Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All 2 T All 2,860,542,902.00 166 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 18,298,027 2022-01-06 2022-01-11 78110560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rikonstr rruge, kontr GOA 2019/p-37 dt 22.10.2019, ft nr 118/2021 dt 24.12.2021 sit nr 4 pjesore , (25.08.2021-21.12.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 15,924,316 2021-12-29 2022-01-05 75010560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert ban ind, kontr GOA 2020/p-285 dt 28.12.2020, ft nr 109/2021 dt 10.12.2021, sit nr 5 (22.06.2021-25.06.2021)
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) 2 T Gjirokaster 18,551,533 2021-12-30 2021-12-31 36910060672021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1016066, Drejtoria e Rajonit Jugor mirembajtje fat 96,97,98/2021 dt 9.12.2021 kontrat 310dt 13.11.2020 rruga korce voskopoje bilisht baban 28.3 km
  Bashkia Tirana (3535) 2 T Tirane 7,146,870 2021-12-29 2021-12-31 500021010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane lik rindrt bans indiv,ndert dhe rik infrst publ Petrel 0 kontr ne vazhd nr.2226/3 dt 14.12.2020 sit 2 dt 10.06.2021 fat 4/2021 dt 09.07.2021
  Bashkia Tirana (3535) 2 T Tirane 2,044,935 2021-12-29 2021-12-31 501121010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 2101001 Bashkia Tirane lik rindrt bans indiv,ndert dhe rik infrst publ Petrel 0 kontr ne vazhd nr.2226/3 fat 73/2021 dt 26.11.2021 sit perf 21.06.2021 akt kolaudimk 16.08.2021
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Durres (0707) 2 T Durres 24,814,968 2021-12-29 2021-12-30 11721070182021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2107018 UJESJELLES KANALIZIME DURRES ,SISTEMIM KANALIZIMESH UJERAVE TE NDOTURA ZONA HAMALLAJ FAZA1 NJ ADM SUKTH FAT 45 KONT 1926 DT 13.09.2 KONT 1521 DT 10.08.2020 PERMIRS I FURNIZ ME UJE VARDARDHE SUKTH BASHK DURRES FAT NR 31 DT 30.11.2021
  Bashkia Patos (0909) 2 T Fier 102,486,950 2021-12-28 2021-12-30 60821120012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashkia Patos 2112001 rik.magjistrali UP.16.08.2019 RP.26.03.2020 NJF.30.03.2020 kontr.2214/21 dt.31.03.2020 fat.114 /2021 sit.4
  Bashkia Ballsh (0924) 2 T Mallakaster 35,625,000 2021-12-29 2021-12-30 118521310012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Mallakaster 2131001, Rik i rrjetit shperndares te Qytetit Ballsh , up 1014 dt 12.05.20, kont 1973/5 dt 19.10.20, njfit 1973/4 dt 10.09.20,sit nr 2 Dhjetor 21, fat 122/2021
  Bashkia Tepelene (1134) 2 T Tepelene 19,000,000 2021-12-29 2021-12-30 67221420012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) UJESJELLESI "NIVICE-REXHINE- PESHTAN SIT NR 2 , UP NR 31/19.02.2021 FT NR 120/28.12.2021 BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) 2 T Tepelene 6,650,000 2021-12-24 2021-12-29 66321420012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore NDERTIM UJESJELLESI SALARI ft nr 117/23.12.2021 up nr 18/26.01.2021 sit nr 1 kontrata e dt 14.04.2021 BASHKI TEPELENE
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 34,722,922 2021-12-22 2021-12-28 68810560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft rikualifik urban , kontr GOA 2020/p-206 dt 04.12.2020, ft nr 113/2021 dt 13.12.2021, sit nr 3 (25.08.2021-15.11.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) 2 T Tirane 10,201,973 2021-12-22 2021-12-28 67710560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft permirs infrastr, kontr GOA 2019/p-37 dt 22.10.2019, ft nr 54/2021 dt 12.10.2021, sit nr 5 (11.05.2021-31.05.2021)
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 2 T Tirane 161,640 2021-12-21 2021-12-28 148210060542021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1006054 ARRSH Miremb rutin me perform e seg rrug "Unaza e Jashtme e Tiranes (Pjesa verilindore)(Seg.Kthesa e Sauk-Breg Lumit) Lot 1 + pjes Loti 2 SHK 10490/3 dt 10.12.21 Sit 3 ft 59/2021 dt 05.11.21 Kontrat 5808/5 dt 14.07.21
  Bashkia Tepelene (1134) 2 T Tepelene 44,650,000 2021-12-23 2021-12-24 65521420012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore UP NR 31/19.02.2021, FT NR 115/22.12.2021 BASHKI TEPELENE, UJESJELLESI NIVICE-PESHTAN
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 2 T Tirane 323,280 2021-12-20 2021-12-22 147710060542021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1006054 ARRSH Miremb rutine perf e segt rrug "Unaza e Jashtme e Tiranes (Pjesa verilindore)(Seg.Kthesa Sauk-Breg Lumit) Lot1+pjes Lot2 Sit1 Ft 58/2021 dt 05.11.21 Kont 5808/5 dt 14.07.21
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 2 T Tirane 323,280 2021-12-20 2021-12-22 147610060542021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1006054 ARRSH Miremb rutine perf e segt rrug "Unaza e Jashtme e Tiranes (Pjesa verilindore)(Seg.Kthesa Sauk-Breg Lumit) Lot1+pjes Lot2 Sit1 Ft 57/2021 dt 05.11.21 Kont 5808/5 dt 14.07.21 UP 129 dt 16.06.21 NJLK nr.185 dt 20.12.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 2 T Tirane 86,610,367 2021-12-17 2021-12-21 144910060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Rikonstruksion I rruges Dukaj-Sinanaj, Tepelene Shkresa nr.7927/1 date 10.12.2021, Sit nr 3, fat nr.18/2021 date 30.08.2021 , kontrata nr.7832/5 date 21.12.2020, Amendim Kontrate nr.5707/3 dt 08.09.21
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 2 T Tirane 34,251,159 2021-12-17 2021-12-20 146510060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Rikonstruksion I rruges Dukaj-Sinanaj, Tepelene Shkresa nr.11223 date 10.12.2021,Dif Sit nr 2, fat nr.2/2021 date 08.07.2021 , kontrata nr.7832/5 date 21.12.2020, Amendim Kontrate nr.5707/3 dt 08.09.21
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 2 T Tirane 96,618,427 2021-12-15 2021-12-17 143110060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Rikonstruksion I rruges Dukaj-Sinanaj, Tepelene Sit nr 4, fat nr.41/2021 date 06.10.2021 , kontrata nr.7832/5 date 21.12.2020, Amendim Kontrate nr.5707/3 dt 08.09.21
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) 2 T Tirane 79,962,971 2021-12-15 2021-12-17 143210060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Rikonstruksion I rruges Dukaj-Sinanaj, Tepelene Sit nr 5, fat nr.55/2021 date 20.10.2021 , kontrata nr.7832/5 date 21.12.2020, Amendim Kontrate nr.5707/3 dt 08.09.21