Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Belsh (0808) All All 1,874,301,700.00 996 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 36,000 2021-10-14 2021-10-15 39121520012021 Udhetim i brendshem 2021 Bashkia Belsh 2152001 Udhëtim i brendshëm Urdhër titullari 670 dt 22.02.2021 me përmbledhëse Listëpagese banke Shtator 2021 Alban Nipolli ID I80105013G
  Bashkia Belsh (0808) KURORA Elbasan 1,023,202 2021-10-14 2021-10-15 39021520012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2021 Bashkia Belsh 2152001 Shërbimi i pastrimit të qytetit U.P.446/1 dt.20.2.20 R.permb.6.5.20 Vend.446/5 dt.7.5.20 Kont 446/7dt 18.5.20 Sit.past.nr 15 dt 31.07.2021 Fat 36/2021 dt 02.08.2021 URDP 49 dt 13.10.2021
  Bashkia Belsh (0808) KURORA Elbasan 1,023,202 2021-10-13 2021-10-14 38821520012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2021 Bashkia Belsh 2152001 Shërbimi i pastrimit të qytetit U.P.446/1 dt.20.2.20 R.permb.6.5.20 Vend.446/5 dt.7.5.20 Kont 446/7dt 18.5.20 Sit.past.nr 16 Fat 51/2021 dt 31.08.2021
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 102,348 2021-10-13 2021-10-14 38621520012021 Ndihme ekonomike 2021 Bashkia Belsh 2152001 Ndihma ekonomike 6% Korrik 2021 VKB nr 43 dt 31.08.2021 Konfirmim prefekture nr 1018/1 dt 08.09.2021 me përmbledhëse nr.3168 prot dt 11.10.2021
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 114,000 2021-10-13 2021-10-14 39321520012021 Te tjera transferta tek individet 2021 Bashkia Belsh 2152001 Bonus qeraje per personat ne nevoje dhe te prekurit nga termeti Shtator 2021 VKB 86 dt 23.02.2019 VKB 63 dt 22.5.2020 Urdher.tit 1358 dt 20.4.2021 me permbledhese listepagese dt 13.10.2021
  Bashkia Belsh (0808) ENXHI BALLA Elbasan 340,734 2021-10-13 2021-10-14 38921520012021 Te tjera transferta tek individet 2021 Bashkia Belsh 2152001 Artikuj Ushqimorë Qendra Sociale ditore për moshën e tretë UP nr 1757/1 dt 2.6.2021 Vend.tit 1757/6 dt 22.6.21 Form.Njoft.Fit 1757/7 dt 25.6.2021 Kontr.1757/8 dt 01.07.2021 Fat 49/2021 FH 47 47/1 dt 30.08.2021
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 425,000 2021-10-13 2021-10-14 39221520012021 Te tjera transferta tek individet 2021 Bashkia Belsh 2152001 Bonus qeraje per personat ne nevoje dhe te prekurit nga termeti Shtator 2021 VKB 86 dt 23.02.2019 VKB 63 dt 22.5.2020 Urdher.tit 1358 dt 20.4.2021 me permbledhese listepagese dt 13.10.2021
  Bashkia Belsh (0808) POSTA SHQIPTARE SH.A Elbasan 4,036,432 2021-10-13 2021-10-14 38721520012021 Ndihme ekonomike 2021 Bashkia Belsh 2152001 Ndihma ekonomike Shtator 2021 me përmbledhëse nr 3146 prot dt 07.10.2021 Listepagesat NE Shtator 2021
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 98,084 2021-10-11 2021-10-12 36521520012021 Te tjera transferta tek individet 2021 Bashkia Belsh 2152001 Pagese punonjësish për Projektin "Nderim Brezash" sipas Listëpagesës nr 9 dt 30.09.2021 Shtator 2021 Alban Nipolli I80105013G Nr.punonjësve me kontratë 4
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 851,326 2021-10-11 2021-10-12 38221520012021 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2021 Bashkia Belsh 2152001 Pagesa e Keshilltareve dhe Kryetareve te fshatrave Qershor dhe Korrik 2021 me përmbledhëse dt 11.10.2021 sipas Listepageses Alban Nipolli ID I80105013G
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 3,230,282 2021-10-11 2021-10-12 38421520012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2021 Bashkia Belsh 2152001 Paga me permbledhese borderoje sipas Listepageses Gusht 2021 Alban Nipolli ID I80105013G Nr.punonjesve sipas listepageses 80
  Bashkia Belsh (0808) SARK Elbasan 460,885 2021-10-11 2021-10-12 38021520012021 Furnizime dhe materiale te tjera zyre dhe te pergjishme 2021 Bashkia Belsh 2152001 Materiale ndertimi per riparimin e objekteve te Bashkisë Belsh UP 607/1 dt 17.2.2021 Vend.tit 607/4 dt 17.3.21 Njoft fit 607/5 dt 31.3.21 Kontratë 607/6 dt 07.04.2021 Fat 14/2021 dt 28.05.2021 FH 32 dt 28.05.2021
  Bashkia Belsh (0808) ZYRA E PERMBARIMIT ELBASAN Elbasan 10,000 2021-10-11 2021-10-12 38521520012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2021 Bashkia Belsh 2152001 Pension Ushqimor Ndalese Page Arif Tafani Sekuestro nr.1331-451 dt 24.06.2020 Shkresa nr 196/12 dt 08.03.2021 Bordero shtator 2021
  Bashkia Belsh (0808) Studio Ligjore HAKANI & Associates Elbasan 141,400 2021-10-11 2021-10-12 37921520012021 Sherbime te tjera 2021 Bashkia Belsh 2152001 Sherb.Konsulence Ligjore UP 171/1 dt 19.01.2021 Vend.tit 171/6 dt 17.2.2021 Njoft.fit.171/7 dt 17.02.2021 kontr.171/8 dt 22.02.2021 Fat 6/2021 dt 22.06.2021
  Bashkia Belsh (0808) Ujesjelles Kanalizime Belsh Elbasan 95,331 2021-10-11 2021-10-12 38321520012021 Uje 2021 Bashkia Belsh 2152001 Ujë Shtator 2021 me përmbledhëse faturash
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 3,002,362 2021-10-06 2021-10-07 36321520012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2021 Bashkia Belsh 2152001 Paga sipas Listëpagesës së bankës nr 9 dt 30.09.2021 Alban Nipolli ID I80105013G Nr.punonjësve 87
  Bashkia Belsh (0808) BANKA KOMBETARE TREGTARE Elbasan 318,126 2021-10-06 2021-10-07 36821520012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2021 Bashkia Belsh 2152001 Paga sipas Listepageses nr 9 dt 30.09.2021 Shtator 2021 Alban Nipolli ID I80105013G Nr.punonjesve 6
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 226,055 2021-10-06 2021-10-07 36621520012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2021 Bashkia Belsh 2152001 Paga sipas Listepageses nr 9 dt 30.09.2021 Shtator 2021 Alban Nipolli ID I80105013G Nr.punonjesve 5
  Bashkia Belsh (0808) RAIFFEISEN BANK SH.A Elbasan 1,244,906 2021-10-06 2021-10-07 36721520012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2021 Bashkia Belsh 2152001 Paga sipas Listepageses nr 9 dt 30.09.2021 Shtator 2021 Alban Nipolli ID I80105013G Nr.punonjesve 26
  Bashkia Belsh (0808) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Elbasan 51,836 2021-10-06 2021-10-07 36921520012021 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 2021 Bashkia Belsh 2152001 Paga sipas Listepageses nr 9 dt Shtator 2021 Alban Nipolli ID I80105013G Nr.punonjesve 1