Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All A G A -1 All 268,392,318.00 247 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Fier (0909) A G A -1 Fier 56,333 2021-11-17 2021-11-18 78821110012021 Shpenzime per qiramarrje per pronat residenciale Bashkia Fier 2111001, qeramarrje objekti, VKB 74 dt 27.09.2016, miratim 929/3 dt 24.11.2016, kont 6396 dt 30.11.2016, fat 170/2021, UK 314 dt 15.07.21
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike Fier (0909) A G A -1 Fier 901,980 2021-11-16 2021-11-17 14321110062021 Karburant dhe vaj KARBURANT PER ND. E SHERBIMEVE PUBLIKE FIER FAT 166/2021 DT 01/11/2021
  Ndermarrja e Ujitjes dhe Kullimit Fier (0909) A G A -1 Fier 3,649,920 2021-11-10 2021-11-11 6721110222021 Karburant dhe vaj Nd e Ujitjes dhe Kullimit Fier 2111022 up nr 37 dt 24.12.2020,njf 4.2.2020,kontrat 11042/12 dt 10.2.2021,fd 179/2021,fh 4 4.11.2021
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) A G A -1 Fier 3,335,999 2021-11-08 2021-11-09 13621110082021 Karburant dhe vaj Nd e Pastimit 2111008, up 37 dt 24.12.20, njkont 11042/3 dt 24.12.20, rap permb 11042/6 dt 29.01.21, njfit 11042/8 dt 29.01.21, kont 11042/14 dt 10.02.21, fat 165/21021, fh 43 dt 30.10.21
  Qarku Fier (0909) A G A -1 Fier 92,748 2021-11-05 2021-11-08 20220490012021 Karburant dhe vaj Qarku Fier 2049001 benzine up.11.02.2021 fo.11.02.2021 vp.16.02.2021 kontr. fat.163/2021 fh.11
  Sekretariati Teknik i Këshillit Kombëtar të Ujit (3535) A G A -1 Tirane 1,500 2021-11-05 2021-11-08 29810870162021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1087016,AMBU, Lik larje automjeti , kontr nr 79 dt 28.01.2021 ft nr 180 dt 5.11.2021
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) A G A -1 Fier 3,347,016 2021-10-14 2021-10-15 11921110082021 Karburant dhe vaj Nd e Pastimit 2111008, karburant, up 37 dt 24.12.20, njkont 11042/3 dt 24.12.20, rap permb 11042/6 dt 29.01.21, njfit 11042/8 dt 29.01.21, kont 11042/14 dt 10.02.21, fat 124/21021, fh 31 dt 30.09.21
  Qarku Fier (0909) A G A -1 Fier 87,420 2021-10-13 2021-10-14 18320490012021 Karburant dhe vaj Qarku Fier 2049001 benzine up.11.02.2021 fo.11.02.2021 vp.16.02.2021 kontr. fat.127/2021 fh.10
  Ndermarrja e Ujitjes dhe Kullimit Fier (0909) A G A -1 Fier 1,789,920 2021-10-13 2021-10-14 5921110222021 Karburant dhe vaj Nd e Ujitjes dhe Kullimit Fier 2111022 up nr 37 dt 24.12.2020,njf 4.2.2020,kontrat 11042/12 dt 10.2.2021,fd 144/2021,fh 9 11.10.2021
  Sekretariati Teknik i Këshillit Kombëtar të Ujit (3535) A G A -1 Tirane 1,500 2021-10-12 2021-10-13 27410870162021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1087016,AMBU, Lik sherbim larje auto , kontr rn 79 dt 28.01.2021 ft rn 142 dt 11.10.2021
  Bashkia Fier (0909) A G A -1 Fier 559,477 2021-10-08 2021-10-11 65921110012021 Karburant dhe vaj Bashkia Fier 2111001, karburant, up 37 dt 24.12.20, njkont 11042/3 dt 24.12.20, njfit 11042/8 dt 29.01.21, kont 11042/11 dt 10.02.21, fat 23/2021, fh 13 dt 30.06.21
  Bashkia Fier (0909) A G A -1 Fier 518,815 2021-10-08 2021-10-11 66121110012021 Karburant dhe vaj Bashkia Fier 2111001, karburant, up 37 dt 24.12.20, njkont 11042/3 dt 24.12.20, njfit 11042/8 dt 29.01.21, kont 11042/11 dt 10.02.21, fat 86/2021, fh 145dt 31.08.21
  Bashkia Fier (0909) A G A -1 Fier 554,208 2021-10-08 2021-10-11 66021110012021 Karburant dhe vaj Bashkia Fier 2111001, karburant, up 37 dt 24.12.20, njkont 11042/3 dt 24.12.20, njfit 11042/8 dt 29.01.21, kont 11042/11 dt 10.02.21, fat 54/2021, fh 14 dt 31.07.21
  Bashkia Fier (0909) A G A -1 Fier 819,120 2021-10-08 2021-10-11 66221110012021 Karburant dhe vaj Bashkia Fier 2111001, karburant, up 37 dt 24.12.20, njkont 11042/3 dt 24.12.20, njfit 11042/8 dt 29.01.21, kont 11042/13 dt 10.02.21, fat 85/2021, fh 3 dt 31.08.21
  Nderrmarrja e Sherbimeve Rurale (0909) A G A -1 Fier 1,638,240 2021-09-23 2021-09-24 3421110242021 Karburant dhe vaj Nd Sherbimeve Rurale Fier 2111024, karburant , up 11042 dt 24.12.20, njkont 11042/3 dt 24.12.20, njfit 11042/8 dt 29.01.21, for nj.fit 1040/9 dt 29.01.21, kont 11042/16 dt 10.02.21, fat 83/2021, fh 9 dt 31.08.2021
  Bashkia Fier (0909) A G A -1 Fier 56,333 2021-09-15 2021-09-16 60021110012021 Shpenzime per qiramarrje per pronat residenciale Bashkia Fier 2111001, pagese qeramarrje, VKB 74 dt 27.09.16, miratim 929/3 dt 24.11.16, kont 6396 dt 30.11.16, amendim kontrate 9396/16 dt 09.02.17, fat 91/2021, UK 314 dt 15.07.21
  Qarku Fier (0909) A G A -1 Fier 86,928 2021-09-14 2021-09-15 16320490012021 Karburant dhe vaj Qarku Fier 2049001 benzine up.11.02.2021 fo.11.02.2021 vp.16.02.2021 kontr. fat.88/2021 fh.8
  Nd-ja Pastrim Gjelbrimit (0909) A G A -1 Fier 3,347,016 2021-09-14 2021-09-15 10521110082021 Karburant dhe vaj Nd. Pastrimit Fier 2111008 karburant up .21.12.20,rrp. 29.01.21, njf.29.01.2021 kontr.11042/14 dt.10.02.2021 fat 82/2021 fh.26, pcv marr dorez
  Sekretariati Teknik i Këshillit Kombëtar të Ujit (3535) A G A -1 Tirane 4,500 2021-09-10 2021-09-13 24410870162021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1087016,AMBU, Lik LARJE AUTOMJETI , KONTR NR 79 DT 28.01.2021 FT NR 106 dt 10.09.2021
  Ndermarrja e Ujitjes dhe Kullimit Fier (0909) A G A -1 Fier 1,638,240 2021-09-09 2021-09-10 4821110222021 Karburant dhe vaj Nd e Ujitjes dhe Kullimit Fier 2111022 up nr 37 dt 24.12.2020,njf 4.2.2020,kontrat 11042/12 dt 10.2.2021,fd 98/2021,fh 67 2.9.2021