Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All "IL - AD" Company All 40,772,492.00 120 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Lushnje (0922) "IL - AD" Company Lushnje 120,000 2021-12-30 2021-12-31 13710051142021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1005114 Q.T.T.BUJQESORE LUSHNJE per sa lik. riparim traktori, fat.fiskalizuar nr.49 dt.23.12.2021, situacion dt.23.12.2021, pcv dt.23.12.2021,ur.prok.nr.30 dt.03.12.2021
  Shkolla Profesionale Kamez (3535) "IL - AD" Company Tirane 334,560 2021-12-28 2021-12-30 14110102702021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1010270 Shkolla Mesme Profes Kamez, bl sherbime , riparime SHMT, U P nr 24 dt 14.12.2021, ft of dt 15.12.2021, nj ft dt 16.12.2021, ft nr 45 dt 22.12.2021, situacion dt 22.12.2021
  Shkolla Profesionale Kamez (3535) "IL - AD" Company Tirane 896,640 2021-12-23 2021-12-28 13910102702021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1010270 Shkolla Mesme Profes Kamez, blerje mjete didaktike, U P nr 25 dt 14.12.2021, ft of dt 15.12.2021, nj ft dt 16.12.2021, ft nr 44 dt 22.12.2021, fh nr 15 dt 22.12.2021, pv md dt 22.12.2021
  Bordi Rajonal i Kullimit Durres (0707) "IL - AD" Company Durres 778,560 2021-12-23 2021-12-24 32310050682021 Pjese kembimi, goma dhe bateri DR UJITJES DHE KULLIMIT 1005068 FAT 9/2021 POMPE ECJE PER ESKAVATORE
  Komisariati i Policise Sarande (3731) "IL - AD" Company Sarande 44,400 2021-12-15 2021-12-20 34410160522021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes likujdim fat nr.42/2021 dt.14.12.2021 nga policia
  Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) "IL - AD" Company Elbasan 959,880 2021-12-14 2021-12-15 69321090142021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale Agjensia e Sherbimeve Publike 2109014 Blerje vegla dhe pajisje pune Up nr.14 dt 25.08.2021 ftese per oferte 25.08.2021 cal profile ref 03861 08 25 2021 fat nr.19/2021 dt 06.10.2021 fh nr.31 dt 06.10.2021 pv marrje dorezim 06.10.2021
  Bordi i Kullimit Fier (0909) "IL - AD" Company Fier 439,920 2021-12-14 2021-12-15 22710050702021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit SHP TE PAPARISHIKUARA PER DREJT E UJITJES DHE KULLIMIT FIER FAT 41 DT 09/12/2021
  Bordi i Kullimit Fier (0909) "IL - AD" Company Fier 741,240 2021-12-14 2021-12-15 22410050702021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit SHP TE PAPARISHIKUARA PER DREJT E UJITJES DHE KULLIMIT FIER FAT 28 DT 09/12/2021
  Q.Form. Profes. Durres (0707) "IL - AD" Company Durres 455,280 2021-12-09 2021-12-10 11510102182021 Sherbime te tjera 1010218 QENDRA E FORMIMIT PROFESIONAL MATERIALE KURSET E GUZHINES DHE PASTICERISE KONT 341 DT 13.09.2021 FAT NR 35 DT 02.12.2021
  Q.Form. Profes. Durres (0707) "IL - AD" Company Durres 873,240 2021-12-07 2021-12-09 11210102182021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1010218 QENDRA E FORMIMIT PROFESIONAL LIK BLERJE MATERIALE KURSET FAT NR 34 DT 02.12.2021
  Bordi Rajonal i Kullimit Durres (0707) "IL - AD" Company Durres 886,560 2021-11-26 2021-12-01 28410050682021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj DR UJITJES DHE KULLIMIT 1005068 FAT33 RIP KAPITAL I MOTORRIT TE ESKAVATORIT
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) "IL - AD" Company Berat 1,135,032 2021-11-18 2021-11-23 77421670012021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 2167001 Bashkia Ure ,kontrate 2462 dt 23.09.2021bleerje pjese kembimi per mirmbajtje automjetesh fat 30 dt 08.11.2021
  Burgu Peqin (0827) "IL - AD" Company Peqin 329,280 2021-11-16 2021-11-19 15910140072021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1014007 IEVP Peqin likuiduar shpenzime per mirembajtje rrjete hidraulike fature nr 29/2021 dt 01.11.2021 fh nr 24 dt 01.11.2021 UP nr 22 dt 12.10.2021
  Q.Form. Profes. Durres (0707) "IL - AD" Company Durres 118,632 2021-11-17 2021-11-18 10010102182021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1010218 QENDRA E FORMIMIT PROFESIONAL MIRMBAJTJE E RRJETIT HIDRAULIK FAT NR 32 DT 11.11.2021
  Autoriteti Kombetar i Ushqimit (AKU) (3535) "IL - AD" Company Tirane 660,060 2021-11-10 2021-11-12 24010051182021 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1005118-A.K.U. lik shpenz mirembajtje mjete transporti, urdher prok nr 1662/3 dt 04.05.2021,ft of nr 1662/4 dt 04.05.21,njoft fit ref 94421-05-04-2021, ft nr 16/2021 dt 03.06.2021
  Q.Form. Profes. Levizshme (3535) "IL - AD" Company Tirane 333,240 2021-11-08 2021-11-09 11410102252021 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik DRQLFPZVL,lik materiale mekanike,urdh prok nr 252 dt 20.10.2021,njoft fit 25.10.2021,fat 27/2021 dt 27.10.2021,fl hyr nr 20 dt 27.10.2021
  Shk. Pr "Ali Myftiu" Elbasan (0808) "IL - AD" Company Elbasan 319,920 2021-11-03 2021-11-04 16810102462021 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1010246 Shkolla Profesionale"Ali Myftiu" Mirmb.aparate e paisje teknike Up.nr.13 dt.28.9.2021 Pv.dt.29.9.2021 Fat.23/2021 dt.12.10.2021 Situacion dt.18.10.2021
  Bashkia Ura Vajgurore (0202) "IL - AD" Company Berat 883,920 2021-10-29 2021-11-02 70121670012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera paisje zyre 2167001 Bashkia Ure,u prokurimi 35 dt 08.10.2020 p verbal mdorezim 89 dt 13.11.2021 fature 50 dt 13.11.2020 seri 84551350 blerje pajisje kaldaje per shkollen samatice
  Autoriteti per te Drejten e Informimit (3535)/Autoriteti per informim mbi dokumentet e ish Sigurimit te Shtetit (3535) "IL - AD" Company Tirane 106,560 2021-10-27 2021-10-29 29510950012021 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1095001 AID ISH-SIG, lik ft bl mat pastrimi dhe dezifektimi, up nr 164 dt 01.10.2021, njoft fit dt 04.10.2021, ft nr 26/2021 dt 18.10.2021, pv md dt 18.10.2021, fh dt 18.10.2021
  Klubi Sportiv Tirana (3535) "IL - AD" Company Tirane 283,920 2021-10-13 2021-10-18 17021010172021 Pjese kembimi, goma dhe bateri 2101017,Klubi Sportiv TIRANA, lik ft sherb mj tr nr 18 dt 4.10.21, fh 12 dt 4.10.21, u prok 13 dt 17.9.21, ftesa 20.9.21, pv 4.10.21 pvmd 4.10.21