Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Vore (3535) All All 3,077,384,310.00 1,408 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Vore (3535) FUSHA Tirane 4,974,218 2021-10-14 2021-10-15 57021650012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk Vore,lik sherb pastrimi,urdh kryet 170 dt 13.10.21,urdh prok nr 1903 dt 1.04.2019,APP 8.4.21,njoft fit 1903/6 dt 16.05.2019,kontrate 1903/8 dt 31.5.2019,situac nr 5 dt 31.10.2019,fat 89 dt 31.10.2019 seri 77432489
  Bashkia Vore (3535) FUSHA Tirane 4,702,719 2021-10-14 2021-10-15 57121650012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk Vore,lik sherb pastrimi,urdh kryet 167 dt 13.10.21,urdh prok nr 1903 dt 1.04.2019,APP 8.4.21,njoft fit 1903/6 dt 16.05.2019,kontrate 1903/8 dt 31.5.2019,situac nr 6 dt 30.11.2019,fat 89 dt 30.11.2019 seri 77432008
  Bashkia Vore (3535) FUSHA Tirane 5,263,206 2021-10-14 2021-10-15 56821650012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk Vore,lik sherb pastrimi,urdh kryet 168dt 13.10.21,urdh prok nr 1903 dt 1.04.2019,APP 8.4.21,njoft fit 1903/6 dt 16.05.2019,kontrate 1903/8 dt 31.5.2019,situac nr 3 dt 31.8.2019,fat 86 dt 31.08.2019 seri 48932486
  Bashkia Vore (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 20,000 2021-10-14 2021-10-15 56621650012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk Vore,lik ndihme financiare,urdher 165 dt 13.10.2021,VKB nr 74 dt 27.09.2021,Konfirm Prefekt 1550/1 dt 7.10.2021listepagese
  Bashkia Vore (3535) BANKA E TIRANES Tirane 33,575 2021-10-12 2021-10-13 56321650012021 Te tjera transferta tek individet Bashk Vore,lik shperbl pensioni ,urdher 371 dt 01.9.2021listepagese shtator
  Bashkia Vore (3535) BANKA E TIRANES Tirane 15,570 2021-10-12 2021-10-13 56221650012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë Bashk Vore,lik paga leje,urdher 394 dt 20.9.2021listepagese
  Bashkia Vore (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 37,860 2021-10-12 2021-10-13 55921650012021 Ndihme ekonomike Bashk Vore,lik ndihme ekonomike 6%,VKB nr 71 dt 27.09.2021,Konfirm Prefekt 1550/1 dt 7.10.2021listepagese gusht
  Bashkia Vore (3535) BANKA E TIRANES Tirane 55,522 2021-10-12 2021-10-13 56421650012021 Te tjera transferta tek individet Bashk Vore,lik shperbl pensioni ,urdher 395 dt 20.9.2021listepagese shtator
  Bashkia Vore (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 400,000 2021-10-11 2021-10-12 56021650012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk Vore,lik ndihme financiare,urdher 162 dt 11.10.2021,VKB nr 73 dt 27.09.2021,Konfirm Prefekt 1550/1 dt 7.10.2021listepagese
  Bashkia Vore (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 200,000 2021-10-11 2021-10-12 56121650012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk Vore,lik ndihme hemodialize,urdher 163 dt 11.10.2021,VKB nr 73 dt 27.09.2021,Konfirm Prefekt 1550/1 dt 7.10.2021listepagese
  Bashkia Vore (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,512,653 2021-10-11 2021-10-12 55721650012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk Vore,lik rindert DS50%,urdher 160 dt 07.10.2021,VKB nr 87dt 17.12.2020,Nr 60 dt 12.08.2020,Konfirm Prefekt 1248/4 dt 2.11.2020,VKM nr 23 dt 22.01.2021,listepagese 6.10.2021
  Bashkia Vore (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,418,606 2021-10-11 2021-10-12 55621650012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk Vore,lik rindert DS5,40%,urdher 159 dt 07.10.2021,VKB nr 61dt 04.09.2020,Nr 53 dt 22.07.2020,Konfirm Prefekt 1137/1 dt 05.08.2020,VKM nr 23 dt 22.01.2021,listepagese 6.10.2021
  Bashkia Vore (3535) BANKA CREDINS Tirane 4,207,848 2021-10-11 2021-10-12 55521650012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk Vore,lik rindert DS5,40%,urdher 158 dt 07.10.2021,VKB nr 61dt 04.09.2020,Nr 53 dt 22.07.2020,Konfirm Prefekt 1137/1 dt 05.08.2020,VKM nr 23 dt 22.01.2021,listepagese 6.10.2021
  Bashkia Vore (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,047,023 2021-10-11 2021-10-12 55821650012021 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashk Vore,lik rindert DS5 lik 40%,urdher 161 dt 07.10.2021,VKB nr 36 dt 16.04.2020,Konfirm Prefekt 652/1 dt 20.04.2020,VKM nr 334 dt 02.06.2020,listepagese7.10.2021
  Bashkia Vore (3535) BAMI Tirane 1,857,744 2021-10-07 2021-10-11 53421650012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk Vore,lik sit riveshje ndriçim rruga segmenti Xhami-Bashki,vazhd kontr 2186/5 dt 29.6.2018,akt kolaud 2936/3 dt 22.4.2019,çertifikate dorezimi 2936/20 dt 25.4.2019,fat 19 dt 28.02.2019 seri 52291120
  Bashkia Vore (3535) BAMI Tirane 2,850,000 2021-10-07 2021-10-11 53721650012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk Vore,lik sit riko rrjeti KUZ rip barriera,vazhd kontr 4859/5 dt 28.12.2018,akt kolaud 1369/3 dt 25.4.2019,çertifikate dorezimi 1369/5 dt 25.4.2019,fat 8 dt 31.01.2019 seri 52291108
  Bashkia Vore (3535) BAMI Tirane 4,708,588 2021-10-07 2021-10-11 53821650012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore Bashk Vore,lik punime ndryshme infrastruktur,urdh prok nr 1304 dt 7.03.2019,njof fit 1304/4 dt 4.04.2019,kontr 1304/5 dt 28.5.2019,proc verb kolaud 1304/13 dt 31.07.2019,situac 11.07.2019,fat 152 dt 11.07.2019 seri 48181427
  Bashkia Vore (3535) BAMI Tirane 4,738,034 2021-10-07 2021-10-11 53621650012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk Vore,lik sit rikon rruga Koder -Vore Muçaj,vazhd kontr 506/5 dt 29.1.2018,akt kolaud 463/13 dt 28.08.2018,situac 17.8.2018,çertifikate dorezimi 463/15 dt 28.082018,fat 19 dt 17.08.2018 seri 23458049
  Bashkia Vore (3535) BAMI Tirane 1,352,576 2021-10-07 2021-10-11 53521650012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashk Vore,lik sit riveshje ndriçim rruga segmenti Xhami-Bashki,vazhd kontr 2186/5 dt 29.6.2018,akt kolaud 2936/3 dt 22.4.2019,çertifikate dorezimi 2936/20 dt 25.4.2019,fat 33 dt 30.3.2019 seri 52291134
  Bashkia Vore (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 389,580 2021-10-06 2021-10-07 55121650012021 Ndihme ekonomike Bashk Vore,lik nd ekonomike,Vend Drejt Rajon nr 9 dt 29.09.2021,shkrese 1012 dt 30.09.2021,listepagese shtator