Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All ''TRANSPORT HIGHWAYCONSULTING'' All 62,365,566.00 65 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) ''TRANSPORT HIGHWAYCONSULTING'' Tirane 794,122 2022-04-27 2022-05-05 40710060542022 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH "Supervizion Punimesh Ndertim I segmentit rrugor Sheshi Shqiponja-Bulevardi I Ri, Lot 2" Shkresa Nr.3974/1 dt 30.03.2022 Sit Nr.2, Fat Nr.11/2022 Dt 25.03.2022 Kontrata nr.7647/6 dt 02.12.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) ''TRANSPORT HIGHWAYCONSULTING'' Tirane 854,576 2022-04-22 2022-04-26 11610560012022 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 F ZH SH 2022, lik ft sup kontr ne vazhd GOA /sh-44 dt 10.03.2021, ft nr 14/2022 dt 01.04.2022, sup nr 3 dt 05.11.2021-18.11.2021
  Agjencia Kombëtare e Zonave të Mbrojtura(3535)) ''TRANSPORT HIGHWAYCONSULTING'' Tirane 469,982 2022-03-07 2022-04-01 8310260872022 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Agj komb zonave te mbrojtura 2022 mbik punimesh kont 473 dt 15.4.21 ft 2/22 dt 1.3.22
  Agjencia Kombëtare e Zonave të Mbrojtura(3535)) ''TRANSPORT HIGHWAYCONSULTING'' Tirane 429,508 2022-03-31 2022-04-01 11810260872022 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT Agj komb zonave te mbrojtura 2022 mbik punimesh up 2.3.2022ft of 2.3.2022 nj fit 4.3.22 kont 15.3.22 nr 395 ft 29.3.22 nr 12/22
  Agjencia Kombëtare e Zonave të Mbrojtura(3535)) ''TRANSPORT HIGHWAYCONSULTING'' Tirane 372,788 2022-03-31 2022-04-01 11210260872022 Shpenz. p