Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All AGI KONS All 2,131,812,239.00 66 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) AGI KONS Tirane 45,174,287 2021-12-23 2021-12-29 70510560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1056001 FSHZH 2021,lik ft ndert god, kontr GOA 2020/p-261 dt 23.12.2020, ft nr 554/2021 dt 20.12.2021, sit pjesor (05.11.2021-20.12.2021)
  Bashkia Tirana (3535) AGI KONS Tirane 119,901,544 2021-11-18 2021-11-22 423521010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane lik sitc nr.5 per obj shkll 9-vjecare 'Qazim Turdiu kontr vazhd nr 25117/39 dt.29.09.20 sitc nr 4 dt.31.08.2021 fat nr 392/2021 dt.20.10.21
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) AGI KONS Tirane 45,357,152 2021-11-11 2021-11-12 60410560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1056001 FSHZH 2021,lik ft ndert godine, kontr GOA 2020/p-261 dt 23.12.2020, ft nr 449/2021 dt 05.11.2021, sit nr 4(09.09.2021-05.11.2021)
  Bashkia Tirana (3535) AGI KONS Tirane 11,611,302 2021-10-29 2021-11-04 364921010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane Garnaci Rik blloku D.Hoxha Kont ne vazhd 20772/7 dt 04.10.16 sit perf 03.07.19 akt kolaudim shtator 21 pv marje ne dorezim 08.10.2021
  Komisioni i Prokurimit Publik (3535) AGI KONS Tirane 662,579 2021-10-13 2021-10-15 44010900012021 Garanci të vitit në vazhdim për proçedura ankimimi në Komisionin e Prokurimit Publik, Te dala 1090001-Kom.Prok.Publik, lik kthim garanci e derdhur per ankimim ne KPP, urdher nr 421 dt 04.10.2021, urdher nr 65,75 dt 02.04.2021,vendim KPP nr 630/2021 dt 15.09.2021, 60/2021, 80/2021 dt 03.02.2021, 11.02.2021
  Bashkia Tirana (3535) AGI KONS Tirane 68,638,116 2021-09-28 2021-10-01 322021010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane lik sitc nr3 per obj'Ndertimi i shklls''Qazim Turdiu'' kontr nr.25117/39 dt.29.09.20 sitc nr.3 dt.01.09.2021 fat nr 309/2021 dt.14.09.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) AGI KONS Tirane 21,597,128 2021-09-15 2021-09-16 43510560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1056001 FZHSH,lik ft ndertim godine, kontr ne vazhd GOA 2020/p-261 dt 23.12.2020, ft nr 303/2021 dt 13.09.2021, sit nr 3
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) AGI KONS Tirane 9,764,219 2021-08-12 2021-08-16 37610560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1056001 FZHSH,lik ft ndert godine, kontr ne vazhd GOA 2020/p-261 dtn 23.12.2020, ft nr 119/2021 dt 30.07.2021, sit nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) AGI KONS Tirane 132,529,065 2021-07-23 2021-07-26 33510560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021, lik ft rindert banesa indiv, kontr ne vazhd GOA 2021/p-11 dt 19.01.2021, ft nr 23/2021 dt 18.06.2021, sit nr 2
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) AGI KONS Tirane 21,754,545 2021-07-15 2021-07-16 17610051112021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1005111-I.S.U.V., lik rikonst godina qendrore ISUV, kontr vazhd nr 774 dt 16.09.20,ft 18/2021 dt 17.06.2021,sit nr 3 dt 17.06.2021
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) AGI KONS Tirane 17,617,486 2021-07-12 2021-07-14 13621011552021 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje qe sigurojne energji 2101155, DPRNricimit lik ft REHABIL NDIC RRUGOR NR 16/2021 dt 10.6.21, fh 2 dt 10.6.21 pvmd 10.6.21 kontr 772/2 dt 12.4.21 u prok 10.11.2020, pvof 10.12.2020, pvvl 25.2.21, njoft 5.3.21
  Bashkia Erseke (1514) AGI KONS Kolonje 74,146,131 2021-06-17 2021-06-18 51221200012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2120001 b.kolonje shpenz rritjen e AQT-Rrjeti shperndares i furnizimit me uje ne 14 fshatrat e kolonjes,up 27 dt 7.12.20 ,kontrate 2 dt25.2.21,lik i fat nr 17/2021 dt 15.6.21,sit 1 dt 15.6.21,kerkese per lik dt 14.6.21,urdher 301 dt 17.6.21
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) AGI KONS Tirane 25,712,134 2021-06-10 2021-06-14 22910560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1056001 FSHZH 2021, lik ft ndert.godin.parkimi, up 97 dt 9.10.2020, nj.fit. 16.12.20, kont. GOA 2020/IVR-261 dt 23.12.20, ft 15/2021 dt 7.6.21, situacion 1
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) AGI KONS Tirane 22,333,340 2021-05-26 2021-05-27 20210560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FSHZH 2021, lik ft rindert obj ars, kontr ne vazhd GOA 2020/p-30 dt 09.06.2020, ft nr 11/2021 dt 06.04.2021, sit perefund nr 3, aktkolaudim dt 31.01.2021
  Instituti I Sigurise Ushqimore dhe Veterinarise (3535) AGI KONS Tirane 10,143,537 2021-05-14 2021-05-18 10610051112021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative 1005111-I.S.U.V., lik rikonst godina qendrore ISUV, kontr vazhd nr 774 dt 16.09.20,ft 13/2021 dt 27.04.2021,sit nr 2 dt 27.04.2021
  Materniteti Tirane (3535) AGI KONS Tirane 3,507,792 2021-04-29 2021-04-30 17710130502021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013050 SUOGJ.M.Geraldie rikonstr god marten up 3581 dt 27.07.2020 kontr 850/3 dt 27.11.2020 ft 2 dt 31.03.2021 sit 29.03.2021
  Bashkia Tirana (3535) AGI KONS Tirane 2,109,739 2021-04-26 2021-04-30 122921010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Lik situac 2 dt 22.3.21, obj Ndertim shkolle Qazim Turdiu, kontr 25117/39, dt 29.9.20, fat 8/2021, dt 1.4.21
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) AGI KONS Tirane 33,132,267 2021-04-21 2021-04-22 11810560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021, lik ft rindert i banes individ, kontr GOA 2020/p-11 dt 19.01.2021, nr ft 12/2021 dt 09.04.2021, sit nr 1
  Bashkia Tirana (3535) AGI KONS Tirane 5,071,280 2021-03-10 2021-03-18 63221010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane Garnci pun per rik H.Stermilli Ali Kelmendi Kon ne vazhd 20932/6 dt 18.07.17 Akt kolad 14.12.2018 pv 18.02.2021
  Bashkia Tirana (3535) AGI KONS Tirane 5,950,000 2021-01-21 2021-01-22 422521010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 BAshkia Tirane Studim proj Ndertim i shkolles 9 vjecare Qazim Turdiu kont 25117/39 dt.29.09.20 fat.92617917 dt.18.12.20sit 1 fill deri 18.12.20 praktika 4071 dt.31.12.20 USH 4209 dt.31.12.20