Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ABKONS All 174,856,014.00 28 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ABKONS Tirane 6,336,504 2021-09-07 2021-09-13 39610260012021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Rimbursim TVSH Miratim urdher sek pergj Nr 6011 dt 30.08.2021 fat nr 7.2021 dt 31.05.2021 kont nr 9839 dt 18.11.2019
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ABKONS Tirane 1,140,113 2021-09-07 2021-09-13 40010260012021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Rimbursim TVSH Miratim urdher sek pergj Nr 6013 dt 30.08.2021 fat nr 3.2021 dt 12.05.2021 kont nr 2583 dt 13.04.2021
  Aparati i Ministrise se Turizmit dhe Mjedisit (3535)/ ish Ministria e Mjedisit Pyjeve dhe Administrimit te Ujrave (3535) ABKONS Tirane 2,715,811 2021-09-07 2021-09-13 39910260012021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT MTM Rimbursim TVSH Miratim urdher sek pergj Nr 6010 dt 30.08.2021 fat nr 8.2021 dt 31.05.2021 kont nr 7540 dt 12.11.2020
  Njesia e Menaxhimit te Projektit (NJMP) (3535) ABKONS Tirane 472,766 2021-07-14 2021-07-15 1710069352021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1006935 Njes Men Proj Rim Ener, lik tvsh per ft nr 9/2021 dt 08.06.2021, urdher tit dt 15.07.2021, kontr REP dt 30.04.2021
  Njesia e Menaxhimit te Projektit (NJMP) (3535) ABKONS Tirane 2,040,659 2021-07-14 2021-07-15 1810069352021 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 1006935 Njes Men Proj Rim Ener, lik tvsh per ft nr 10/2021 dt 23.06