Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All A.SH. ENGINEERING All 43,062,783.00 38 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lezhe (2020) A.SH. ENGINEERING Lezhe 702,000 2021-12-29 2021-12-30 194121270012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA LEZHE LIK FAT.47 DT.17.12.2021 (LIK PJESOR),URDH PROK NR.50 DT.24.12.2020,NJOF FITES DT.16.03.2021,KONTR.2109/12 DT.26.03.2021 MBIKQYRJE PUN NDERT UJSJELL NE FSHATRAT E NJ.ADM ZEJMEN,LOTI 2
  Shkoll. Prof."Pavarsia" Vlore (3737) A.SH. ENGINEERING Vlore 2,441 2021-12-16 2021-12-17 13710102732021 Sherbime te tjera 1010273 SHKOLLA INDUSTRIALE PAGESE PER SHERBIM KOLAUDIMI PUNIMESH HIDROIZOLIM I TARRACES SE SHKOLLES U.PROK NR 15 DT 22.11.2021 FAT NR 46 DT 15.12.2021
  Qarku Elbasan (0808) A.SH. ENGINEERING Elbasan 323,544 2021-12-09 2021-12-10 32420480012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2048001 Keshilli i Qarkut mbikqyres sistemim asfaltim rruga varrezave shushice FII kont nr 316 dt 30.04.2021 up nr 59 dt 07.04.2021 fat nr 25/2021 fitues Blerimi shpkakt marrje dorezim 11.06.2021 relac perfund
  Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) A.SH. ENGINEERING Tirane 184,080 2021-11-12 2021-11-15 63710200012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1020001 Dr Pergj Arkivave 2021, lik mbikqyrje rikonstruks ASHV Rreshen,up 97 dt 29.1.21,ft of 938/10 dt 29.1.21,njof fit dt 11.3.21,situac perf 2993/31 dt 27.9.21,kontrat 938/55 dt 04.05.21,fat 43/2021 dt 9.11.21
  Fakulteti i Mjekesise (3535) A.SH. ENGINEERING Tirane 34,800 2021-09-28 2021-09-29 14310111392021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Fakulteti i Mjekesise shp kolaudim punimesh up 5 dt 2.4.2021 njf 6.4.221 pv fituesi 6.4.2021 ft 6/2021 dt 10.5.2021 kontr 502/42 dt 9.4.2021
  Bashkia Lezhe (2020) A.SH. ENGINEERING Lezhe 446,919 2021-09-17 2021-09-20 139321270012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve BASHKIA LEZHE LIK FAT 5 dt.07.05.2021,urdh prok nr.50 dt.24.12.2020,NJOF FITUES DT.16.03.2021,SIPAS KONTR.2109/12 DT.26.03.2021"MBIKQYRJE PUNIMESH PER NDERT UJSJELLESI LOTI 2
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) A.SH. ENGINEERING Tirane 106,800 2021-06-15 2021-06-17 48410120012021 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Ministria e Kultures 1012001,raport i vleresimit te ndikimit ne mjedis,fatura nr.4 2021.dt.23.02.2021,kontrate nr.794 2.dt.16.02.2021,urdher nr.74.dt.16.02.2021,raport monitorimi nr 2122.dt.22.04.2021
  Bashkia Tirana (3535) A.SH. ENGINEERING Tirane 3,750,000 2021-05-20 2021-05-21 151021010012021 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime 2101001 Bashkia Tirane Lik studim projektim obj Ndert infr publik Zall Herr, kontr 19216/36, dt 28.7.20, proc dorz 9.10.20, fat 84205418, dt 27.11.20
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) A.SH. ENGINEERING Tirane 1,551,000 2021-01-21 2021-01-22 84810050012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MBZHR,230,Projekt ide per objektesh lumore DUK Lezhe,Vazhdim, Marrv kuad 6943/37 dt 09.11.2020,Kontr 6943/51 dt 11.11.2020,Urdher nr 465 dt 11.11.2020,PV KNZK dt 07.12.2020,Fature nr 20 dt 07.12.2020/S84205420
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) A.SH. ENGINEERING Tirane 1,551,000 2020-12-30 2021-01-18 79210050012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MBZHR,230,sherb konsul mbrojt lumor DUK Lezhe,vazhd mar kuad 6943/37 d.9.11.20,kontr 6943/51 d.11.11.20,urdh 465 d.11.11.20,dorez projekt zbat 11363/2 d.23.12.20, PV KNZK d.28.12.20,fat 22 d.23.12.20/S84205422
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) A.SH. ENGINEERING Tirane 1,042,105 2020-12-28 2021-01-14 74410050012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBZHR,231,mbikeqyrje Rehabilitim argjinat bregdetar loti 4,UP 206 d.21.5.20, urdh KVO 207 d.21.5.20,PV llog fond 5.5.20,PV vleres 16.6.20,Njoft fit 3137/23 d.2.9.20,sig kon 16/0101/0059632 d.30.6.20,fat 21 d.16.12.20 s 84205421
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) A.SH. ENGINEERING Tirane 1,551,000 2020-12-21 2021-01-14 68510050012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MBZHR,230,Projektim objektesh lumore DUK Lezhe,(Projekt idea),Vazhdim : Marrv kuad 6943/37 dt 09.11.2020,Kontr 6943/51 dt 11.11.2020,Urdher nr 465 dt 11.11.2020,PV KNZK dt 07.12.2020,Fature nr 20 dt 07.12.2020/S84205420
  Aparati Ministrise se Bujqesise dhe Zhvillimit Rural (3535)/ish Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) A.SH. ENGINEERING Tirane 1,551,000 2020-12-21 2020-12-23 68510050012020 Shpenz. per rritjen e AQ - studime ose kerkime MBZHR,230,Projektim objektesh lumore DUK Lezhe,(Projekt idea),Vazhdim : Marrv kuad 6943/37 dt 09.11.2020,Kontr 6943/51 dt 11.11.2020,Urdher nr 465 dt 11.11.2020,PV KNZK dt 07.12.2020,Fature nr 20 dt 07.12.2020/S84205420
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) A.SH. ENGINEERING Tirane 6,331,862 2020-12-16 2020-12-21 48010560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH,lik ft projekti, kontr GOA 2020/p-105 dt 07.08.2020, seri 84205417 dt 20.11.2020
  Bashkia Rreshen (2026) A.SH. ENGINEERING Mirdite 1,056,740 2020-12-04 2020-12-07 106721330012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Mirdite 21330012020 MBIKEQYERJE PUNIMESH SHK NDREC N GJOKA FAT NR 11 DT 18.08.2020 SER 84205411 KONTRATE SHER NR 2642 DT 24.06.2019
  Bashkia Lushnje (0922) A.SH. ENGINEERING Lushnje 37,200 2020-11-09 2020-11-10 70521290012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik kolaudim punimesh obj. Sistemim asfaltim rruga ne fsh.Konjat, fat.nr.84205415 dt.30.10.2020, urdher nr.120 dt.16.08.2019, kontr.nr.6922/1 dt.16.08.2019
  Bashkia Lushnje (0922) A.SH. ENGINEERING Lushnje 71,000 2020-11-09 2020-11-10 70721290012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik mbikeqyrje punimesh obj.Ujesjellesi fsh.Kadiaj Ish Kom.Krutje, fat.nr.84205416 dt.30.10.2020, shkr.nr.11465 dt.14.09.2016, nr.412 dt.20.12.2018, kontr.dt.01.10.2013
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) A.SH. ENGINEERING Tirane 120,000 2020-09-03 2020-09-08 45110120012020 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Ministria e Kultures 1012001,hartim projekti,fatura nr.10.dt.05.08.2020,seria 84205410,urdher nr.255.dt.30.07.2020,kontrata nr 3150 1.dt.30.07.2020,proces i marrjes dorzim dt.05.08.2020
  Bordi i Kullimit Fier (0909) A.SH. ENGINEERING Fier 185,637 2020-07-21 2020-07-22 13610050702020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore MBROJTJE NGA LUMI VJOS KASHISHT KNTR 485/1 DT 21/10/2019 FAT 38 DT 25/10/2019 SERI 46227938
  Bashkia Lushnje (0922) A.SH. ENGINEERING Lushnje 210,000 2020-07-14 2020-07-15 44221290012020. Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik mbikeqyrje punimesh obj. sistemim asfaltim i rrugeve ne fsh. Gjaze, fat.nr.84205403 dt.27.12.2019, ur.prok.nr.19 dt.08.05.2019, kontr.nr.4116 dt.14.05.2019