Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "TAULANT" SHPK All 157,319,645.00 164 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Maternitet Nr.2T. (3535) "TAULANT" SHPK Tirane 495,405 2022-01-06 2022-01-11 66510130882021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni' supervizimi rikonst sallave te operacionit,lindjes kont 719/1 dt 06.08.2 up nr 29 .dt 06.06.2021 njof fit nr 19/9 dt 07.07.2021 MSHMS 1438/3 DT 11.05.2021 fat nr 93/2021 date 30.12.2021 pv 19/8date 07.07.2021
  Bashkia Belsh (0808) "TAULANT" SHPK Elbasan 200,000 2022-01-07 2022-01-10 53821520012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2021 Bashkia Belsh 2152001 mbikqyrje punimesh rikonst i linjes kryes per furnizimin me uje UP 2780/1 05.08.2019 njof fit 2780/6 07.10.2019 kont 21.10.2019 faturat sipas vleres se situac bashkangjitur fat nr 87/2021
  Drejtoria e Pergjithshme e burgjeve (3535) "TAULANT" SHPK Tirane 794,400 2021-12-29 2021-12-31 50110140482021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore 1014048 Drejt.Pergjithshme e Burgjeve mbikqyrje punime rikonst godina IEVP Pojske kont e klasifikuar ne vazhdim nr 1641/20 date 29.12.2020 fat nr 79/2021 date 07.12.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) "TAULANT" SHPK Tirane 1,657,314 2021-12-28 2021-12-31 70810560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft superv kontr GOA 2021/sh-47 dt 16.03.2021, ft nr 85/2021 dt 20.12.2021, sup dt 15.12.2021
  Bashkia Finiq (3704) "TAULANT" SHPK Delvine 114,000 2021-12-28 2021-12-29 47323260012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve lik faturen nr 43 data 14.07.2017 bashkia Finiq
  Bashkia Durres (0707) "TAULANT" SHPK Durres 403,942 2021-12-28 2021-12-29 212021070012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve MBIKQYRJE REHAB SHESHI TE SHKEMBI I KAVAJES, KONTR. 8878 DT 3.4.2019, LIK FAT 76/2021 DT 1.12.21 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Krume (1812) "TAULANT" SHPK Has 200,000 2021-12-28 2021-12-29 45421170012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve Sa likujdojme fat.elekt.nr.86/2021 dt.28.12.2021,KONT nr.2693 dt.22.12.2020 "Supervizim Nd ujesjellesi rajonal Nja Golaj,Dobrun,Qarr i vogel,Golaj dhe Vlahen".Bashkia HAS
  Bashkia Durres (0707) "TAULANT" SHPK Durres 847,282 2021-12-24 2021-12-28 209021070012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore MBIKQYRJE RIF GODINA BANIMI ,KONTR. 3638/80 DT 16.6.21 , LIK FAT 68/2021 DT 22.11.21 /BASHKIA DURRES / 2107001 /DEGA E THESARIT DURRES/ 0707
  Bashkia Elbasan (0808) "TAULANT" SHPK Elbasan 434,406 2021-12-24 2021-12-28 101021090012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2109001 Bashkia Elbasan Mbikqyres punimesh per obj."Rikualifikim urban i parkut Rinia" Urdh.prok.nr.6229 dt.28.7.2017 vend.6229/10 dt.4.9.2017 nj.fit.5.9.2017 kont.dt.7.9.2021 fat.15 dt.15.9.2020 seri 73424415 ID 30810
  Bashkia Elbasan (0808) "TAULANT" SHPK Elbasan 1,280,816 2021-12-24 2021-12-28 100921090012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2109001 Bashkia Elbasan Mbikqyres punimesh per obj."Rikualifikim urban i parkut Rinia" Urdh.prok.nr.6229 dt.28.7.2017 vend.6229/10 dt.4.9.2017 nj.fit.5.9.2017 kont.dt.7.9.2021 fat.13 dt.18.10.2019 seri 73424363 ID 27759
  Spitali Lezhe (2020) "TAULANT" SHPK Lezhe 1,216,800 2021-12-22 2021-12-23 58010130212021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore SPITALI RAJONAL LEZHE PAG FAT NR 20 DT 25.08.2021,AKT KOLAUDIM NR 592/3 DT 25.08.2021,KONTRATE NR 343/7 DT 14.06.2021,KOLAUDIM PER OBJEKTIN RIK I SPITALIT DHE SHTESE PER MATERNITETIN E RI LEZHE
  Maternitet Nr.2T. (3535) "TAULANT" SHPK Tirane 79,950 2021-12-20 2021-12-22 62610130882021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shendetesore 1013088 SUOGJ''K.Gliozheni' supervizimi rikonst sallave te operacionit,lindjes kont 719/1 dt 06.08.2 up nr 29 .dt 06.06.2021 njof fit nr 19/9 dt 07.07.2021 MSHMS 1438/3 DT 11.05.2021 fat nr 83/2021 date 15.12.2021 pv nr 3date 06.06.2021
  Qarku Durres (0707) "TAULANT" SHPK Durres 72,000 2021-12-16 2021-12-17 19620470012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 12047001 KESHILLI I QARKUT LIK FAT NR 74 DT 25.11.2021 KUALIDIM PUNIMESH RRUGA MANASTIRI SIPAS KONTRATES 523/3 02.11.2021
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) "TAULANT" SHPK Tirane 49,994 2021-12-13 2021-12-15 24321011462021 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet 2101146, DPPGjelb lik ft kolaud rikonstr lulishte nr 21 dt 31.8.21, kontr 1806/7 dt 21.7.21, u prok 1806/4 dt 13.7.21, akt kolaudim dt
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) "TAULANT" SHPK Tirane 346,147 2021-12-07 2021-12-10 64210560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft supervizion, kontr GOA 2020/sh-79 dt 23.07.2020, ft nr 75/2021 dt 01.12.2021, sup nr 2 dt 25.05.2021-30.11.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) "TAULANT" SHPK Tirane 718,170 2021-11-25 2021-12-01 62110560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft mbikqyrje pun, kontr ne vazhd GOA 2020/sh-47 dt 16.03.2021, ft nr 63/2021 dt 19.11.2021, sup nr 3 dt 15.09.2021
  Administrata Kopshte Cerdhe (0808) "TAULANT" SHPK Elbasan 410,920 2021-11-15 2021-11-16 57721090082021 Shpenz. per rritjen e AQT - konvikte nxenesish e studentesh Qendra Ekonomike e Arsimit mbikqyres rikon konvikti i vajzave Ymer Tola kontrat dt.13.10.2020uprokurimi 4091 dt.02.09.2020 vendim situacion akt marrje ne dorezim dt.13.072021 fature nr.49 dt13.10.2021
  Bashkia Shkoder (3333) "TAULANT" SHPK Shkoder 2,537,928 2021-11 2021-11-05 146121410012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2141001LT 27, projektim Rikons rr Qytet Shkoder, Qender, up 392 dt 27.04.2021, fnjk 5168/5 dt 09.05.2021, bul fit app95 dt 21.06.2021, kontr 5168/18 dt 28.06.2021,fat 46/2021 dt 12.10.2021, pcv MD 18421 dt 25.10.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) "TAULANT" SHPK Tirane 707,120 2021-10-27 2021-10-28 58510560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft sherb mbikqyrje, kontr GOA 2020/sh-47 dt 16.03.2021, ft nr 41/2021 dt 23.09.2021, superv nr 2 dt 15.09.2021
  Bashkia Shkoder (3333) "TAULANT" SHPK Shkoder 171,906 2021-10-12 2021-10-13 133921410012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2141001lt 26,mbikqyrje rik rr Daniel Mozali, up 1151 dt 24.12.2020, fnjk 19560/4 dt 30.12.2020, buletin njoftim fit 11 dt 25.01.2021,kont 19560/1 dt 01.02.2021,fat 34/2021 dt 15.09.2021,akt kol 15390 dt 15.09.21,cert perk MD15390 d 15.9.21