Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Bashkia Divjake (0922) All All 1,873,357,897.00 2,175 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Divjake (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 200,000 2021-10-15 2021-10-18 67421470012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik dhenie ndihme e menjehershme per fa,ilje ne nevoje, VKB nr.44 dt.20.08.2021 dhe nr.49 dt.20.09.2021, shkr.nr.3460/2 dt.26.08.2021 dhe nr.3651/18 dt.27.09.2021, sipas listepageses
  Bashkia Divjake (0922) ALGERT KOLA Lushnje 79,200 2021-10-13 2021-10-15 67721470012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik. Blerje banderola per bashkine, fat.fiskalizuar nr.3 dt.21.06.2021, fh.nr.66/1 dt.21.06.2021, PV marrje dorezim dt.21.06.2021, ur.prok.nr.151/1 dt.16.06.2021
  Bashkia Divjake (0922) Banka OTP Albania Lushnje 404,870 2021-10-13 2021-10-15 68221470012021 Shpenz. per rritjen e AQT - troje 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik. shpronesim per interes publik, shkr.nr.721 dt.23.02.2021, VKB nr.24 dt.13.04.2020, VKM nr.81 dt.10.02.2021, nr.571 dt.12.02.2021, sipas listepageses
  Bashkia Divjake (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 72,800 2021-10-13 2021-10-15 68321470012021 Shpenz. per rritjen e AQT - troje 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik. shpronesim per interes publik, shkr.nr.721/3, 721/4, 721/5 dt.23.02.2021, VKB nr.24 dt.13.04.2020, VKM nr.81 dt.10.02.2021, nr.571 dt.12.02.2021, sipas listepageses
  Bashkia Divjake (0922) UNION BANK SHA Lushnje 60,000 2021-10-13 2021-10-14 67321470012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik dhenie ndihme e menjehershme per fa,ilje ne nevoje, VKB nr.44 dt.20.08.2021 dhe nr.49 dt.20.09.2021, shkr.nr.3460/2 dt.26.08.2021 dhe nr.3651/18 dt.27.09.2021, sipas listepageses
  Bashkia Divjake (0922) BANKA CREDINS Lushnje 53,373 2021-10-13 2021-10-14 68621470012021 Shtese page per funksionin 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik pagat e punonjesve te arsimit per muajin Shtator 2021 sipas listepageses
  Bashkia Divjake (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 2,172,868 2021-10-13 2021-10-14 68921470012021 Shtese page per punonjesit qe rregullohen me akte te veçanta 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik pagat e punonjesve te zjarrfikeses,rrugeve rurale, pyjet, ujitja dhe kullimi per muajin Shtator 2021 sipas listepageses
  Bashkia Divjake (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 2,697,960 2021-10-13 2021-10-14 68721470012021 Shtese page per kualifikimin 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik pagat e punonjesve te arsimit baze dhe te mesem per muajin Shtator 2021 sipas listepageses
  Bashkia Divjake (0922) KAJO OIL Lushnje 166,674 2021-10-13 2021-10-14 68121470012021 Karburant dhe vaj 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik. Blerje karburanti per nevojat e bashkise, fat.fiskalizuar nr.8 dt.30.09.2021, fh.nr.106 dt.30.09.2021,Prc dt.30.09.2021, kontr.nr.4592/14 dt.12.01.2021
  Bashkia Divjake (0922) UNION BANK SHA Lushnje 41,524 2021-10-13 2021-10-14 68821470012021 Shtese page per funksionin 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik pagat e punonjesve te arsimit, per muajin Shtator 2021 sipas listepageses
  Bashkia Divjake (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 225,700 2021-10-13 2021-10-14 69021470012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik pagat e punonjesve gj.civile, per muajin Shtator 2021 sipas listepageses
  Bashkia Divjake (0922) RAIFFEISEN BANK SH.A Lushnje 45,000 2021-10-13 2021-10-14 69321470012021 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik pagese qera objekti per familjet e demtuara nga termeti muaji Tetor 2021 sipas listepageses,Vendim nr.14 dt.26.02.2021, nr.31 dt.30.06.2021, nr.41 dt.19.07.2021, nr.47 dt.20.09.2021
  Bashkia Divjake (0922) KAJO OIL Lushnje 473,764 2021-10-13 2021-10-14 67921470012021 Karburant dhe vaj 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik. Blerje karburanti per nevojat e bashkise, fat.fiskalizuar nr.6 dt.30.09.2021, fh.nr.104 dt.30.09.2021,Prc dt.30.09.2021, kontr.nr.4592/14 dt.12.01.2021
  Bashkia Divjake (0922) KAJO OIL Lushnje 413,541 2021-10-13 2021-10-14 68021470012021 Karburant dhe vaj 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik. Blerje karburanti per nevojat e bashkise, fat.fiskalizuar nr.7 dt.30.09.2021, fh.nr.105 dt.30.09.2021,Prc dt.30.09.2021, kontr.nr.4592/14 dt.12.01.2021
  Bashkia Divjake (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 11,475 2021-10-13 2021-10-14 67521470012021 Sherbime telefonike 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik shpenzime telefoni sipas fat.nr.21585, 21586, 22419 dt.09.09.2021, per muajin Gusht 2021
  Bashkia Divjake (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 238,760 2021-10-13 2021-10-14 69221470012021 Ndihme ekonomike 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik shpenz.ndihme ekonomike nje.adm.Remas, ligji nr.57/2019 Per asistencen sociale ne RSH,neni 8,20,pika 4/c,VKM nr.597 dt.04.09.2019, Vendim nr.09 dt.30.09.2021, nr.290 dt.30.09.2021, Shtator 2021
  Bashkia Divjake (0922) UNION BANK SHA Lushnje 39,426 2021-10-13 2021-10-14 69121470012021 Shtese page per vjetersi ne pune 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik pagat e punonjesve PNUD, per muajin Shtator 2021 sipas listepageses
  Bashkia Divjake (0922) KAJO OIL Lushnje 121,357 2021-10-13 2021-10-14 67821470012021 Karburant dhe vaj 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik. Blerje karburanti per nevojat e bashkise, fat.fiskalizuar nr.30 dt.30.04.2021, fh.nr.39 dt.30.04.2021,Prc dt.30.04.2021, kontr.nr.4592/14 dt.12.01.2021
  Bashkia Divjake (0922) Selvije Abasllari Lushnje 166,560 2021-10-13 2021-10-14 67621470012021 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik. Blerje materiale hidraulike dhe elektrike per nevojat e bashkise, fat.fiskalizuar nr.99 dt.10.08.2021, fh.nr.91, 91/1 dt.10.08.2021, PV marrje dorezim dt.10.08.2021, ur.prok.nr.191 dt.02.08.2021
  Bashkia Divjake (0922) POSTA SHQIPTARE SH.A Lushnje 297,708 2021-10-06 2021-10-07 66921470012021 Ndihme ekonomike 2147001 BASHKIA DIVJAKE per sa lik shpenz.ndihme ekonomike nje.adm.Terbuf, ligji nr.57/2019 Per asistencen sociale ne RSH,neni 8,20,pika 4/c,VKM nr.597 dt.04.09.2019, Vendim nr.09 dt.30.09.2021, nr.290 dt.30.09.2021, Shtator 2021