Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Vau Dejes (3333) All All 2,312,844,220.00 1,567 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Vau Dejes (3333) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Shkoder 23,750 2021-10-07 2021-10-08 44621570012021 Shpenzime te tjera transporti 2157001 Bashkia Vau Dejes, takse vjetore, urdh kryetari 323 dt04.10.21, fat nr2100458227 dt22.09.21
  Bashkia Vau Dejes (3333) LODI CONSTRUCTION Shkoder 1,554,783 2021-10-07 2021-10-08 44821570012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2157001 Rikonstruksion i rruges Vile,NJA Temal+5 % garanci,kont ne vazhd nr3/7 dt08.04.21,pv fill pun dt07.06.21,sit perfundimtar 20.08.21,fat 8/2021 dt20.08.21,akt kol+cert perkohshme dt15.09.21
  Bashkia Vau Dejes (3333) ARABEL - STUDIO Shkoder 1,992,000 2021-10-07 2021-10-08 44721570012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2157001 Lik 20% garanci projekti per MIUK-Zhvill turizmit-Qendra shendet-Rik ndertesave te arsimit baze,urdh tit 247/1 dt30.07.21,kont 8/7 dt26.05.21,pv 8/10 dt29.05.21,relacion dt29.06.21
  Bashkia Vau Dejes (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 239,593 2021-10-07 2021-10-08 44921570012021 Te tjera transferta tek individet 2157001 Bashkia Vau Dejes, te tjera transf tek individet (banese e demtuar nga zjarri) Z. Afrim Hoxhllaku,urdher 305 dt20.09.21,listepag 297 dt20.09.21,VKB 47 dt26.07.21,shpreh ligj 560/1 dt09.08.21
  Bashkia Vau Dejes (3333) UNION BANK SHA Shkoder 2,007,338 2021-10-07 2021-10-08 45021570012021 Te tjera transferta tek individet 2157001 Bashkia Vau Dejes, te tjera transf tek individet (banese e demtuar nga zjarri) Z. Nikolin Hiluku,urdher 304 dt20.09.21,listepag 298 dt20.09.21,VKB 52 dt26.08.21,shpreh ligj 610/1 d10.09.21
  Bashkia Vau Dejes (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 5,989,103 2021-10-06 2021-10-07 44521570012021 Pagese paaftesie 2157001 Bashkia Vau Dejes, pagese e paaftesise shtator 21, Ligji 57/2019, urdh kryetari 329 dt05.10.21,permb tot 293 dt05.10.21,listepag 296 dt05.10.21-639 perf
  Bashkia Vau Dejes (3333) POSTA SHQIPTARE SH.A Shkoder 5,877,527 2021-10-06 2021-10-07 44221570012021 Pagese paaftesie 2157001 Bashkia Vau Dejes, pagese e paaftesise shtator 21, Ligji 57/2019, urdh kryetari 329 dt05.10.21,permb tot 293 dt05.10.21-597 perf
  Bashkia Vau Dejes (3333) BANKA E TIRANES Shkoder 2,237,859 2021-10-06 2021-10-07 44321570012021 Pagese paaftesie 2157001 Bashkia Vau Dejes, pagese e paaftesise shtator 21, Ligji 57/2019, urdh kryetari 329 dt05.10.21,permb tot 293 dt05.10.21,listepag 294 dt05.10.21-213 perf
  Bashkia Vau Dejes (3333) BANKA CREDINS Shkoder 140,709 2021-10-06 2021-10-07 44121570012021 Shpenzime te tjera transporti 2157001 Shp trans perFrittelliMaritimeGroup Spa,IntesaSanPaoloSpa,IBAN IT4210306902609100000001102,swift BCITITMM,UB317/2 dt05.10.21,GJA5508/2 dt05.10.21,forurd transf+kurs kembdt05.10.21,cert dhurimi(1+2) dt13.07.21,konfban5502/1dt28.09.21
  Bashkia Vau Dejes (3333) BANKA CREDINS Shkoder 218,448 2021-10-06 2021-10-07 44421570012021 Pagese paaftesie 2157001 Bashkia Vau Dejes, pagese e paaftesise shtator 21, Ligji 57/2019, urdh kryetari 329 dt05.10.21,permb tot 293 dt05.10.21,listepag 295 dt05.10.21-29 perf
  Bashkia Vau Dejes (3333) "TAULANT" SHPK Shkoder 50,158 2021-10-04 2021-10-05 44021570012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2157001 Bashkia Vau Dejes, Mbikqyrje punimesh ne objektin Sistemim dhe ndricim i lagjes Lisen, Vau Dejes, urdh 18/10 dt17.06.21,kont 18/11 dt17.06.21,fat 36/2021 dt17.09.21,akt kol+cert perkohshme dt17.09.21
  Bashkia Vau Dejes (3333) S I L V E R Shkoder 234,360 2021-10-04 2021-10-05 43821570012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2157001 Sherb gat dhe shpernd ushq per Azilin Qendren Soc Besa Barbullush Loti I,marr kuader 26/15 dt21.06.21,kont ne vazhdim nr26/17 dt21.06.21,fat 306/2021 dt31.08.21,sit + pv dt31.08.21
  Bashkia Vau Dejes (3333) S I L V E R Shkoder 234,360 2021-10-04 2021-10-05 43921570012021 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 2157001 Sherb gat dhe shpernd ushq per Azilin Qendren Soc Besa Barbullush Loti I,marr kuader 26/15 dt21.06.21,kont ne vazhdim nr26/17 dt21.06.21,fat 307/2021 dt31.08.21,sit + pv dt31.08.21
  Bashkia Vau Dejes (3333) SHTYPSHKRONJA E LETRAVE ME VLERE Shkoder 5,940 2021-09-30 2021-10-01 43521570012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2157001 Te tjera mat dhe sherb me vlere, Letra me vlere (det i prapambetur),urdh 59/15.02.21,fat416 ser87281411 dt22.12.20,fh 44/1 dt22.12.20,akt terheqje403 dt22.12.20,shk storn 5560 dt29.09.21,URDP 25/28.09.21
  Bashkia Vau Dejes (3333) Ujësjellës Kanalizime Vau Dejes Shkoder 2,400,000 2021-09-30 2021-10-01 43421570012021 Te tjera transferime korrente 2157001 Bashkia Vau Dejes, transferim fondi te Sha Ujesjelles Kanalizime Vau Dejes,urdher kryetari 319/29.09.21,kerk 365 dt29.09.21,akt marreveshje 5558/1 dt29.09.21,VKB 80 dt24.12.20,shprehje ligjshmerie 19/1 dt18.01.21
  Bashkia Vau Dejes (3333) GZIM LIKAJ Shkoder 10,000 2021-09-29 2021-09-30 43221570012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2157001 Kolaudim i punimeve te objektit Sistemim dhe ndricim i lagjes Lisen,urdher kryetari 18/12 dt14.09.21,kont 18/13 dt14.09.21,fat 16/2021 dt17.09.21,akt kol+cert perkohshme marrjes ne dorezim dt17.09.21
  Bashkia Vau Dejes (3333) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Shkoder 550,168 2021-09-29 2021-09-30 43321570012021 Elektricitet 2157001 Bashkia Vau Dejes, energji elektrike gusht 2021, lik sipas permb 292 dt29.09.21
  Bashkia Vau Dejes (3333) NDERTUESI 2000 Shkoder 1,749,626 2021-09-27 2021-09-28 43121570012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2157001 Sistemim&ndricim i lagjes Lisen Vau Dejes+5% garanci pun,up 18/25.03.21,bul 58/75 dt19.04.21/17.05.21,kont 18/7 dt17.06.21,pv fill pun24.08.21,sit dt10.09.21,akt kol+cert perkohshme dt17.09.21,fat 11/2021 dt10.09.21
  Bashkia Vau Dejes (3333) BANKA KOMBETARE TREGTARE Shkoder 219,827 2021-09-23 2021-09-24 42421570012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2157001 Bashkia Vau Dejes, shperblime keshilltare dhe kryetare fshatrash gusht 2021,urdher 306 dt20.09.21,permb286 dt20.09.21,listepag nr289 dt20.09.21-25 perf
  Bashkia Vau Dejes (3333) RAIFFEISEN BANK SH.A Shkoder 42,745 2021-09-23 2021-09-24 42621570012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2157001 Bashkia Vau Dejes, shperblime keshilltare gusht 2021,urdher 306 dt20.09.21,permb286 dt20.09.21,listepag nr288 dt20.09.21-4 perf