Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "New Medical Plus" All 4,253,884.00 21 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (3535) "New Medical Plus" Tirane 96,000 2020-07-15 2020-07-16 13010410012020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim SPAK,lik materiale pastrimi,urdher prok nr 51/2 dt 25.06.2020,ftese oferte 26.6.2020,shpallje fit 26.06.2020,fat nr 4261 dt 29.6.2020,seri 90274039 fl hyrje nr 15 dt 29.06.2020
  Qend. Zhvillimit Durrës (0707) "New Medical Plus" Durres 126,000 2020-07-14 2020-07-15 6810131362020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1013136 FAT.4369 / QENDRA E ZHVILLIMIT REZIDENCIAL / KOD 1013136 /TDO 0707 PANOLINA
  Sp. Malesi e Madhe (3323) "New Medical Plus" M.Madhe 54,000 2020-07-14 2020-07-15 5310131012020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013101-Spitali M.Madhe ( ble.ilace mjeksore ur.prok.dt.29.06.2020.vlers.perf.01.07.2020.fature nr.serie 90274101dt.02.07.2020)
  Bashkia Vlore (3737) "New Medical Plus" Vlore 299,400 2020-07-13 2020-07-14 65721460012020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale blerje maska dhe alkoll bashkia 2146001 fat 4150 dt 22.06.2020 u.prok 15 dt 10.06.2020 ftes oferte
  Aparati Qendror INSTAT (3535) "New Medical Plus" Tirane 282,000 2020-07-06 2020-07-09 53910500012020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim INSTAT lik mater dizifektimi,urdh prok nr 16 dt 08.06.2020,ftese oferte 9.06.20,fat 3601 dt 9.06.2020 seri 89853458,fl hyr nr 9 dt 9.06.2020
  Drejtoria Vendore e Policise Durres (0707) "New Medical Plus" Durres 92,400 2020-07-07 2020-07-08 32010160252020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1016025 DREJT POLICISE MASKA ,DEZINFEKTANT URDH PROK 73 DT 11.06.2020 FATURA 798 DT 15.06.2020
  Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) "New Medical Plus" Tirane 174,240 2020-06-25 2020-06-30 43810130012020 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend shpenzime per blerje maska,dezinfektant dhe doreza,proc verb dt 15.04.2020,urdh prok nr 10 dt 07.04.2020,ftese ofert nr 1725/2 dt 07.04.20,shkrese nr 1725 dt 03.03.20,flete hyrje nr 10 dt 15.04.20,fat nr 2076 dt 15.04.20 s
  Shtepia e te Moshuarve Kavaje (3513) "New Medical Plus" Kavaje 95,760 2020-06-19 2020-06-22 12521180102020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim SHTEPIA E TE MOSHUARVE SA LIKUIDOJME BLERJE PAMPERSA UP 15 DT 10.06.2020 FAT 3976 DT 16.06.2020 SERI 89960954 FH 13 DT 16.06.2020
  Drejtoria Vendore e Policise Durres (0707) "New Medical Plus" Durres 156,000 2020-06-18 2020-06-19 27210160252020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1016025 DREJT POLICISE DOREZA URDH PROK 53 DT 08.05.2020 FATURA 3192 DT 25.05.2020
  Spitali Distrofik (3535) "New Medical Plus" Tirane 30,000 2020-06-16 2020-06-17 9610130542020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1013054-QKMZHRF-2020 mat pastrimi up 6 dt 26.05.220 ft 89889340 dt 12.06.2020 fh 11 dt 12.06.2020
  Muzeu Historik Kombetar (3535) "New Medical Plus" Tirane 288,360 2020-06-12 2020-06-15 7710120102020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1012010 Muzeu historik Kombetar,materiale dizinfektuese u p nr 227 prot dt 29.04.2020 fat nr 88870569 dt 04.05.2020
  Gjykata e rrethit TIrane (3535) "New Medical Plus" Tirane 656,964 2020-06-09 2020-06-10 16010290112020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1029011 Gjykata. Rrethit.Gjyqesor 2020-(sipas tabeles se miratimit) 602-mat per deziinfektim up nr 2785/1, dt 30.04.2020, ft of 2785/2, dt 30.04.2020, ft nr 3121, dt 20.05.2020, seri 89363276, fh 3121, dt 20.05.2020, pv marrjes 20.05.2020
  Komisioneri per Mbrojtjen e te Dhenave Personale (3535) "New Medical Plus" Tirane 171,120 2020-05-28 2020-05-29 11410890012020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1089001, Lik materiale mbrojtje up r 8 dt 11.05.2020 ft of 483/3 dt 11.05.2020 nj fit 2999 dt 15.05.2020 seri 88902604 fh nr 5 dt 15.05.2020
  Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535)/Agjencia e Trajtimit te Pronave (3535) "New Medical Plus" Tirane 533,640 2020-05-27 2020-05-28 7310140962020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1014096 Agjencia e Trajtimit te Pronave (sipas tabeles se miratimit Min Fin) blerje materiale maska e doreza up nr 05 date 14.04.2020 fat sr 88870988 date 21.04.2020 fh nr 2 date 21.04.2020
  Drejtoria Vendore e Policise Durres (0707) "New Medical Plus" Durres 108,000 2020-05-22 2020-05-26 22010160252020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1016025 DREJT POLICISE DOREZA URDH NR 27 DT 31.03.2020 FATURA 132051 DT 14.04.2020
  Reparti Special "Renea" Tirane (3535) "New Medical Plus" Tirane 196,200 2020-05-21 2020-05-26 10510160092020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1016009 RENEA 2020 Lik ft mater pastr denz nr 2285 dt 24.4.20 sr 88870937, fh 8 dt 24.4.20, pve 24.4.20
  Njesia Speciale e Kufirit dhe Migracionit DELTA Vlore (3737) / Reparti Special per Kufirin dhe Migracionin DELTA (3737) "New Medical Plus" Vlore 573,480 2020-05-21 2020-05-22 4910160162020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1016016 DELTA FORCE BLERJE MATERIALE MBROJTESE U.PROK NR 3 DT 15.04.2020, FAT NR 2368 DT 27.04.2020, F.H NR 3 DT 27.04.2020
  Drejtoria Vendore e Policise Gjirokaster (1111) "New Medical Plus" Gjirokaster 86,400 2020-05-20 2020-05-21 15410160282020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1016028 Policia Gjirokaster ilace fat nr 2253 dt 22.04.2020 nr ser 88870905 fh nr18 dt 22.04.2020 up nr 22 dt 02.04.2020
  Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor Rajonal Tiranë / Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor Rajonal Tiranë (3535) "New Medical Plus" Tirane 126,720 2020-05-06 2020-05-08 3410131072020 Shtese page per vjetersi ne pune 1013107 ISHSH rajonal MASKA UP 4 DT 16.04.2020 FT 88870758 DT 24.04.2020 FH 10 DT 24.04.2020
  Dega e Kujdesit Paresor Shkoder (3333) "New Medical Plus" Shkoder 57,250 2020-04-22 2020-04-23 10010130132020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1013013, NJKVSH Shkoder, MATERIALE MBROJTESE DHE DIZIFEKTUESE, URDHER NR 263/1 DT 07.04.2020, FT NR 1891 DT 08.04.2020 SER 87270191, FH NR 2 DT 08.04.2020, PCV DT 08.04.2020