101816, TIRANA PARKING lik 5% garanci kontr 898/3 dt 19.6.18, pv marje dorz 1463/2 dt 20.11.19, urdh 1463/3 dt 21.11.19
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALB - SHPRESA Tirane 2,807,160 2019-10-16 2019-10-24 77310060542019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1006054 ARRSH Mirembajtje Rruge Shkresa Nr.9237 dt 15.10.2019 Sit Nr.17 Fat Nr. 247 dt 05.04.2018 ser 46360956 Kontrata ne vazhdim Nr.4545/5 dt 10.10.2016
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALB - SHPRESA Tirane 2,803,392 2019-10-16 2019-10-24 77410060542019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1006054 ARRSH Mirembajtje Rruge Shkresa Nr.9237 dt 15.10.2019 Sit Nr.18 Fat Nr. 250 dt 03.05.2018 ser 46360959 Kontrata ne vazhdim Nr.4545/5 dt 10.10.2016
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALB - SHPRESA Tirane 2,803,392 2019-10-16 2019-10-24 77610060542019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1006054 ARRSH Mirembajtje Rruge Shkresa Nr.9237 dt 15.10.2019 Sit Nr.20 Fat Nr. 253 dt 04.07.2018 ser 46360962 Kontrata ne vazhdim Nr.4545/5 dt 10.10.2016
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ALB - SHPRESA Tirane 2,807,160 2019-10-16 2019-10-24 77510060542019 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1006054 ARRSH Mirembajtje Rruge Shkresa Nr.9237 dt 15.10.2019 Sit Nr.19 Fat Nr. 251 dt 05.06.2018 ser 46360960 Kontrata ne vazhdim Nr.4545/5 dt 10.10.2016
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - SHPRESA Shkoder 3,818,580 2019-04-05 2019-04-08 4210060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 lik det prap ditar nr 192100 dt 12.03.2018,Mir rut Rr U.Drojes-Lac,K/Milot,Lac-Patok 26.15km,kon vazhd 12/10 dt 24.12.15,sit 17/18/19/20 +ft 221/227/228/232 ser 85389230/236/237/241+pcv dt 06.07.17/06.09.17/06.9.17/17.10.17
  Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) ALB - SHPRESA Shkoder 2,871,840 2019-04-05 2019-04-08 4310060772019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006077 lik det prap ditar nr 192100 dt 12.03.2018,Mir rut Rr U.Drojes-Lac,K/Milot,Lac-Patok 26.15km,kon vazhd 12/10 dt 24.12.15,sit 21/22/23 +ft 233/238/241 ser 85389242/247/250+pcv dt 17.10.17/15.11.17/21.12.17