Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Himare (3737) All All 1,250,063,274.00 1,460 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Himare (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 26,977 2021-10-12 2021-10-13 56421600012021 Posta dhe sherbimi korrier 2160001 BASHKIA HIMARE POSTA SHTATOR 2021, FAT NR 1341/2021, DT. 30.09.2021
  Bashkia Himare (3737) SARK Vlore 687,835 2021-10-12 2021-10-13 55721600012021 Shpenz. per rritjen e AQT - mjete dhe pajisje te tjera teknik 2160001 BASHKIA HIMARE PERMIRESIMI I NDRICIMIT FSHATI KUDHES , KONTR NR 134, DT. 16.04.2021, UP NR. 14, DT. 08.03.2021, FAT NR 12/2021, DT. 22.05.2021, FH NR. 6, DT. 31.05.2021SITUACION PERFUNDIMTAR
  Bashkia Himare (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 27,825 2021-10-12 2021-10-13 56521600012021 Posta dhe sherbimi korrier 2160001 BASHKIA HIMARE POSTA SHTATOR 2021, FAT NR. 1333/2021, DT. 07.10.2021
  Bashkia Himare (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 37,800 2021-10-12 2021-10-13 56021600012021 Pensione per moshe madhore 2160001 BASHKIA HIMARE SHPERBLIM DALJE NE PENSION DHE LEJE VJETORE URDHER NR 31,173, DT. 19.02.2018, 30.09.2021
  Bashkia Himare (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 17,083 2021-10-11 2021-10-12 56321600012021 Posta dhe sherbimi korrier 2160001 BASHKIA HIMARE SHERBIM POSTAR SHATATOR 2021, FAT NR 1091/2021, DT. 06.10.2021
  Bashkia Himare (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 755 2021-10-11 2021-10-12 56121600012021 Posta dhe sherbimi korrier 2160001 BASHKIA HIMARE SHERBIM POSTAR SHATATOR 2021, FAT NR 11037/2021, DT. 30.09.2021
  Bashkia Himare (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 25,500 2021-10-11 2021-10-12 55921600012021 Sherbime te tjera 2160001 BASHKIA HIMARE SHPERBLIM I ANETAREVE TE KOMISIONIT URDHER I BRENDSHEM NR. 162, DT. 10.09.2021 ME BORDERO
  Bashkia Himare (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 25,500 2021-10-11 2021-10-12 55821600012021 Sherbime te tjera 2160001 BASHKIA HIMARE SHPERBLIM I ANETAREVE TE KOMISIONIT URDHER I BRENDSHEM NR. 162, DT. 10.09.2021 ME BORDERO
  Bashkia Himare (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 14,566 2021-10-11 2021-10-12 56221600012021 Posta dhe sherbimi korrier 2160001 BASHKIA HIMARE SHERBIM POSTAR SHATATOR 2021, FAT NR 11340/2021, DT. 30.09.2021
  Bashkia Himare (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 7,460 2021-10-05 2021-10-06 55321600012021 Ndihme ekonomike 2160001 BASHKIA HIMARE NDIHME EKONOMIKE LUKOVE GUSHT 2021 NGA 6%
  Bashkia Himare (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 4,566,525 2021-10-04 2021-10-06 53621600012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2160001 BASHKIA HIMARE PAGA MUAJI SHTATOR 2021, ME BORDERO ADMINISTRATA DHE SHERBIMET
  Bashkia Himare (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 280,880 2021-10-05 2021-10-06 55121600012021 Ndihme ekonomike 2160001 BASHKIA HIMARE NDIHME EKONOMIKE VRANISHT SHTATOR 2021
  Bashkia Himare (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 132,319 2021-10-05 2021-10-06 53921600012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2160001 BASHKIA HIMARE PAGA MUAJI SHTATOR 2021, GJENDJE CIVILE ME BORDERO
  Bashkia Himare (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 81,240 2021-10-05 2021-10-06 55221600012021 Ndihme ekonomike 2160001 BASHKIA HIMARE NDIHME EKONOMIKE LUKOVE SHTATOR 2021
  Bashkia Himare (3737) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Vlore 39,540 2021-10-05 2021-10-06 55021600012021 Ndihme ekonomike 2160001 BASHKIA HIMARE NDIHME EKONOMIKE HIMARE SHTATOR 2021
  Bashkia Himare (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 156,213 2021-10-04 2021-10-05 54121600012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2160001 BASHKIA HIMARE PAGA MUAJI SHTATOR 2021, ME BORDERO RRUGET RURALE
  Bashkia Himare (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 36,873 2021-10-04 2021-10-05 54221600012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2160001 BASHKIA HIMARE PAGA MUAJI SHTATOR 2021, ME BORDERO UJITJE KULLIMI
  Bashkia Himare (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 936,535 2021-10-04 2021-10-05 54321600012021 Shtese page per gradat ushtarake 2160001 BASHKIA HIMARE PAGA MUAJI SHTATOR 2021, ME BORDERO MZSH
  Bashkia Himare (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 769,394 2021-10-04 2021-10-05 53821600012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2160001 BASHKIA HIMARE PAGA MUAJI SHTATOR 2021, ME BORDERO ARSIM HIMARA VRANISHT LUKOVE
  Bashkia Himare (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 284,814 2021-10-04 2021-10-05 54021600012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2160001 BASHKIA HIMARE PAGA MUAJI SHTATOR 2021, ME BORDERO DSHPYJOR