Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Selenice (3737) All All 1,434,375,024.00 1,553 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 128,000 2021-10-15 2021-10-18 67221590012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2021 B SELENICE VENDIM GJYQI PER CANE SEFERAJ VENDIM NR 592 DAT 16.03.2011
  Bashkia Selenice (3737) PERMBARIMI Vlore 78,289 2021-10-15 2021-10-18 66921590012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2021 B SELENICE VENDIM GJYQI PER GAZMEND SULCAJ
  Bashkia Selenice (3737) NERITAN ÇUKO Vlore 100,000 2021-10-15 2021-10-18 67121590012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2021 B SELENICE VENDIM GJYQI PER SHOQERINE SARK NR 3040
  Bashkia Selenice (3737) Zyra e Permbarimit Privat Strati Vlore 100,000 2021-10-15 2021-10-18 67021590012021 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2021 B SELENICE VENDIM GJYQI PER TELEKOM ALBANIA
  Bashkia Selenice (3737) Zyra e Permbarimit Privat Strati Vlore 2,335 2021-10-12 2021-10-13 66721590012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2021 B SELENICE VENDIM GJYQI PER ALBERT SULCAJ
  Bashkia Selenice (3737) Zyra e Permbarimit Privat Strati Vlore 8,000 2021-10-12 2021-10-13 667121590012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2021 B SELENICE VENDIM GJYQI PER ALBERT SULCAJ
  Bashkia Selenice (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 40,119 2021-10-11 2021-10-12 66821590012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2021 B SELENICE PAGAT SHTATOR 2021, ME BORDERO
  Bashkia Selenice (3737) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Vlore 576,000 2021-10-07 2021-10-08 63221590012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2021 2159001 B SELENICE PAGAT SHTATOR 2021
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 162,705 2021-10-07 2021-10-08 64121590012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2021 B SELENICE PAGAT SHTATOR 2021
  Bashkia Selenice (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 906,756 2021-10-07 2021-10-08 63721590012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2021 B SELENICE PAGA BAZE SHTATOR 2021, ME BORDERO ARSIMI
  Bashkia Selenice (3737) BANKA KOMBETARE TREGTARE Vlore 195,962 2021-10-07 2021-10-08 63121590012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2021 B SELENICE PAGA BAZE SHTATOR 2021, ME BORDERO GJENDJA CIVILE
  Bashkia Selenice (3737) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Vlore 594,015 2021-10-07 2021-10-08 64021590012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2021 B SELENICE PAGA T SHTATOR 2021
  Bashkia Selenice (3737) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Vlore 248,804 2021-10-07 2021-10-08 63921590012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2021 2159001 B SELENICE PAGAT SHTATOR 2021
  Bashkia Selenice (3737) Banka OTP Albania Vlore 211,103 2021-10-07 2021-10-08 63821590012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2021 B SELENICE PAGA BAZE SHTATOR 2021, ME BORDERO ARSIMI
  Bashkia Selenice (3737) BANKA CREDINS Vlore 75,904 2021-10-07 2021-10-08 62921590012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2021 B SELENICE PAGA BAZE SHTATOR 2021, ME BORDERO BORDI I KULLIMIT
  Bashkia Selenice (3737) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Vlore 267,720 2021-10-07 2021-10-08 63321590012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2021 2159001 B SELENICE PAGAT SHTATOR 2021
  Bashkia Selenice (3737) Banka e Parë e Investimeve-Albania/ First Investment Bank- Albania Vlore 3,300 2021-10-07 2021-10-08 64721590012021 Pagese paaftesie 2021 B SELENICE INVALITE SHTATOR 2021
  Bashkia Selenice (3737) POSTA SHQIPTARE SH.A Vlore 9,512,328 2021-10-07 2021-10-08 64621590012021 Pagese paaftesie 2021 B SELENICE INVALITET SHTATOR 2021
  Bashkia Selenice (3737) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Vlore 4,901,102 2021-10-07 2021-10-08 64421590012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2021 2159001 B SELENICE PAGAT SHTATOR 2021
  Bashkia Selenice (3737) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Vlore 210,062 2021-10-07 2021-10-08 62821590012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2021 B SELENICE PAGA BAZE SHTATOR 2021, ME BORDERO POLICIA